Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy mógłby ktos podpowiedzieć jak to jest z ustawieniem tego odpieniacza ?

Jaki poziom wody ma byc przy ustawieniu na mokro ? a jaki na sucho ?

(poziom wody w tej rurze)

Pytanie wynika z podejrzenia o wyjałowienie wody przez odpieniacz.

Moze sie wydawac po obserwacji, ze moje korale gloduja.

Chcialbym wiec troche skrecic odpieniacz ale w granicach rozsądku.

Prosze o podpowiedz Adrian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poziom wody w rurze jest różny w każdym akwarium, zależy to od wielu czynników. Spróbuj od obniżenia poziomu wody o 3cm a jeśli dalej będzie zbyt mokra o kolejne kilka centymetrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adrian, im wyzszy poziom wody w "tej rurze" tym piana bardziej mokra. (oczywiscie zalezy to rowniez od innych czynnikow) Ja mialem ten sam problem i mocno obnizylem poziom wody bo moje NP protestowaly


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, wydawalo mi sie ze poziom wody w "tej rurze" jest zależny tylko i wylacznie od

nieustawiania zaworu na spływie odpieniacza.

Rozumiem ze piana sucha to taka czarna maź

a piana mokra bedzie bardziej jak kawa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piana sucha jest bardziej odsaczona z wody wiec jest jakby bardziej stezona i jest trudniej (dluzej) osiagalna. Paina mokra ma wieksza zawartosc wody wiec jest bardziej rozcienczona. Duzo szybciej i latwiej sie ja osiaga. Jesli chodzi o zastosowanie piany mokrej/suchej to jesli potrzebujesz szybko cos odpienic stosujesz piane mokra. Wtedy odpieniacz wyrzuca wiecej wody i jednoczesnie wszystko to co jest w niej zawieszone i rozpuszczone. Piana sucha jest w zasadzie zbudowana tylko z zawiesin i minimalnej ilosci substancji rozpuszczonych. Odpieniacz dluzej ja tworzy przez co zawiera mniej wody. Ustawienie "na sucho" mozna stosowac czesciej o ile woda jest czysta (np nie zdechla Ci ostatnio zadna ryba) - wtedy odpieniacza przede wszystkim napowietrza wode, a proces czyszczenia jest zmniejszony.

A teraz bardziej obrazowo :)

Kiedy sie czyms podtrujesz to dostajesz rozwolnienie. Wtedy tez organizm chce sie szybko pozbyc toksyn i produkuje mokry "urobek" :harhar:

Pozdro


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat.

Mój APF generalnie produkuje mało piany, w korpusie odpieniacza buzuje białe mleko drobnych pęcheżyków ale nie przekłada się to na urobek w kubku. Parametry wody mam dobre. Mam się przejmować czy nie?

Przy pianie na mokro da pół kubka na tydzień słomkowo-zielonego śmierdzącego kisielu. Przy pianie na sucho to pewnie 2 tygodnie musiał bym czekać na kubek czarnej kawy. Dla kontrastu przy zalewaniu nową solanką na starcie dał kubek kawy w jedną noc...

Może ja niepotrafię go ustawić? A może jest za mocny i niema co odpieniać?

akwarium 300L karmię 3-4 kostki mrożonki dziennie + 2 razy w tygodniu suchy nasączony witaminami.

obsada:

- Lysmata wurdemanni x 2

- Lysmata amboinensis x 2

- Lysmata debelius

- Hepatus

- Labroides dimidiatus

- Amphiprion percula

- Forcipiger flavissimus x 2

- ZOA Jolly Green Giants

- rozgwiazda

- jakieś slimaki i kraby na gapę...

tak to wygląda : http://nano-reef.pl/topic/35427-300-l-blekitu/

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

700 L // Diuna 10x54 // BK250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

żeby mieć "kubek czarnej kawy" w odpieniaczu to musi on mieć z czego go wyprodukować :welcome:

przy takiej obsadzie ten odpieniacz w tej chwili raczej nie ma szans pokazać swoich możliwości :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skręciłem swoj odpieniacz.

Tak wyglada stan rzeczy po porannym karmieniu - JEST OK ?

