Skocz do zawartości
Tester

Warto robic sciemniane HQI?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Dotarla do mnie w koncu lampka niemiecka lampka SilverSun (w skrocie SS :p) 2x250HQI +2xT5 54w. Chcialem zamienic balast na sciemnialny zeby ProfiLux mogl sterowac lampa. Teraz pytania:

- Czy warto robic sciemniane HQI? Podobno bardzo skraca to zywotnosc zarowek

-Jaki balast uzyc do T5 ktory z powodzeniem zastapi oryginalny GHL-owski ktory z kolei jest 2-3 razy drozszy (musi pracowac z komputerem)

-Czy warto inwestowac w DALI?

-Czy ktos z Was wytlumaczy mi podlaczenie takiej Lampy do komputera?

Pozdro


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tester Darek miał stateczniki chyba Osram, dużo tańsze niż te ghl. Jak podłączyć:)

Przystawka GHL Profilux EVG-AP-2F lub wersja HIC, to do profiluxa w gniazdo 1-10V, zasilanie do prądu, wtedy profilux nie dając napięcia wyłącza lampę. Można dać bez tej przystawki ale wtedy musisz jednocześnie włączyć prąd (gniazdo 230V) i zasterować napięcie 1-10V.


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem , to właśnie obniżanie mocy żarnika wydłuża jego żywotność.

Z tego co wczoraj eksperymentowałem , to :

barwa światła (na moje oko) nie zmienia się ze zmianą mocy

moje LPS-y ładniej się pompują przy mocy 87% niż 100%

ładnie wygląda powolne gaśnięcie żarnika.

I to wszystko bez wykorzystania komputera , tylko na programie wewnętrznym , z profiluxem będzie jeszcze ciekawiej :thumbsup:


90x55x50+ sump. ATI 8x39W,Deltec A{F600. LPS-owo

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wywaliłem ściemnianie T5 pod profiluxem - powód - kable, bezsensowna przystawka GHL Profilux EVG-AP-2F bez obudowy, która wzbudzała moje PPOŻ lęki:),

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KIDULT nie mam jeszcze. Rzecz w tym ze dostalem lampe i myslalem o podmianie balastu na sciemnialny. Zarowno dla HQI jak i dla T5. Zreszta balasty dla T5 musze i tak wymienic bo sa uszkodzone.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwygodniejszym rozwiązaniem w Twoim przypadku będzie zakup stateczników do T5 i HQI ze sterowaniem DALI.

Możesz ściemniać każde ze źródeł światła oddzielnie przy pomocy Profiluxa.

Dodatkowo musisz dokupić kartę PLM-DALI, ale nie zajmujesz portów 1-10V, nie masz kosztu na EVG-AP-2F lub EVG-AP-1F i nie zajmujesz gniazd w listwie.

Jeżeli potrzebujesz stateczniki daj info na priv.


Do niedawna bawiłem się tylko roślinnym, teraz pierwsza solniczka 25L i przygotowania do 325L.

http://www.ratemyfishtank.com/photo-main.php/861#comment

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co komplikowac i sciemniac HQI gdy T5 beda sie palily na 100% ?

Czy nie wystarczy samo sciemnianie T5 ? Byloby taniej i prosciej. :waving

Zegar wylacza HQI i wtedy rozpoczyna sie sciemnianie T5. W koncu, HQI pracujace na np: 20 % przy wlaczonym T5 sa niepotrzebne.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani, o jakim komplikowaniu piszesz, najwyraźniej nie korzystasz z systemu DALI i widzę że nie wiesz o czym mówisz.

Dwa przewody z magistrali DALI załatwiają wszystkie potrzeby: ściemnianie, rozjaśnianie, włączanie i wyłączanie w 64 źródłach światła, co przerasta potrzeby większości akwarystów.

A Tester chciał wykorzystać Profiluxa, więc do czego mu jeszcze zegary czasowe i w związku z tym, brak możliwości ściemniania HQI.

Prościej jest z systemem DALI, czy drożej, czy taniej to zależy tylko za ile kupujesz podzespoły.

Dla mnie i prościej i taniej jest z DALI, ale każdy może mieć swoje zdanie.

W zakupie stateczników w dobrej cenie mogę pomóc.


Do niedawna bawiłem się tylko roślinnym, teraz pierwsza solniczka 25L i przygotowania do 325L.

http://www.ratemyfishtank.com/photo-main.php/861#comment

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moge Ci odsprzedac GHL Profilux EVG-AP-2F + 2 stateczniki 2x54w. jak zdecydowany na to rozwiazanie to pisz.


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.