Skocz do zawartości
Przemek

Górskie akwarium by Przemek :)

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie ?

jaki to model lampy wisi nad zbiornikiem ?

p.s

czy to :Pacific Sun Pandora XM - Ultimate fixture

AnT

Przemek zaslyszal na forum ze nano-reef.pl shop ma w promocji lampy Pacyfik Sun i zakupil jedna. :thumbsup:

...taki zarcik, sorry, nie moglem sie powstrzymac ;)

Tak poza tym swietnie wyglada zbiornik, estetycznie, bez rozmachu i ze smakiem. A jedna z waszych lampek ogladalem dzis naocznie i ...jestem zakochanyyyy, odwalacie naprawde kawal dobrej roboty.


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uruchomiłeś Schurana? :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ... co można powiedzieć o samym zbiorniku ... bajka !!

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

może jakaś fotka ogólna baniak :)

? - ciekawość :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

ponad pół roku minęło może jakaś fotka baniak

ciekawe jak to wygląda

widzę tylko ja się dopraszam fotki baniaka

AnT

p.s

jak tu przejść na Ledy jak sztandarowego baniaka nie można zobaczyć :crybaby:

Edytowane przez AnT (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Niestety - nie ma co pokazywać- w akwarium robię restart po tym jak nie było przez prawie 40 godzin prądu :(

To co było - to albo poleciało(z ryb zostały tylko 3 małe) - piasek musiałem usunąć - bo po prostu zgnił i zrobił się czarny..

Teraz - jestem już wyposażony w agregat - ale bez wymiany skały i startu od nowa nie obędzie się(czekam na skałę - dostaliśmy właśnie Citesy).

Dlatego - jak będzie co pokazywać - to obiecuję że pokażę ;)

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę czasu już mineło, więc jak można prosić o jakąś fotkę :)


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik jest po miękkim restarcie - niemal 10 miesięcy temu miałem niemal 72 godzinną przerwę w dostawie prądu - i skończyło się 8 miesiącami walki z cyjano-dino - i Bóg wie czym jeszcze...

Obiecuję zrobić update jak tylko uporam się z tym co mam w zbiorniku :)

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

Zbiornik jest po miękkim restarcie - niemal 10 miesięcy temu miałem niemal 72 godzinną przerwę w dostawie prądu - i skończyło się 8 miesiącami walki z cyjano-dino - i Bóg wie czym jeszcze...

Obiecuję zrobić update jak tylko uporam się z tym co mam w zbiorniku :)

pozdrawiam

Przemek

aha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to dziś w nocy (około drugiej temu) obudziło mnie dziwne chlupotanie - na podłodze w salonie znalazło się jakieś 180-200 litrów wody :(

Stała się rzecz niemożliwa - pękł wąż(silikonowy z Castoramy) łączący pompę obiegową z instalacją PVC - i całość wody pięknie rozbijając się o "sufit" szafki - wydostała się na zewnątrz...

Ponieważ kilka dni temu na rurce powrotnej zmieniłem kolanko z 45 stopni na 90 - to zanurzyłem je nieco głębiej pod wodę - w wyniku czego zassane do sumpa zostało jakieś 4-5cm wody z akwarium(dziurka poniżej lustra wody nie zadziałała - zarosła glonem wapiennym...)

Tym oto sposobem - ostatnie dwie godziny spędziłem na tańcu z ręcznikami, szufelką i mopem budząc całą rodzinę przy okazji "pomrukiwania" pod nosem :(

Zużyłem wszystkie dostępne ręczniki i już drugi raz złapałem się na tym, że po sprzątnięciu wody - okazało się że jest ich dokłądnie tyle ile potrzeba na wytarcie(przykrycie) rozlanej wody na podłodze bez wyżymania - czyli tyle ile minimum było potrzeba... :)

Ogólnie czad.

Przygotowanej wody brak - zasoliłem teraz zbiornik na podmiany(85 litrów) - ale potrzebuję minimum dwa takie aby odpalić obieg - na razie bez odpieniacza, tylko na cykrulacji musi pochodzi góra..

W sumie to nie takiego updejta chciałem umieścić... :(


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to lany poniedzialek masz juz za soba :)

autopsja i kazda taka opowiesc uswiadamia mnie jak genialnym rozwiazaniem jest kratka odplywowa pod zbiornikiem i kilku milimetrowy prog na okolo zbiornika jak to ma jeden z bylych forumowiczow...

od nieszczescia nie ochroni ale wycierac nie trzeba :)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lo matko,

prawdziwy silikonowy, gruboscienny, czy jakas namiastka ? Teraz padnie strach na wszystkich, ktorzy maja weze z Castoramy...

