Skocz do zawartości
inmar

Płyny wzorcowe

Rekomendowane odpowiedzi

Widziałem wczoraj specjalne płyny wzorcowe w małych butelkach za 12zł chyba na Ca,Kh,Mg i w dużych za 18zł którymi dodatkowo można było sprawdzić inne testy,ale nie pamiętam jakie,na pewno stront,NO2,NO3.PO4....Uzywał ktoś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak na płynie wzorcowym testowałem swój test na NO3 saliferta i wyszło mi rozbieżność 10 mg/l jak dla mnie to dużo dlatego chyba jednak pozostanę przy spekolu :)


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wzorzec nigdy nie wskazuje źle :)

po prostu zbadałem ile mam azotanów wyszło mi że mam 20 więc zrobiłem szybko wzorzec na 20 i wg testu wyszło że jest 30 tak więc zaniżał wynik o 10 niż powinno być

idealnie by było gdyby wzorzec i próbka wskazywały to samo :)

m.in. o tym miało być podczas spotkania w czerwcu które niestety się nie odbyło :(


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy dobrze myślę, ale chyba taki "sprawdzający płyn" jest/był dodawany do testu na kh saliferta. może to odpowiedniki dla innych parametrów?


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak nika masz racje, ja mam w tescie na Kh plyn wzorcowy, ale nie jest opisane jak go uzywac.Moze ktos wie?

Inmar sory za offtop.


4284_4296.png

Akwa 60x60x60 + 40L sump,oswietlenie LED 120W plus 4x24W T5,cyrkulacja Tunze 2x6055,Red Devil Cone Protein Skimmer RDC-850,obieg Rio plus 2100L,40kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na butelce jest napisane ustalone kH, wiec jak robisz test wiesz o ile Ci odstaje wynik o pozadanego. Tam jest zdaje sie kH7 +/-0.3


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy nie można sobie takich płynów samemu z baillinga wykombinować?


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to mozna prosto zrobic samemu :) - trzeba miec tylko czyste odczynniki i moge Wam podac wagi zeby uzyskac okreslone stezenia.

Marek, nie wiem czy widziales, ale kiedys pisales o wzorcu z soli fizjologicznej. Tam Ci napisalem jak uzywac to do kalibrowania TDSa


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie dobry pomysł, kiedyś to liczyłem i z moich zapisków wynika iż po dolaniu 184ml Ca z ballinga do 1L RO - mamy 400mg Ca - niech mnie ktoś poprawi jeżeli to źle wyliczyłem a ja idę zrobić test :question:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy dobrze myślę, ale chyba taki "sprawdzający płyn" jest/był dodawany do testu na kh saliferta. może to odpowiedniki dla innych parametrów?

tak ale ja robiłem to na roztworach wzorcowych na bazie wody morskiej o takim samym zasoleniu jak w akwarium więc można to odnieść tylko do danego akwarium a testy jak to testy lubią się mylić czasem barwa nie ta ale wiem że akurat ten test saliferta zaniża wynik o 10 (wykonałem 3 próby za każdym razem tak samo)


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie zeby zminimalizowac blad mozna uzyc roztworu soli kuchennej w RO. Jednak w praktyce nie ma to wielkiego znaczenia. Natomiast odradzam uzycie soli "morksiej" wtedy zawarte w niej zwiazki magnezu czy wapnia zafalszuja wynik


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kupiłem płyn wzorcowy,kosztował 8zł i porównanie nie wyszło najgorzej w porównaniu do Salifierta.

Płyn wzorcowy:

Ca-430 Salifiert 435

Mg-1310 Salifiert 1325

Kh-6,7 Salifiert 6,8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.