Skocz do zawartości
bleq

optymalna -maxymalna wysokość zbiornika

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Zdecydowalem juz, ze moj nowy zbiornik bedzie mial ksztalt jak ten na zdjeciu ponizej :)

Przez wzglad na kompromis z moja ukochana bedzie niestety troche krotszy. obiecalem ze zajmie w pojoku powierzchnie

80cm x 40cm tak wiec musze tego dotrzymac. ale mam dowolnosc jesli chodzi o wysokosc :)

I tak sie zastanawiam jaka maxymalna wysokosc byla by praktyczna?????

Chodzi przede wszystkim o odleglosc do nizszego dna ....

Mam 2 m wzrostu wiec bez problemu siegne reka 80cm do dna...

Ale zastanaawiam sie mocno nad pelnym metrem.... do mojego obecnego akwa od 3 mies nie wkladam reki a ma ok 8.....

Takze kilka razy napewno musialbym zanurkowac w masce przy "dopieszczaniu" zbiornika ale pozniej mysle ze jakos by poszlo

Jesli zrobilbym max wys 100cm daloby mi to 240l :) natomiast przy wstepnie planowanych 80 cm - 180 l ....

Warto ryzykowac nurkowanie glowa w akwa dla 60 l ????

pozdrawiam

post-11268-0-34006700-1310644115_thumb.jpg


Jaminik 200 GT:)

240l w obiegu , dluugie na 1,7m.

Pompownia Jebao. 320W T5

Skała 90% ceramika

Życie - po wielu porażkach - Zadowolone i w koncu rośnie !! :)

Błazny w związku mieszanym, Ptera LGBT, Jaśka z Rewolwerem, Wargatek Struś , Baca i wesoła rodzinka Krewetek.

w planie male DSB i refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki uskok jest fajny, ale od strony praktycznej słabo to widze :/


--

300L kostka + sump

8188_8427.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawiłem linka.

NO słuchaj w sumie OK, brawo, ładnie :) Tylko 3x się zastanów jak z cyrkulacją i oświetleniem.

A jakie dokładnie będzie miało to ot wymiary ?


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbyt wczesnie wyslalem przypadkiem posta i nie zamiescilo tego co chcialem . teraz jest uzupelniony. prosze o sugestie ;)

Z cyrkulacja mysle ze 2 x mniejsze pompy u gory nad ta glebsza czescia skierowane maxymalnie w dol .

Oswietlenie - nad cala dlugoscia 2 klasyczne swietlowki + 2x power compact nad glebsza czescia .


Jaminik 200 GT:)

240l w obiegu , dluugie na 1,7m.

Pompownia Jebao. 320W T5

Skała 90% ceramika

Życie - po wielu porażkach - Zadowolone i w koncu rośnie !! :)

Błazny w związku mieszanym, Ptera LGBT, Jaśka z Rewolwerem, Wargatek Struś , Baca i wesoła rodzinka Krewetek.

w planie male DSB i refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PC nad 1 m głębią? chyba tylko LED, albo mocne HQI. T5 proponuje się do max 60cm.

Nie boisz się że przy wielkości dna 80x40 będzie trochę karykaturalnie ? akwa będzie wyższe niż dłuższe. Mała powierzchnia dna też nie daje wielu możliwości.


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli powierzchnie na akwarium masz ograniczona do 80x40 to osobiscie w takim przypadku z calym zbiornikiem szedlbym na wysokosc. Przy 40 cm i tak glebi nie bedzie, ale idac w zwyz mozna miec ciekawy i nietypowy zbiornik.

Wysokosc szafki robilbym jak najnizsza, max tyle zeby bez problemu zdjac kubek z odpieniaczaz czyli jakies 65cm.

Przd calym przedsiewzieciem proponuje z listewek czy jakis plastikowych profili zrobic szkielet szafki i akwarium 1:1 co pomoze rozwiac wszelkie watpliwosci co do ustawnowsci , wygladu i obslugi akwarium, oraz da pomysl na aranzacje.

Druga opcja taka to ponowne negocjacje z zona. Argument ........ze ciut wieksze akwarium wcale nie kosztuje wiecej, a w przypadku kiedy jej sie spodoba i zachce jej sie wiekszego szkielka caly sprzet trzeba bedzie kupowac na nowo.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety argument kosztow nie ma tu nic do gadania :) chodzi tylko i wylacznie o powierzchnie ktora zajmie akwa w naszym niezbyt duzym mieszkaniu ...

