Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich chyba coś mi sie zmieniło po takim oczekiwaniu na efekty a o to kilka fotek ,aparat mam słaby ale cóż

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja solanka po 10 miesiącach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładne akwarium, przesadziłeś trochę z ilością pokolców.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciężko samemu oceniać ale ciesze sie że sie podoba ,pokolców troszke za dużo ale mnie poniosło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciężko samemu oceniać ale ciesze sie że sie podoba ,pokolców troszke za dużo ale mnie poniosło

trochę za delikatnie powiedziane ... :whistle:


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:nono:whip:popo::2guns:

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sadysta jak sadysta ale one sie kochaja i nie chce sie ich pozbyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Irek - nie zrobisz kariery na tym forum z takim podejsciem. Moim zadaniem to hobby jest nie dla Ciebie. Nie masz absolutnie litosci dla zwierzat. :realmad:


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:nono:whip:popo::2guns::police::thumbdown:

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja się zastanawiam i głowię czy do mojego 450L 4 pokolce to nie będzie za dużo... a miejsca do pływania jest naprawdę wiele... :sleeping::wallbash:

EDIT:

Nika błąd poprawiony dzięki :clap:

Edytowane przez Mr_Garden
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Akwarium 180L Ricordea&Zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem że chcecie mnie zlinczować i ukamieniować za to ale tak ciężko mi sie roztać z nimi a po zatym dbam o nie jak o własne dzieci ,w niedługim czasie przymieżam sie do 600 litrowego i tam napewno bedą sie czuć dobrze no przecież ich teraz nie wyrzuce bo bym sie zpłakał

nastepne fotki dopiero zamieszcze jak będe miał większy baniak :lol:

Nie pisz posta pod postem, edytuj,

mintaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak slow na takich "hobbystow" :(


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no no prosze ciekawe jakie wy macie nie szukam zwolenników dla mnie jest chore jak toś zakłada akwarium morskie a za jakies pół roku likwiduje to jest dopiero żenada i kazdy wkreca że nie ma czasu ja też nie mam ale dbam o to co mam i nie wstydze sie mojej solanki jedni przesadzają z koralowcami a jedni z rybkami waże żeby dbac o to co sie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no no prosze ciekawe jakie wy macie nie szukam zwolenników dla mnie jest chore jak toś zakłada akwarium morskie a za jakies pół roku likwiduje to jest dopiero żenada i kazdy wkreca że nie ma czasu ja też nie mam ale dbam o to co mam i nie wstydze sie mojej solanki jedni przesadzają z koralowcami a jedni z rybkami waże żeby dbac o to co sie ma

Likwidacja nie wiaze sie, ze spuszczeniem zwierzat do toalety - wstydu nie przynosi, brak checi czy problemy finansowe.

Osobiscie drazni mnie gdy ktos, uparcie potepia trzymanie pokolcow w zbiornikach 400L+, natomiast hepatus z Naso w 180 to lekko mowiac zenada....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uwazam jeśli kotoś zakłada tekie akwarium to przy dobrych radach powinien wiedzieć jakie są koszty utrzymania takiego akwarium oraz założenia zbiornka ,kazdy najpierw robi sobie wycene a wtedy dopiero robi zakup ajesli sie kocha zwierzaki to sie zawsze czas znajduje na ich pięgnacje ,ja też nie mam czasu prowadze dziłałalność i pracuje 24 non stop ale chęci sie liczą ,przypominam że w niedługim czasie powiekszam moja solanke do 1000 ,pozdrawiam i przepraszam za zamieszanie.W sklepie nikt mi nie doradził o ilośći pokolców więc sie sami domyślcie????,obiegu mam 300 ale same akwarium 100x40x50 troszke sie zamotałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie sprawa jest prosta, czytaj o wymaganiach zanim kupisz jakiegos zwierzaka.Teraz zwalasz cala wine na sklep, a wystarczylo zapytac tu na forum, lub skorzystac z google.

:thumbdown:


4284_4296.png

Akwa 60x60x60 + 40L sump,oswietlenie LED 120W plus 4x24W T5,cyrkulacja Tunze 2x6055,Red Devil Cone Protein Skimmer RDC-850,obieg Rio plus 2100L,40kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o forum dowiedialem sie przez przypadek i nie zwalam winy na sklepa po zatym na poczatku każdy z nas jek zaczyna to jest laikiem dopiero po jakimś czasie sie dowiaduje o wszyskim ,kazdy sie uczy na własnych błędach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o forum dowiedialem sie przez przypadek i nie zwalam winy na sklepa ...

a skąd dowiedziałeś o morskich rybach? o koralach i możliwości trzymania ich w akwarium? jeżeli forum znalazłeś "po fakcie"?


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przed założeniem kupiłem książke i sam do wszystkiego dochodziłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, że były tam opisy ryb/korali ich wymagań itp.?

lub nawet jeśli nie, to z pewnością sprawdziłeś co potrzebują wymarzeni podopieczni by czuć się w miarę komfortowo?


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stawiaj tego tysiaka i to jak najszybciej... <_<


Akwarium 180L Ricordea&Zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak nic nie pisze o ilościach trzymanych ryb danego gatunku ,książka nie była szczegółowo napisana i dletego tez nie powinno sie sugerowac samą książką tylko skonsultować sie z osoba która prowadzi takie akwarium ale wiadoma sprawa z za własne błędy z głupoty póżniej sie płaci

tak bede stawiał jak najszybciej dobra rada tylko troszke teraz zainwestowałem w drugi lokal i napewno po nowym roku zakładam nastepne wtedy dopiero nowe fotki wrzuce z mojego tysiaczka

Upominam- nie pisz posta pod postem, edytuj.

mintaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.