Wspolczuje. Pociesz sie, ze nie poznales stresu zwiazanego z telefonem sasiadow, lapiacego Ci na urlopie, z uprzejma wiadomoscia, ze u nich woda leci z sufitu wodospadem...


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemek, wyrazy współczucia, paskudny poranek.

A tak na marginesie - skąd to uwielbienie wszystkich do węży silikonowych?

Mam podpięty powrót na sztywno rurami od pompy do wylotu, pompa żaden hi-end, zwykła NJ4500 i nie słyszę jakiegoś specjalnego hałasu który musiałbym wyciszać fragmentem węża silikonowego.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Teraz padnie strach na wszystkich, ktorzy maja weze z Castoramy...

I na wszystkich, którzy nie mają w sumpie oddzielnej, niedużej komory dla pompy.

Mnie się zdarzyło kiedyś coś podobnego (ale z mojej winy) i uratowało mnie to, że pompa miała do dyspozycji tylko ok. 25 litrów wody.

Tak czy siak, współczuję - niefajna sytuacja.

Akwarium piękne, nie miałem okazji napisać tego do tej pory.

Cholera, tak to jest jak się czyta forum w pracy :/

Umknęło mi zdanie o prawdziwej przyczynie powodzi.

Nie będę kasowałem tego co napisałem. Przepraszam za pisanie bzdur :)

Edytowane przez rs (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie fajnie...

najbardziej spodobało mi się to pomrukiwanie pod nosem....delikatnie powiedziane jak mniemam...ja ostatnio przelałem wodę do dolewki o jakieś 15-20 litrów...że tak powiem "pomrukiwanie" było siarczyste...w trakcie ganiania z ręcznikami...

oby bez takich zdarzeń na przyszłosć


http://7140_7307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ała.

Mogę Ci dzisiaj wieczorem podrzucić 120l wody w baniakach.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niefart Stefan, poprostu niefart... Jak powiedziałby Wąski

Tez mam węża jako przejscowke co prawda od Royal E. nie z Casto ale przemyślenia mam...

Powodzenia Przemo !

Edytowane przez sewer (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie życie. Przemku, powodzenia i obyś wykorzystał limit takich niespodzianek. mam nadzieję że mieszkanie nie ucierpiało bardzo ?

ps. też testowałem zabezpieczenie z otworem zapowietrzającym, ale u mnie nie zdał egzaminu.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skała bomba...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziękuję za słowa pocieszenia - dopiero co się dobudziłem po nocnych zawodach z cyklu "chodzenie po wodzie na czas".. :)

Po porannym sprawdzaniu strat przy świetle dziennym okazuje się że może nie będzie tak źle - podłogówkę nastawiłem na maksa, zobaczymy co na to deski.. Walizki pod drzwiami nie stoją - więc może i deski focha nie strzelą :)

Wąż to taki grubościenny, przezroczysty kupowany na dziale ogrodniczym w Casto.Użyłem go jako tłumika drgań gdyż na obieg podpięta jest najmocniejsza Laguna - i stojąc blisko ściany sumpa kiedy była wklejona na sztywno, na zawór - chodziła dużo głośniej... - Dziwna sprawa, ale wygląda na to że zmieniły się jego właściwości i stracił na elastyczność, przez co poprostu stał sie bardziej łamliwy.

Czy to zasługa wody słonej czy innego dziadostwa nie wiem - stosowałem go w akwarium od około 2.5 roku więc na pewno nie powinno to być zmęczenie materiału..

No nic, chyba jakiś alarm przeciwzalaniowy sobie skonstruuję - zwarte styki (przepływ prądu przez dwie elektrody leżące obok sumpa) = pompa obiegowa OFF.


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemku, jeśli potrzebujesz to mam 100L wody.


Nowe szło 135x90x65h-> start listopad'2016.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemek,

rozne weze maja rozne "zmiekczacze" i to one sa wyplukiwane i z weza robi sie kamien. Te zmiekczacze zreszta tez podkarmiaja okrzemki.

Waz silikonowy jest miekki i po 10-ciu latach.

Zreszta, to Twoja wina.

Gdybys siedzial przed akwarium z otwarta szafka to bys od razu zauwazyl pekniecie, a Ty pewnie sobie spac poszedles jak jakis poczatkujacy. :blushing:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.