Karykaturalnie ??? wiem ze najprostszym rozwiazaniem byloby zrobienie klasycznej kostki..

Ale mysle ze takie nietypowe akwa bedzie duuuzo bardziej atrakcyjne ...

Tak czy inaczej na swoja odpowiedzialnosc :) zrobie tak jak planuje i podziele sie wszystkimi problemami:)

pozdrawiam i czekam na dalsze sugestie, moze ktos na forum ma juz takie akwa


Jaminik 200 GT:)

240l w obiegu , dluugie na 1,7m.

Pompownia Jebao. 320W T5

Skała 90% ceramika

Życie - po wielu porażkach - Zadowolone i w koncu rośnie !! :)

Błazny w związku mieszanym, Ptera LGBT, Jaśka z Rewolwerem, Wargatek Struś , Baca i wesoła rodzinka Krewetek.

w planie male DSB i refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ksztalt kopnietej litery L i szyba laczona?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmawialem dzis ze znajomym ktory ma zaklad szklo/tworzywa szt.

Mowil ze bez problemu mozna cos takiego wyciac . martwi mnie jedynie czy jest jakies prawdopodobienstwo w peknieciu szyby od tej wewnetrznej strony kopnietego L...

Ale jest rozwiazanie. jak wykonam projekt a szklarz zatwierdzi zalacze skan


Jaminik 200 GT:)

240l w obiegu , dluugie na 1,7m.

Pompownia Jebao. 320W T5

Skała 90% ceramika

Życie - po wielu porażkach - Zadowolone i w koncu rośnie !! :)

Błazny w związku mieszanym, Ptera LGBT, Jaśka z Rewolwerem, Wargatek Struś , Baca i wesoła rodzinka Krewetek.

w planie male DSB i refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się może udać! jak najbardziej jestem ciekaw efektów. Jedyny kłopot to krawędź łączenia a konkretnie róg -wewnętrzny kąt prosty no i ta spoina obu tafli pionowej i poziomej. Zakładając, że na środku w tym samym miejscu będzie jednakowe ugięcie nie powinno bojść do rozszczelnienia. Jedyny minus to odkształcenie do zewnątrz, które będzie rozszerzało spoinę. Jeśli będzie grubsza szyba i silikon będzie miał na czym się trzymać to powinno dać radę. Oczywiście wydają się być niezbędne pasy szkła na krawędzi górnej celem usztywnienia zmniejszającego odkształcenie.

Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sa tacy co sobie cwieki tam na dole nabijaja bo chca byc oryginalni i jakos praktyczna strona sie nie przejmuja, wiec DO DZIELA!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pytaj tylko rób na tyle ile Ci odpowiada czyli ja bym robił na max. (jak nie szkodzi cena grubego szkła) nie patrz na oświetlenie czy cyrkulacje,na dnie walniesz tubastrea korale a co do cyrkulacji to w dzisiejszych czasach są takie pompy że ho,ho.Jak dasz rade na metr to brawo(albo nawet więcej) zreszto czego szukać na dnie ? raz położysz coś i kropka ! ja nie pamiętam kiedy "grzebałem " na dnie chyba w tamtym roku! można też za pare złotych kupić manipulator - chwytak i po krzyku.

IM GŁĘBIEJ TYM LEPIEJ !


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jest!

ale cena szkla to bedzie miazga :D moze (lepiej?) jakos przekupic Kobiete?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka grubosc szkla polecalibyscie do takiej wysokosci ???

7 mm ?? czy wiecej

Jest tez w opcji giecie szyby tej frontowej . czyli z jednego kawalka bylby front i dwa boki....


Jaminik 200 GT:)

240l w obiegu , dluugie na 1,7m.

Pompownia Jebao. 320W T5

Skała 90% ceramika

Życie - po wielu porażkach - Zadowolone i w koncu rośnie !! :)

Błazny w związku mieszanym, Ptera LGBT, Jaśka z Rewolwerem, Wargatek Struś , Baca i wesoła rodzinka Krewetek.

w planie male DSB i refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O jakiej wys . mówisz ? 7 mm dałbym do 25-30cm wys a na jeden metr to 20 mm.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma takiej szyby 7mm, jest 6,8,10 itd


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiorniczek może być ciekawy, bardzo mało jest takich oryginalnych baniaków. Ale podstawa to przygotować wszystko na tip-top, lepiej z małżonką nie zadzierać ;)

Powodzenia!


