Skocz do zawartości
Ben_sage

250w+2x24w czy 150w+4x24w

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się na zapas co byłoby lepsze do kostki ala 72x72x52: 250w+2x24w czy 150w+4x24w

250w+2x24 ocean light ok.1600zl a ta druga giesemann infinity ok,1900zl.

Zestawienie 250w-np hamilton 14k wiec dosyć niebieski żarnik + 1xactinic+blue plus

150w reeflux 12k + 2x super aktynika + blue plus + 15k white - tu myślę ze fajne zestawienie na nocna zmianę nie za ciemne z super wybarwionymi koralami miekkimi,lpsami i paroma montiporani.

Czas leci a pierwsze zakupy zdaje się będę kolekcjonował już w listopadzie :lol:

Siedzę tylko i głupieję przed tym netem a zakup uwolni moją glowę.

Cena lampy do 2000zl nie ledy tylko hqi i t5.

Istotną dla mnie kwestia przy wyborze tych lamp jest świecenie na boki a raczej jego brak.

Dobrze by było gdyby światło nie walilo na boki a 250w będzie wyżej wiadomo więc przy ewentualnym proponowaniu proszę się tyn zasugerować.

pozdro

Edytowane przez Ben_sage
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że 250W. Hamilton to moim zdaniem najlepszy wybór.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej edytowałem jeszcze temat w kwestii troszkę trudniejszej jego drugiej części :)

sorry Nika za byki poprawiał ale % robią swoje wiem że to nie wytłumaczenie... :coffee:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz miał za dużo światła w pokoju założysz koronę na akwa. 250W daje nową jakość.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... koralami miekkimi,lpsami i paroma montiporani.

...

jeżeli jesteś pewien, że naprawdę poprzestaniesz na kilku montiporach, i będą to jedyne sps-y, to dla miękkich i lps-ów starczy spokojnie 150W +T5.

natomiast jeżeli jest cień szansy że pomyślisz o innych sps-ach, to bierz 250W

u siebie zauważyłam, że przy 55h sps-y "radziły sobie" dopiero od połowy wysokości zbiornika przy 150W-ach.

...

sorry Nika za byki poprawiał ale % robią swoje wiem że to nie wytłumaczenie... :coffee:

masz rację, to żadne wytłumaczenie :D


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po powrocie do miękkich znów zakochałem się w ruchu korali.

Lpsy 60% miękkie 35% i 5% montipory.

Co do korony w kostce nie planuje jej - planuje czyste klarowne akwarium opti bez dodatków w jego postaci.

Akwarium ma być wygodne i proste w budowie im mniej dodatków tym lepiej. Moje obecne jest bezobsługowe i takie ma być następne :unworthy:

Te 2-3 montipory planuje na 2 szczytach(mam już wizje) tak by nie kolidowały z resztą.

Co do montipor to taki kwas ze rosłyby pewnie przy 2x24 przy szczycie.

Chodzi mi chyba bardziej o coś innego ale sam nie wiem... i dlatego pytam :ice:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po powrocie do miękkich znów zakochałem się w ruchu korali.

Lpsy 60% miękkie 35% i 5% montipory.

...

wg. mnie 150W + T5 wystarczy.

o ile Ci się nie odmieni obsada :D


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem tym co lubi się cieszyć z akwarium a nie z jego budowy i majsterkowania.

Obsada jest już oklepana i wspólna.

Miałem przerwę od baniaka w trakcie spsów ale jak widzę przyrosty miękkasów to normalnie odżyłem i tkwię w tym.

Nie mam zwyczaju biegać po domach ludziom i oglądać co i jak lepsze.

Także potrzebna będzie moneta i wasze propozycje które wezmę pod uwagę.

Momentami myślałem nawet o ocean light 150w + 2x24w i nie martwię się tu o montipory tylko o to czy nie będzie ciemno w baniaku.

Zawsze to oszczędność 200zl rocznie na świetlówkach...ale nie o to biega do końca.

Jeszcze jedna kwestia jak wspominałem planuje hamilton 14k to dosyć niebieski żarnik wiec wiadomo że luxa/lumenów jest mniej.Nie wiem też jak z dostępnością tego żarnika - on ladnie fluo korali wyłapuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZooFocus go sprzedaje. Jednak Hamilton 150W to pomyłka. Nawet Czarek poleca go jedynie do zieleniaka...


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja świeciłem nad słodkim infinity 150w+4x24w (na marginesie mam na sprzedaż) - ma balast magnetyczny. Reeflux 12k ładnie wygląda na niebiesko, ale daje mało światła i zdumiewająco szybko się przepala. Monti będą Ci dobrze rosły pod takim światłem.

A jak zmienisz zdanie to łatwo ją przerobić na 250W - ok. 70 euro na podzespołach z logo Geismanna

Edytowane przez lemon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak miałbyś ochotę lampę bez zarników i światla to za 900zl(-30%)nowej (za mniejszy % wole nową) bo to inwestycja na kilka la.Wtedy można podyskutować z opcją sprawdzenia.Tylko że za jakieś 2 miesiące? rozumiem że paragon jest w końcu to 10miesiecy używana i od lutego stoi.

Co do tematu znalazłem takiego posta :

http://www.reefcentral.com/forums/showthread.php?t=1615692

Facet ma ok.90cm podstawy w dł i 440l/(Ja myślę 250-270l) z 250w i w sumie bez obudowy jest na styku.

Przy 72cm to połowa energii takiej lampy wyleci na ścianę a jakbym chciał to utrzymać to musiałbym chyba z 5-10cm nad wodą trzymać a to oznacza zupkę.Odbłysniki giessmana i AM poza jakością wykonania nie widać znaczących konstrukcji więc odbijane swiatło będzie podobnie padać.

Chyba się zdecyduje na 150w i 4x24w.

Oczywiście wtedy wybiorę żarnik dający więcej lumenów jaśniejszy pokroju megachrome coral + jedna white z t5 i 3 aktyniki.

Czy ktoś jest jeszcze za? :coffee:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.