Skocz do zawartości
inmar

Dobór nowej cyrkulacji

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś rano wstaję a tu znów pompa wisi na kablu i wali prosto w dno a woda jeden syf i piach na wszystkim co się da.:wallbash:

Noszę się od dawna z zamiarem wymienienia pomp,ale zawsze trochę szkoda kasy bo te resuny 15000 jeszcze działają,ale chcę je wymienić jeszcze z innych powodów.Mianowicie są one duże a ja mam krótki zbiornik 100cm a skała jest szeroko rozstawiona i jest w dużo miejscach zakurzona jak by był słaby przepływ.Z tyłu za skałą przy dnie mam jeszcze JVP 202 i w sumie widać,że przepływ jest spory,ale jednak te farfocle na skałach mnie denerwują i na pewno skała ma mniejsze własności filtracyjne.Taką skałę już miałem nim rozpocząłem dawkowanie VSV.

Vortechy pewnie rozwiązały by mi po części problem bo i silne i małe,ale cena jest zaporowa.Myślałem by kupić cztery mniejsze pompy i dać na tylną szybę by dmuchały na przedną,ale nie zamontuję ich na magnesie bo nie mam do tyłu dostępu.Myślałem też o Aquaelach 10000,ale nie wiem gdzie je dać bo chyba małe też chyba nie są.Dołączam fotki może ktoś doradzi lub napisze jak On by zrobił.

b86901f2ba5da865med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ile masz z tyłu miejsca za akwarium bo piszesz że magnes się nie zmieści.Może na sznureczku z tylu dasz radę go opuścić bo ręka pewnie się nie zmieści


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ile masz z tyłu miejsca za akwarium bo piszesz że magnes się nie zmieści.Może na sznureczku z tylu dasz radę go opuścić bo ręka pewnie się nie zmieści

Za szybą mam płytę meblową.W sumie jak bym raz przykleił na przyssawkach i nie ruszał potem to pewnie by trzymało.Potem obrosło by wszystko algami i pompa zlała by się z tłem,tylko algi nie chcą mi rosnąć ani trochę choć od 2 tygodni nie czyszczę tylnej szyby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też są dwa Wave Makery.

Jestem zwolennikiem ich ukrycia w skałach.

U mnie w tym celu została poklejony skała na kształt w rodzaju obudów /maskowania dla pomp.

Plus taki nie widać pomp i nie mają one możiwości przemieszczenia - minus - utrudniony dostęp dla ewentualnych celów serwisowych.


130/55/70 # 90/45/50 # 600l w obiegu # 2 * HQI 150, 2 * 54W T5 # EcoRunner 9000 # 2*Tunze 6105 # APF600 # reaktor AM KR1000 # komp sterujacy AM z dodatkami : ... :ryby+miękkie+lps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MarcosB.te chińczyki falują już u mnie prawie 3 lata,dlatego też piszę,że zbytnio nie jestem zadowolony i coś chcę w tym temacie zmienić.Czekam na inne wypowiedzi.

Może ktoś wstawić mi jakiegoś linka z RC jeśli jest coś takiego z galerią podobnych do mojego akwarium,abym podpatrzył jak inny rozwiązują cyrkulację ? Mi trudno poszukać bo nie znam angielskiego.

:whistle:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nic, musisz sam cos zaje**stego stworzyć żeby to RC brał wzorce od Ciebie a nie odwrotnie :)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj kurcze dużo masz możliwości. Myślę, że wszystkiego popróbowałeś. A nie myślałeś żeby zamontować jakieś cuś, co by tymi pompami obracało ? Tak pod kątem 90 stopni.


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jeszcze jest to,że to ma być jeszcze jak najmniej widoczne.

Przypomniałem sobie jeszcze o cyrkulacji opartej na pompie obiegowej co kiedyś próbowałem z pompą obiegową OR6500,ale nie przyłożyłem się do tego wtedy i porzuciłem projekt.Jeśli by to wyszło to jestem w stanie przerobić całą hydraulikę w imię dobrej cyrkulacji i niewidocznych pomp cyrkulacyjnych.Dałbym jakieś rozgałęzienia nad wodą w ilości kilka wylotów z regulacją a główne zasilanie tego mogę dać na dużym przekroju bo w kominie mam dwa przeloty fi 50mm.W tej chwili przez jeden z nich idzie powrót fi 25mm i jednocześnie robi jako rewizja a na drugim jest zlot zredukowany do zaworu chyba 3omm.Może zastosowałbym te ruchome końcówki ?Mam wysoką koronę i cała górna hydraulika była by niewidoczna.Normalnie się napaliłem na ten projekt,czekam na porady.

