Skocz do zawartości
Andretti

Gramma Loreto - agresja ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Obecnie posiadam akwarium 160L (100x40x40), od kilku miesięcy

pływają w nim osamotnione dwa błazenki (a.ocellaris)

chcę dodać docelowo jeszcze dwie rybki. Myślę nad :

- Wargatkiem sanitarnikiem – Labroides dimidiatus ,

i zastanawiam ciężko nad :

- Grammą Loreto / bicolor

Jakie macie doswiadczenia z ta rybą - czy faktycznie jest agresywna ?

i lepiej ją sobie darować...taka informacja często widnieje przy opisie charakteru tej ryby - agresywna, terytorialna


PŁYTKIE....

150L, 6x39W , Tunze ReefPack,

Obsada : miękkie oraz LPS 

http://nano-reef.pl/forums/topic/79258-płytkie-akwarium-2016/#comment-991136

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rybka bardzo spokojna, wrecz plochliwa zazwyczaj tylko broniaca swojej kryjowki. Z blazenkami spokojnie sie nadaje,


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo będzie zależeć na jakiego osobnika trafisz. Moja ze wszyskimi żyje w zgodzie oprócz Esceniusa bicolor. Ale oba nie są sobie dłużne :)


_____________________________

Raz Fila - całe życie Fila

Moje błotko

75x63x60 (280 litrów), sump ~300L, 2x24W T5, cyrkulacja ~12000 l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wymieniłem pseudochromise paccagnellae na grammę i jest bajka, rybka spokojna, nikomu nie wadzi. Wcześniej pseudochromis nie dawał żyć cintrusowi , teraz jest idealna harmonia


--

300L kostka + sump

8188_8427.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 pozytywne opinie :) to dobrze, zawsze ta rybka mi się podobała :)

Czyli obsada rybna u mnie będzie wygladać tak :

- A.ocellaris (2x)

- Labroides dimidiatus (wargatek sanitarnik)

- Gramma Loreto / bicolor

Na więcej rybek poczekam aż przejdę na głębsze wody... gdzieś tam w planach

zimowa zmiana na docelowe 150x40x40 (głebokość i szerokość podyktowana warunkami lokalowymi - poddasze)


PŁYTKIE....

150L, 6x39W , Tunze ReefPack,

Obsada : miękkie oraz LPS 

http://nano-reef.pl/forums/topic/79258-płytkie-akwarium-2016/#comment-991136

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie na obecną chwile tylko Loretkę z dwoma błaznami. Co ciekawe trzymają się razem. Nigdy żadnej zwady między nimi nie było.


160 litrów (100X40X40), Ok. 12kg skały (start na suchej), 4X39W, Deltec MCE600, 2X Aquael 2600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrana para Grammek to jest to.

Jako ciekawostę: miałem taką parkę, niestety przywiosłem je z pasożytami, których w sklepie nie zauważyłem. Nie miałem jeszcze Labroidesa. Kiedy stwierdziłem pasożyta zamówiłem wargatka przez net. Niestety zanim doszedł samiczka bardzo osłabła. Kraby oczywiście zwąchały temat, a samiec bronił ją przed nimi. Dosłownie w ostatnich jej chwilach kładł się na brzuchu między nią a krabami i je odstraszał.

Niestety jeśli para nie będzie dobrana - samiec potrafi zaciukać samiczkę :(


_____________________________

Raz Fila - całe życie Fila

Moje błotko

75x63x60 (280 litrów), sump ~300L, 2x24W T5, cyrkulacja ~12000 l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nie wiem jakiego musze mieć pecha ,że akurat mi trafiła się mega agresywna sztuka .Być może dlatego ,że wprowadziłem ją jako pierwszą do akwarium... Strasznie agresywna ,zatłukła m.in.tomentosus'a ,błazenki a nawet... l.amboinensis (!) .Właśnie myślę jak ją odłowić nie robiąc demolki w akwarium .Dziś (po 2 latach) wraca do sklepu...

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nie wiem jakiego musze mieć pecha ,że akurat mi trafiła się mega agresywna sztuka .Być może dlatego ,że wprowadziłem ją jako pierwszą do akwarium... Strasznie agresywna ,zatłukła m.in.tomentosus'a ,błazenki a nawet... l.amboinensis (!) .Właśnie myślę jak ją odłowić nie robiąc demolki w akwarium .Dziś (po 2 latach) wraca do sklepu...

Pozdro

ale jesteś pewien, że miałeś G.loreto a nie P. paccagnelllae ?


