Skocz do zawartości
Tester

Akwarium morskie a tarczyca

Rekomendowane odpowiedzi

woda morska nie zwalcza uczulenia wręcz przeciwnie to bardzo silny allergen

pamiętam ze w Egipcie jak nie poszedłem od razu pod prysznic na plaży to po pół godziny miałem całe plecy wn wysypce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zawsze z utęsknieniem czekam na wakacje, bo mi po kąpielach w morzu wszystkie problemy skórne przechodzą. Aż do powrotu do domu :/


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tester, nie ma paniki. Choroba upierdliwa, wymaga stałego nadzoru oraz dożywotnie przyjmowanie lekow. Na chłopski rozum - czy każdy z problemami tarczycy mieszkający nad morzem musi zmieniac miejsce zamieszkania ? Mysle, ze obecność zbiornika nie jest problemem, tak jak i dla astamtykow i alergikow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rak do akwarium najlepiej nie wkladc wogole i to nie z powodow naszyh ran ale reakcjie zbiornik czy odpienicza.

Jezli woda morska przyspiesza gojenie sie ran to napweno nie akwariowa. Nie zapominajcie o zupelnie innych szczepach bakterii jakie wlewacie do baniakow ktroe czesto w naturze wogole nie wystepuaj lub w zupelnie odmiennyh srodowsikach.

Wydzielina z korali potarfi byc toksyczna, poczytajcie watek kolegi Muftiego co mial od zwyklego zaciecia.

http://nano-reef.pl/topic/52409-zakazenie-oto-moja-historia/

Co do jodu, ktory jest bardzo lotny, mysle ze przy regularnym dozowaniu pewnei bedzie go wiecej niz w toalecie :baby:


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tester jesli Twoja zona ma NIEDOCZYNNOŚĆ tarczycy (ja się z taką zmagam) to wręcz przeciwnie powinna miec diete wzbogaconą o JOD , jeść owoce morza a scislej ryby. Jeśli pobiera np euthyrox 50 to powinna przyjmować też troszkę więcej białka. W diecie mam wpisane grillowane piersi z kurczaka ( miedzy innymi a lista jest dluga) zabronione jest jedzenie salaty, kalafiora .

Można te informacje tez znalezc w internecie. Nie wiem co to za wiadomość ze zabronił jej pobierać jod. Przeciez niedoczynność tarczycy wlasnie potrzebuje tego jodu gdyz ten hormon nie dziala prawidlowo i go zatrzymuje zamiast podnosic poziom w organizmie.

Życze powrotu do zdrowia.


7182_7360.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hym. Wpadłem przypadkowo na ten temat. To trochę się pomądrzę. Choć w tym temacie , bo morszczyzną zajmuję się od 0,5 roku. Jestem lekarzem internistą , wiele lat pracuję na O. Wewnętrznym. Praktycznie wszystko co zauważyliście ma rację i sens.

1. Co do jodu z morszczyzny. Nie martw się o żonę. Z baniaka nie będziesz miał wzrostu jodu w powietrzu. Tak na prawdę jod uwalnia się w czasie burz na morzu. Jazda nad morze w sierpniu i lipcu nigdy nie miała sensu. Jeszcze pracując w uzdrowisku polecałem tylko okres sztormowy nad morzem wtedy można skorzystać. Na 100%. Żona niech nic w diecie nie zmienia /chodzi mi o sól jodowana itp/ Nie podajemy już jodu przy niedoczynności /choć rzeczywiście jest to pozytyw/ -wystarczy podać hormony / L-troxin lub Eutyrox/ dopasowując dawkę do TSH /utrzymać ok 1,5 choć norma 0,2 -4,0 w zależności od labor./ . Zmiana diety skutkowała by zmianą dawek leków - CHOĆ NIE JEST TO ŻADEN PROBLEM>.

2. Co do zdolności odkażania soli /NACL/ - rzeczywiście takie ma - stosujemy płukanie 0,9% NaCL /sól fiziologiczna - i takie zasolenia ma nasza krew - ale tylko aby przemyć. Przy ropiejących ranach do tej pory stosujemy 10% sól aby odkazić obok antybiotyków. % nie oznacza promila - promil to 0,1 %/.

3. Co do allergi - to nie ma wpływu . Ale: przy alergiach skórnych mamy b. często naskarżenia grzybicze. jak ktoś ma dziecko ze skórną alergią to lekarze często ob. sterydu przepisują lek p/grzebiczy /Clotrimazol, Pimafucin/ , a czasem i antybiotyk w maści . Wtórne nadkarzenie prowadzi wtórną alergizację i zapętla się koło -same leki alergiczne nie pomagają , bo rozwijają się patogeny i je trzeba wyleczyć, aby nie wywoływały wtórnej alergii. I tu pewnie przyszła z pomocą woda morka. Jeżeli alergia na wodę – to raczej na coś wniej – ryby, pleśnie sinice itp.

4. Alergia ustąpiła po przyjeździe nad morze? - O Tak, to logiczne. ALE: nie z powodu wody morskiej - nad morzem po porostu jest b. mało alergenów wziewnych - po porostu są wywiewane przez wiatr, skąpa roślinność- i stąd alergicy czują się wyśmienicie. Mało tego znam osoby które z tego powodu musiały się przeprowadzić nad morze. Tylko tam czuły się bezobjawowo.

Sorrki za wywód , ale jak komu w czyś pomogłem… – na kawę do mnie nikt nie przychodzi. Pozdrawiam Adam. /No chyba że znajomi/ :thumbup:

A ręce do akwarium - nie mam problemów. Skaleczenim się nie przejmuję, choć krwawiącego palca tam nie wkładam.

A ja zawsze z utęsknieniem czekam na wakacje, bo mi po kąpielach w morzu wszystkie problemy skórne przechodzą. Aż do powrotu do domu :/

Zrób testy skórne - na coś jesteś uczulony w otoczeniu - wyjeżdżasz i poprawa. Raczej tak to widzę. Pewnie pyłki drzew , traw.

No i UV nad morzem jest więcej. Ma bojcze działanie. Również na skórę dermatolodzy stosują lampy.UV.

Wszystko działa razem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.