Skocz do zawartości
tomasz

Teść kontra akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Właśnie wróciłem z 2 tygodniowego wyjazdu. Zbiornikiem zajmował się teść. Fajny gość, ale trochę nadgorliwy - a jak wiemy nadgorliwość gorsza od ...

Niby wszystko ok, ale zwiększył karmienie dwukrotnie - co dziwne (chociaż moze nie) parametry się nie zmieniły: PO4- 0,02, NO3 - 2-3, czyli takie jak starałem się trzymać. Efekt? - zalążki cyjano - ale to nie żaden problem. Oczywiście wypierał się, ale jak policzyłem kostki to sprawa się rypła i stwierdził że po prostu ryby były głodne... Jednak muszę przyznać, że sps-y pięknie wypolipowane.

No i jeszcze to umiłowanie do czystości - prosiłem żeby szyby przeczyścił raz czy dwa jedynie z przodu, bo z boku pozrzuca lub uszkodzi koralowce. Oczywiście szyby czyste jakby codziennie pucowane - jedna acra nieudolnie ustawiona - tą zrzucił ale odstawił na miejsce łamiąc przy tym dwie czy trzy inne. No i hit sezony - acra w zębatym - oczywiście cała biała - tej nie wyjął bo się bał zębatego. Takze straty raczej niewielkie, za tydzień akwa będzie jak nowe, a za dwa znowu wyjeżdżam...


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tomasz, jak na dwutygodniową opiekę laika, to tylko się cieszyć i pozazdrościć :thumbup:

wyjaśnisz teściowi raz jeszcze zasady karmienia, schowasz czyścik i o nic nie musisz się martwić.

:)


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wazne ze masz kogos kto wogole zajmie sie baniakiem, a takie straty to zadne straty :) pomysl o osobach ktore nie moga wyjechac na urlop wogole bo baniak nie zostanie sam a ryby sie nie nakarmia :) masz spoko tescia i tak jak napisala nika wytlumacz mu jeszcze raz a bedzie wszystko git :)

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to za potwór ten zębaty?

Przekarmianie to norma, przecież biedne zwierzaczki z głodu popadają, a tak łaaadnie patrzą i proszą o jeszcze :D


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja jestem w komfortowej sytuacji podczas moich wyjazdow akwa opiekuje sie kolega akwarysta tyle ze slodki ale juz cos napomina ze czas na zmiany :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja moglem w tym roku wyjechac tez wlasnie dzieki pomocy kolegi ale slonego :) jak wrocilem nie poznalem baniaka tak korale poszly do gory,jak widzimy baniak na co dzień to nie widzimy takich przyrostow ale po dwoch tygodniach...

ps,jeszcze raz dzieki AnT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku teściowa spisała się na medal! Do tej pory żartuje w towarzystwie, że rybki zięcia muszą dostać po kielichu (VSV) rano i wieczorkiem, bo inaczej nie chcą "wychodzić na miasto" :) Generalnie poza wyczyszczeniem tylnej szyby i kubka w odpieniaczu nie zrobiłem nic, wszystko ma się dobrze.

Niestety po moim powrocie zapalił się jeden ze stateczników eliminując na jakiś czas część oświetlenia. Całe szczęście stało się to w mojej obecności i obeszło się bez większych strat w domu ....


c4ca4238a0b923820dcc509a6f75849b.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.