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Projekt zapowiada się istnie cudnie ^^

Na przedstawionym zdjęciu widać łączenie szyb przed uskokiem... da się tego jakoś uniknąć?

Na jednej tafli byłaby prezencja jak w parkach wodnych :D

Powodzenia w realizacji :thumbsup:


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O jakiej wys . mówisz ? 7 mm dałbym do 25-30cm wys a na jeden metr to 20 mm.

Nie no bez przesady...

przy 40 cm mam 5 mm i niema najmniejszego odksztalcenia , 8,10 mm zgodze sie ale 20 ....

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Jaminik 200 GT:)

240l w obiegu , dluugie na 1,7m.

Pompownia Jebao. 320W T5

Skała 90% ceramika

Życie - po wielu porażkach - Zadowolone i w koncu rośnie !! :)

Błazny w związku mieszanym, Ptera LGBT, Jaśka z Rewolwerem, Wargatek Struś , Baca i wesoła rodzinka Krewetek.

w planie male DSB i refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bleq, Zwróć uwagę jak się robi np. kominy zewnętrzne, pasek szkła ponad się docina a nie wycina kątów prostych, właśnie z uwagi na 'awaryjność'. Dlatego szyba wycinana musi być serio spora, 20 może nie.. ale metr wysokości to duże naciski.


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak miałem przy 80cm długości i 40cm wysokości 6mm szkło i zrobiła się bańka, wypaczyło zbionik po 4mm na każdym boku! Zaraz poszedłem do szklarza i zrobiłem z 10mm szkła (na szczęście nie było życia bo zbiornik dojrzewał więc nie musiało być restartu) Na zbiornik 80x100cm musisz dać napewno więcej niż 10mm szkła, zapytaj najlepiej szklarza i ludzi na forum którzy się tym zajmują. Są spore naprężenia na takich nietypowych wymiarach, nie wiem czy ktoś robił rozkład naprężeń na wysokość bo na długość jest ich sporo. Na logike jednak chyba gorzej jest jak jest dłuższe niż jak jest wysokie, więc z tym 20mm to chyba też lekka przesada tak jak z 7mm. Ja obstawiam 12mm :)

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie odwrotnie, to właśnie słup wody ma największe znaczenie, o wiele większe niż szerokości baniaka. Zobaczcie, że nawet ogólno dostępne silikony przeważnie mają notkę, że są przeznaczone do akwa o wys. do 60 cm.

Przy 100 cm wysokości nie ma żartów i szyba musi swoje wytrzymać ale jaką powinna mieć grubość? To już fachowiec musi się wypowiedzieć oby nie podobny do mojego, któremu z tabelki wyszło, że akwa 75x65x60 robi się z szyby 8 mm i to bez wzmocnień. Fakt skleił i nawet napełnione do połowy nie ciekło. Powyżej połowy odkształciło się z każdej strony na 4 mm, a silikon zrobił się mleczny od bąbli próżni. Sam fachowiec nie odważył się u siebie w zakładzie napełnić go wyżej nić do 3/4 wyokości :)


_____________________________

Raz Fila - całe życie Fila

Moje błotko

75x63x60 (280 litrów), sump ~300L, 2x24W T5, cyrkulacja ~12000 l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie odwrotnie, to właśnie słup wody ma największe znaczenie, o wiele większe niż szerokości baniaka. Zobaczcie, że nawet ogólno dostępne silikony przeważnie mają notkę, że są przeznaczone do akwa o wys. do 60 cm.

Przy 100 cm wysokości nie ma żartów i szyba musi swoje wytrzymać ale jaką powinna mieć grubość? To już fachowiec musi się wypowiedzieć oby nie podobny do mojego, któremu z tabelki wyszło, że akwa 75x65x60 robi się z szyby 8 mm i to bez wzmocnień. Fakt skleił i nawet napełnione do połowy nie ciekło. Powyżej połowy odkształciło się z każdej strony na 4 mm, a silikon zrobił się mleczny od bąbli próżni. Sam fachowiec nie odważył się u siebie w zakładzie napełnić go wyżej nić do 3/4 wyokości :)

W sumie tak, masz rację, myliłem się, czym głębiej w oceanie tym wyższe ciśnienie :)


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerknijcie na to


600 litrów , w obiegu 750 l, , LR 70 kg, PS Hyperion , Franek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.