Skocz do zawartości
Gotterdammung

Canthigaster valentini - żre koralowce?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, wpuściłem ostatnio do akwa Canthigaster valentini, Chelmona i Chromisa. I od tego dnia coś mi namiętnie żre monti... Oczywiście, pierwsze podejrzenia padły na Chelmona, ale nie wydaje mi się, za to Valentini ciągle się koło SPSów kręci, i to ona jest główną podejrzaną na chwilę obecną.

Miał ktoś z nią takie przeżycia?

Pozdrawiam

Gott


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale miał...U nas tez podskubywała SPS-y. I chociaż była przesympatyczna dostała eksmisję ze zbiornika.

A.


Reaktywacja 08.2010 - A&N Reeftank

sygnat1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehhh... Dzięki za info, złe to wieści, dobrze że przynajmniej łatwo się ją łowi, już siedzi w sumpie...


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh Szkoda że ją w ogóle kupiłeś, opinie ludzi nie zostawiają cienia wątpliwości iż wcina spsy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jest po prostu głodna? U mnie montipory miały się świetnie i nigdy nie były podjadane. Nie wiem, jak z acrami, bo ich nie miałem nigdy.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ben - no sam żałuję, przysięgam że się nie spodziewałem, jakoś na forum nie natrafiłem na takie info, a na ReefLex też nie wzmiankują o tym, dopiero w niemieckich komentarzach, a że ja niemiecki "miałem" to dopiero po odpaleniu translatora google wyszło szydło, no ale ryba już pływała, lecz fakt, mea culpa

@premiero - no niestety nie mam co przesadzać z tym karmieniem, 3x dziennie po 3 kostki to sporo jak na moje ryby, no a ona nie była zawsze zainteresowana mrożonkami, ale śmigała po monti non stop, obżarła tipy zdrowo, na szczęście koralik już liże rany :)


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to rzeczywiście, musisz mieć ładne monti :p

Szkoda, że tak wyszło. Normalnie czuję, jakby jakieś fatum wisiało. Jak mi powiesz jeszcze że Chełmon nie je aiptasi, to .... sam nie wiem co.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, chełmon ma się świetnie, czy aiptasie je, nie wiem, ale na bank różyczki chowają się w skałach - więc jest szansa. Najważniejsze że wygląda pięknie i wcina mrożonki, a z pokolcem się już nie szarpie :)


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, koledzy wspominają o wcinaniu SPS-ów, a macie jakieś doświadczenia odnośnie miękasów lub LPS-ów? Kolejne pytanko, czy istnieją jakieś inne puffers, które są w miarę niewielkich rozmiarów i w miarę nieagresywne?


Keep calm and keep swimming.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na reeflexie opisy sa dosc lakoniczne, czasami nie ma w ogole. Dlatego ja zeby sie cos dowiedziec wiecej, ale nadal ogolnie, wchodze na:

http://www.liveaquaria.com/

To jakis sklep w stanach, ale maja wiekszosc popularnych rzeczy ze zdjeciami, statystykami typu rozmiar, usposobienie, karmienie czy krotkim opisem po angielsku (jakby ktos wlasnie mial problemy z reeflexem i niemieckim).

Jezeli jakas rybka podskubuje korale, to w opisie o tym bedzie wspomniane. To samo jezeli zagraza jakims rurowkom, czy innym stworzeniom.

polecam jak zrodlo wiedzy na szybko przed nieprzemyslanym zakupem.

Za liveaquaria:

Minimum Tank Size: 30 gallons Care Level: Moderate Temperament: Peaceful Reef Compatible: With Caution Water Conditions: 72-78° F, dKH 8-12, pH 8.1-8.4, sg 1.020-1.025 Max. Size: 4" Color Form: Black, Blue, Orange, Tan, Yellow Diet: Omnivore Compatibility: View Chart Origin: Hawaii, Indonesia, Sumatra Family: Tetraodontidae

A 30 gallon or larger, fish-only aquarium is suitable. It may eat invertebrates found in a reef tank. Its teeth are actually a fused beak-like structure.

Parts of its flesh are poisonous. It has the ability, when threatened or alarmed, to inflate its body to almost twice its normal size. It becomes alarmed when netted, therefore, use a container to transfer it.

The Saddle Valentini Puffer needs a varied diet of meaty foods including; squid, krill, clams, and hard shelled shrimp to help wear down their ever growing teeth.

I juz wiadomo mniejwiecej, ze cos jest nie halo. Na czerwono zaznaczylem zagadnienia wskazujace na problemy. Nic nie ma o zjadaniu korali, ale moze to dlatego, ze ogolnie nie powinien ich jesc, ale, ze ryby maja swoje upodobania, moze akurat taki sie trafil.

A moze ma to zwiazek z: "clams, and hard shelled shrimp to help wear down their ever growing teeth" i wcina spsy nie zeby sie najesc, a stepic zeby jak nie ma nic innego?

Edytowane przez mnap86 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronce http://www.recif-france.com/Database/501.htm jest napisane, że żywi się głównie glonami nitkowatymi, ale podjada korale, może polować na wieloszczety, rozgwiazdy i mszywioły.

Jeśli przed wpuszczeniem rybki wszystko było ok a teraz znikają korale to masz mocnego podejrzanego. Spróbuj go paść pokarmami glonowymi. Może mu się odwidzi.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ma aporo glonów ;) podjada. Filtra itp itd i jakoś korali żadnych nie skubie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety Valentini skubie monti.U mnie nie ruszała tylko talerzowych.Natomiast wyjadła też wszystkie asteriny, a miałem ich sporo.Bardzo fajna rybka , ciekawska, ciągle pływała przy przedniej szybie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Nie tak stary wiec odkopie.

Moj znajomy ma ta rybke od roku i wlasnie wprowadzil sps i tez mu podjada. Miekasow i lps nie ruszala nigdy, je chetnie rorowki i male slimaki ogolnie ryba ma wilczy apetyt ciagle chce jesc i musi dostawac twarde jedzenie aby tepic zęby ktore ciagle rosna. Jest naprawde pocieszna żebra o jedzenie i je z reki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi oskubala najlepsze acany. Miałem ochotę ja zmielić :D w pompie odpoeniacza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.