Skocz do zawartości
ozim

Filtr przepływoawy do pelletów

Rekomendowane odpowiedzi

Hello

Planuję wrzucić pellety, czytam forum i widzę że filtr przepływowy ma duże znaczenie, tzn żeby wszystkie pellety się kręciły i żeby się nie sklejały. Jakie filtry polecacie i z jakimi nie macie większych problemów,

Pozdrówki

ozim


450 lit + 120 lit sump; 2*150 HQI+2*54 T5 ; Deltec APF 600; AM OR 3500-obieg; 1*4500+1*8000+1*4400-cyrkulacja;

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=23191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy jak leży. w youtube sporo filmików jak polimery maja sie krecic. Wazna wskazówka którą dostrzegam w samym filtrze to stożkowe dno, żeby cały wkład się kręcił!Zagadaj z Sebastek - wiem ze on robił.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten od Sebastka i powiem że jest dobry. Jednak nie bardzo dobry. Brakuje mi równomiernego opływu z każdej strony. U mnie są strefy gdzie kulki szaleją, ale są i takie gdzie ledwo się poruszają. Trzeba znaleźć kompromis regulując przepływem wody.


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wcześniej miałem przepływowy Aquamedic i było super, chciałem sobie polepszyć i kupiłem u sebastka i nie jestem zadowolony. Fakt, że ten od sebastka jest większy, ale gdyby zamiast wierconej rury na środku zrobił by dziurę zabezpieczoną jakąś "kratką" to wszystkie kulki kręciły by się równo, a tak jak zauważył Niejeden z nas, nie wszystkie kulki kręca się równo. Ja ostatnio musiałem wyjąć kulki, bo się posklejały i zaczeło się źle dziać. Niebawem znowu odpalam kulki i chyba wrócę do filtra Aqua medic, bdyby tylko dało się do niego dorobić lejek na dole to było by w ogóle super.

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to dodam od siebie - kupiłem kiedyś filtr od Skiby przeznaczony właśnie na peletki. Zrobiony prawdopodobnie tak jak ten Sebasteka czyli dopływ wody nie jest od góry poprowadzony tylko od dołu i dno jest minimalnie stożkowe.

Tu trochę widać jak to wygląda:

CRW_9521.jpg

Niestety za chiny nie mogłem ustawić właściwego przepływu. Jak kulki blisko rury kręciły się ok to już te bliżej ścianek filtra nie poruszały się wcale. Jak zwiększałem przepływ tak żeby kulki bliżej ścianek się kręciły to całość zaczynała za mocno buzować.

Szarpnąłem się i kupiłem filtr Aqua Special F91 i jest zdecydowanie lepiej. Kulki zarówno te przy rurze doprowadzającej wodę jak i te przy ściankach kręcą się w miarę równo. Mam tylko wrażenie, że z tyłu filtra jakoś kręci się to słabiej ale nijak nie mam opcji żeby tam zajrzeć (filtr na bypasie więc nie mogę go łatwo odwrócić).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kręce w zwykłym przepływowym AM. Jak wyczyszcze pompe to latają szybko i wysoko, jak sie przypcha zwalniają prawie do zera. Na tej podstawie stwierdzam, że przepływ nie ma wielkiego znaczenia, ważne, żeby był. Kręcą się tak u mnie od 14 miesięcy, a od 12 nie widziałem NO3, nawet po padzie ryb. Sprawdzane trzema różnymi testami saliferta na NO3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

thomash ja nie widzialem no3 odkad mi zbiornik dojrzal, a jak dojrzewam to najwiecej mialem 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam też od sebastka,i tak jak u Jędrka brak mi równomiernego opływu z kazdej strony,mam również strefy gdzie kulki szaleją,ale są takie gdzie ledwo się poruszają,u Inmara wszystko chodziło idealnie ale wyrzucił pozdrawiam Grzegorz ale co ważne wszystko działa


380l+100lsump,HQI2x250W+T5 2x54W,cyrkulacja30000,ATI BM200,Eheim 1262,Reaktor wapnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.