Czy podniesc troche poziom wody ??

gallery_9793_1751_165109.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pizza i KFC :)

Darek: ja ciagle slysze ze korale mi glodują - wiec karmie

Podniesc troche poziom wody ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Podnies jakies 2 - 3 cm

I daj mu popracowac 24 h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema, niechcę być pretęsjonalnu ale " ta rura" itd. to jeśli mnie mój nos akwarysty nie myli rura reakcyjna:), miałem apfa świetny pieniacz nie wyjałowił mi 275 litrów(zrobił to dopiero KZ-M:>) więc szukał bym innych przyczyn usterki w baniaku(ile karmisz adrian i ile masz ryb?)

Pante masz 4 ryby na krzyż i karmisz 4 kostki + suche? co one mają po 4 żołądki, nie za dużo?

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adrian zwroc uwage na swoje zdjecie, a dokladnioe na ta rure na ktora nakladasz kubek. Wyraznie widac ze widoczny osad jest koloru kawy z mlekiem a to znaczy ze odpieniacz byl ustawiony "na sucho" , a wlasciwie na zbyt sucho. Syfek, zamiast przelac sie do kubka osadzil sie na sciance. Musisz dobrac wysokosc odpieniacza eksperymentalnie.

Pozdro


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adrian, czy to "standardowy" APF? Jeśli tak, to czy masz zawór na wypływie z niego? To banalne pytanie, ale wielu ludzi po prostu nie ma zaworu na wylocie i się męczy z ustawieniem, jeśli nie masz to załóż, bez tego całe regulacje to droga przez mękę. Jeśli masz, to tym zaworem ustaw poziom wody w odpieniaczu tak, żeby woda w tej przezroczystej rurze którą masz obok tłumika byla na poziomie tej czarnej płyty w którą ta rura wczodzi. Zrozumiale to napisałem?

pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UNSU: Mam żółtka, 6 chromisów, garbika, wypasionego mandaryna, escenius.

Karmie 3 kostki rano, 3 kostki wieczorem,kostek nie płucze, godzine po zgaszeniu światala bełt z drobnego

planktonu + drobny suchy.

Ale fakt mam problem inaczej bym nie drążył tematu, niemniej jednak komu nie pokaze

lub opisze problemu to zawsze jest diagnoza: korale gloduja.

Dodam ze NO3 jest prawie 0 a PO4 w granicach 0.04...

Nie dozuje nic poza ABC, sól prejs, swiatlo T5- wysoko podwieszone 8x24, kręcę kulkami od początku.

Tester: jasna sprawa

Seb: mam zawór i nim kręcę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takim karmieniu jak piszesz, spokojnie możesz ustawić ten odpieniacz tak jak pisałem, poziom wody jaki zaznaczyłes na zdjęciu jest stanowczo z niski...

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@adrianpotocki, ja przy tej obsadzie ryb ograniczyłabym się do jednej kostki rano i wieczorem.

a korale raz w tygodniu, jeśli już.


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nika: weź to powiedz moim rybowatym. Wstaje rano a te juz przy szybie i patrzą na mnie tymi swoimi oczyma

mysle sobie co znowu ode mnie chcą, ide do lodówki i bach.... normalnie tornado w baniaku

za 20 sek jak juz nic w tonie nie pływa wszystkie ryby zakładaja okulary i ida sie opalać pod T5.

Godzina 12 w poludnie te juz leca z pustymi miskami.... ale na obiad lajcik - tylko suche zielone (nie do palenia)

Przychodzi wieczór, siadam chce poogladac korale porobić zdjecia. Poprostu sie nie da. Patrzy na mnie 18-par oczu

jak w obozie. Co ja robie?- bach do wody kostki mrożone. Ufff poszły sobie.

Generalnie: co bym nie dał, zeżrą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to albo fat fish, albo koralowe korale :)

moje ryby jadłyby non stop, ale ... zauważyłam, że ograniczenie karmienia (miałam tendencje do przesady) w niczym im nie zaszkodziło a zbiornikowi wyszło na plus. wg. mnie karmisz za dużo.


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co z zasadą???:

"kupa robi dobrze" - koralom oczywiście....

no ale nie przesadzajmy :)


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takim karmieniu podkręc odpieniacz tak jak pisalem i odstaw zupełnie mikroelementy, dla korali wystarczy to co jest w kupie :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.