Skocz do zawartości
dziuso27

Milwaukee Fotometer Phosphat i Hanna Fotometr Nitrat HI 93728

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Potrzebuje rady fachowcow odnosnie sprzetu do pomiaru PO4 i NO3.co sadzicie o tych urzadzonkach?Warto kupic?I jak to bedzie z reagentami?dostepne do nich?oba urzadzonka uzywane i reagentow juz nie wiele zostalo..

Milwaukee Fotometr-PO4

$(KGrHqUOKjsE4i2zIyZFBOS9V6jBO!~~48_12.JPG

oraz

Hanna Hi93728-NO3

$(KGrHqQOKjgE4h2n6B3HBOS9dDScIw~~48_12.JPG


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jestem jak najbardziej za urządzeniami tylko fotometr bo mamy dokładny pomiar :)

wg mnie warto :)


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy za jaką cenę.

Do PO4 jest mała Hanna, która raczej zbiera dobre opinie. Pomiary porównywalne z dużą Hanną a cena dużo niższa.

Co do NO3 to Hanna zapowiada na ten rok wypuszczenie miernika z serii tych małych. Na razie dali miernik na kH i Ca. Mam nadzieję, że do końca roku pojawi się też ten na NO3. Cena tego dużego miernika na NO3 jest spora (to co znalazłem na szybko to ok. 180USD)

Reagenty do małej Hanny na PO4 dostaniesz bez najmniejszego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe ceny tych urzadzen to po okolo 180 euro.w tej chwili sa one na aukcji wystawione wiec nie wiadomo za ile pojda...i do ilu warto licytowac..


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze: małą hankę ktoś na forum chce sprzedać za 200 - wiec okazja.

Po drugie: pomiar tym urządzeniem NO3 jest raczej problematyczne - nawet producent się dziwi...


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze: małą hankę ktoś na forum chce sprzedać za 200 - wiec okazja.

Po drugie: pomiar tym urządzeniem NO3 jest raczej problematyczne - nawet producent się dziwi...

ok wiec ta "moja hanka" pewnie odpada...a co z urzadzonkiem do PO4?

a ta hanka z targowiska jest do PO4 a nie NO3.


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo Hanką mierzysz PO4, wyniki pomiaru NO3 są dyskusyjne, więc szkoda kasy skoro to samo lub lepiej zmierzysz zwykłym testem.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę odkopię temat:

kto używa tego urządzonka Milwaukee ? Porównywał ktoś z mała Hanką ? różnica w cenie gigantyczna 270 do 507 (ceny z reefshopu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był już temat na temat Milwaukee na Po4 i z tego co pamiętam to kilka osób ja miało, na pewno Akwarystka.


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale nigdzie nie znalazłem testów porównawczych . Czy reagenty z hanki pasują do mw12?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam niestety porównania do hanki ale osobiście używam Milwaukee MW12 na PO4. Jest kolosalna różnica w wynikach Salifierta a Milwaukee. Pomiary dokonywane Milwaukee pokrywają się. Ja osobiście jestem zadowolona z tego urządzenia bo krew mnie zalewała jak miałam grać w kolory :) Bez problemu można zakupić dodatkowe reagenty :)

Edytowane przez akwarystka (wyświetl historię edycji)

5522_6523.png

22.10.2014 Mg-1350, Ca-440, KH-8,6, NO3-0, PO4-0,22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.