Edytowane przez nika (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnimi czasy zastanawiałem się nad zastosowaniem czegoś takiego. Może ktoś przy okazji wypowie się w temacie tych pomp.

http://aukcjewp.wp.pl/eden-226-power-head-pompa-z-systemem-rotacji-i1774581448.html

Chociaż teraz na jak to znowu czytam to czy ma to sens? Przepływ mały a pobór prądu jednak nieco za duży jak na jedną pompkę.

Edytowane przez salamander74 (wyświetl historię edycji)

160 litrów (100X40X40), Ok. 12kg skały (start na suchej), 4X39W, Deltec MCE600, 2X Aquael 2600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup dwie Tunze 6095. Są i mocne, i małe. Ustaw po bokach akwarium, tylko blisko tylniej, a nie przedniej szyby (nawiasem skąd pomysł, żeby przy przedniej szybie eksponować ogromne cyrkulatory wyglądające jak gwiezdne wojny by ChRL?). Pompy skieruj po przekątnej i ustaw tak, żeby młyn był największy. Jakiekolwiek pompy na przyssawkach w słonej wodzie to pomyłka. Tylko kwestią czasu jest kiedy przemielą Ci podłoże.

Cyrkulacja oparta na konwencjonalnej pompie tłoczącej - tak, ale to pomysł na następne akwarium. Takie rozwiązanie planujesz jeszcze przed zamówieniem zbiornika. Dobrze rozmieszczone otwory, orurowanie pod skałą, do tego jeszcze mechaniczny falownik i będzie działało, że hej. Inaczej będzie to taka sama prowizorka jak pompy cyrkulacyjne na przyssawkach.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kombinuje w nowym akwa cyrkulacje na tylnej scianie oparta o pompe obiegowa i rurki PCV z dziurkami. Spodziewam sie wielu testow zeby dopasowac odpowiednio ale juz kiedys tak probowalem i wyniki byly obiecujace.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Snacho,tak mam pompy bo doradzali mi kiedyś by w skałę dmuchały.Jadę dziś do Zabrza to pooglądam jakieś pompy.

No i kupiłem dziś na razie jedną pompę Tunze 6085.Jedną starą dałem do prawego tylnego rogu.Oba resuny wylądują na targowisku bo są sprawne.

Nieźle zamiata ta pompa,ale na razie chodzi dość głośno.Mam nadzieję,że się dotrze.

Dziś na noc wyłączam by pospać spokojnie.Może te gumki doklejane trzeba było nie dawać ?Hałas nie do zniesienia w nocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Nic z nią nie kombinuj. Ja mam dwie takie, przez pierwsze dwa tygodnie terkotały jak traktory, a teraz jak przyłożę do nich ucho to słyszę tylko lekki szum.

pzdr


450L, sump 180L, APF600, 8x54W, 2xTunze 6085, 1xKoralia 4600, NJ4500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Nic z nią nie kombinuj. Ja mam dwie takie, przez pierwsze dwa tygodnie terkotały jak traktory, a teraz jak przyłożę do nich ucho to słyszę tylko lekki szum.

pzdr

Dzięki,uspokoiłeś mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczyły cztery dni i już jej nie słychać.Teraz będę kupował drugą,ale nie wiem czy taką samą bo chyba pralkę obie mi zrobią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam akwarium 30cm dłuższe od Twojego i miałem problem żeby ustawić pompy tak żeby piasku nie wymywały, czy żeby zbytnio nie chlupały. Ale wielkość akwarium nie jest jedyną wytyczną do doboru cyrkulacji, liczy się jeszcze ilość i sposób rozmieszczenia skały. Ja mam stosunkowo niewiele skały bo jakieś 45kg i w związku z tym strumień wody nie jest zbytnio hamowany, Ty masz więcej skały, więc może akurat będzie Ci łatwiej poustawiać 2 pompy.


450L, sump 180L, APF600, 8x54W, 2xTunze 6085, 1xKoralia 4600, NJ4500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tą jedną dałem za skały,ale jest ustawiona na lustro wody potem odbija się od szyby i idzie pod skały,piasku już mi nie rusza i chyba tak zostawię,ale co druga wniesie to aż się boję,hehe.Polecam ten sprzęt bo warty ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.