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Gramme loreto, s*ka jakich mało :) Goni wszystko i wszystkich, na szczęście nie atakuje, tylko "warczy", podpływa szybko do osobnika i otwiera gębe, jakby miała czym straszyć :D Krewetki, kraby, wszystko co próbuje wejść w jej rewir jest obszczekane :) Ale ryba piękna i fotogeniczna, nie boi się niczego, ani jak pukne w akwarium, ani jak otworze pokrywe. Ucieka do kryjówki jedynie w momencie kiedy gaśnie światło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stu procentowy "okaz" (na oko 7-8cm) wrednej jak nic na świecie grammy ;) .LiZaRd Twoja przynajmniej pozwala podziwiać swój niewątpliwy urok (a ma czym szastać ,nie ukrywajmy ;) ) moja wykopała sobie grotę pod skałą i wychodzi w porze karmienia ,ew kilka razy w ciągu dnia na 2-3min "rozprostować" ości :D .Szkoda ,że taki charakterek mi się trafił bo rybka na prawdę piękna a tak podziwiam "puste" akwarium .Właśnie siedzę i myślę jak tego potwora złapać nie wyciągając skały z akwarium to graniczy z cudem...Tak się zastanawiam -gdybym dodał kilka ryb i krewetek jednocześnie ,może agresja rozłożyła by się na wszystkie i jakoś stępiła temperament mojej Stelli :) ,co o tym myślicie ?

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że odgrzewam temat, ale jak odróżnić samca od samicy? Szukałem w internecie ale jakoś nigdzie nie mogę znaleźć.


140x70x50, Pacific Sun Diuna T5 8x54W, Royal Exclusiv Bubble King 160, 2x Jebao OW-40, AquaTrend DoserOne Evolution, AquaTrend Levelautomatic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę odgrzeję kotleta dojść starego :scub: .

Chciałem zapytać jak to jest z tymi rybami przez tyle czasu od ostatniego postu na pewno ktoś miał do czynienia z tymi rybami.

Mianowicie chciałem zapytać jak jest z ich agresją duża szansa % na trafienie agresywnego osobnika czy raczej większość z natury spokojna ? ogólnie w baniaku chciałbym trzymać 2 takie rybki.I tutaj się nasuwa pytanie czy aby na pewno ryba będzie bezkonfliktowa :( .

Akwarium mam 432l 120x60x60 a obsada:

2xAmphiprion ocellaris

1xValenciennea puellaris

1xLabroides dimidiatus

1xPseudocheilinus hexataenia

2xPterapogon kauderni

1xEcsenius stigmatura

1xmandaryn wspaniały

1xZebrasoma scopas

1xCentropyge bispinosa

1xParacanthurus hepatus

1xZebrasoma veliferum

1xAcanthurus leucosternon

2xPiżamka

1xZebrasoma flavescens

I tutaj pytanie czy jest możliwość życia wszystkich zgodności czy lepiej sobie odpuścić te rybki ?.

Dziękuję i Pozdrawiam za odpowiedzi :)


Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to troche spora ta obsada jak na 432l. Wydaje mi się że trzy pokolce to maksimum w tym litrażu. Haextania niezbyt lubi się z doktorkami i mandarynami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to troche spora ta obsada jak na 432l. Wydaje mi się że trzy pokolce to maksimum w tym litrażu. Haextania niezbyt lubi się z doktorkami i mandarynami.

No ja kupiłem małą Haextanie i prawie jako ostatnią w obsadzie i jest ok.Co do pokolcy to wiem ,że jest ich troszkę za dużo :blushing: jak w przyszłości będzie problem z jakąś rybą lub agresja to obsadę uszczuplę :thumbsup: .Ogólnie podobają się ryby jak coś żyje i pływa :thumbsup: .

A ,że w sklepie człowiekowi czasem się ciężko oprzeć to tak bywa ,że cały zbiornik *PŁYWA* :ninja: Ale już jako ostatnie w planie chciałbym kupić 2x Grammy loreto by zamknąć obsadę.

Pozdrawiam


Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grammy loreto to ryby żyjące w haremach (stadach). Samiec ma na swoim terytorium kilka samic. Taki typ hodowli dla tych ryb jest najnaturalnieszy. Wiąże się to niestety z potrzebą zapewnienia dość znacznych zbiorników. Najlepiej kupować 3 lub 5 sztuk różnej wielkości (jeden większy reszta mniejszych) i trzymać kciuki. Gdzieś kiedyś czytałem na zagranicznych stronach, że u tych ryb podobnie jak u błaznów dochodzi do zmiany płci. Tylko tutaj z samic powstaje dominujący samiec. Samiec jedną samicę może zamęczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jedną lorete z dwoma blaznami, parką piżamek i kamunsetą, całkowicie się nic nie dzieje wręcz kamunseta przegania czasem lorete.

Ja w necie znalazłem taki opis jak na zdjęciu

post-25040-0-83592300-1436697160_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.