Skocz do zawartości
KRUPNIK_18

Niewykrywalny problem...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was koledzy, mam duży problem... Posiadam baniak 128l 80x40x40 i jest taki problem ze praktycznie wszystkie ryby padają... W zbiorniku są parametry wszystkie ok korale żyją pompują się, od 2 dni są SPS i też zyją, a ryby padają niczym muchy...

W zbiorniku były 3 błazny, hepatus, mandaryn, babka, pictihromis i garbik... oczywiście nie wszystkie na raz, tylko kupowałem po kolei ,jak coś padło to kupowałem następne... Aktualnie mam tylko błazna i garbika... ryby zazwyczaj żyły około 2-3 tygodni i padają...:/ I nie mogę dojść dla czego... Może miał ktoś podobny przypadek??

W zbiorniku zyją takie korale jak Euphylia, Duncanopsammia , favia, Montipory x3, grzybki, clavularia, 2x sarcopyton, paletoa, zoa, xenia, goniopora, galaxea... i wszystko sie super pompuje, euphylia sie dzieli, wszystko żyje poza rybami...

Są jeszcze 2 krewetki, 2 slimaki i 3 kraby i rozgwiazda i tez zyją...

Testy które robie i są ok to:

PH, NO2, NO3, PO4, NH4, CA, MG, KH i wszystko jest gites majonez...

Pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a skad te rybki masz? moze to nie u ciebie problem tylko to od kogo bierzesz. Jesli korale nie padaja, parametry sa ok to moze byc to wina sklepu w ktorym kupiles zycie

z mojego doswiadzenia wiem ze krewetki sa bardziej wrazliwe niz rybki i skoro one zyja i maja sie dobrze to ....

zmien sklep :D


zapomnialem na zlocie dac Monice zaswiadczenie o dyslekcji :D

sry za ortografie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Węgiel masz w użyciu?


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zlota raczka Kupuje w E Rybce wiec raczej nie możliwe żeby towar był lipny, po za tym ryby nie padają odrazu tylko po jakimś czasie

szarykruk W filtrze przepływowym mam Weigel, purigen, phosguard

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli rybki padają po jakimś czasie to może być skutek łapania ich na rafie przy użyciu cyjanku, co prowadzi do powolnego niszczenia ich organów wewnętrznych (ale starcza czasu żeby je sprzedać w dobrej kondycji) i śmierci opóźnionej o parę tygodni.

oczywiście to tylko jest jakaś możliwość, e-rybka chyba jest szanowanym sklepem, więc mała szansa żeby się wpakowali w jakieś nie pewne rybki. większa szansa że chodzi o coś w twoim zbiorniku. może jakieś chemikalia w domu są używane i mają jakiś wpływ tylko na kręgowce???

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mandaryn mógł zwyczajnie paść z głodu, jak baniak jeszcze niedojrzały np...


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w moim pokoju jest zakaz stosowania różnych chemikali od 5 lat kiedy zająłem się terrarystyką, bo dobrze wiem ze nasza ludzka chemia bardzo szkodzi zwierzętom... wiec nie możliwe żeby były to chemikalia z otoczenia...

A co do E rybki to wierze w to ze sprzedają dobry towar

Może jakieś inne powody??

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisz może coś o tych parametrach jakie dokładnie są gites


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mandarym - Mozliwe ze z glodu padł...

a reszta?

Hepatus padł po miesiącu

Błazenek jeden po 4 miesiącach ale najprawdopodobniej zszedł bo nabił sie na jeżowca sam widziałem a drugi po tygodniu bez przyczyny, jeżowca oddałem

Babka Pierwszej nocy wikitowała

Pictichromis po 2 tygodniach

Może w baniaku jest coś co szkodzi rybom??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trocha malo informacji dajesz na temat zejscia zwierzakow:

czy mialy jakies zmiany skorne?

czy przyjmowaly pokarm?

czy chudły?

czy byly plochliwe?

czy ocieraly sie o skale i elementy wyposarzenia?

czy wystepowala mniedzynimi agresja?

i sam nie wiem czy cos tam jeszcze?

moze na tej podstawie ktos podpowie

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sygen

PH - 8

Ca - 410

Mg - 1400

KH - 7

No2 - 0

No3 - 0 , Wczesniej bywało około od 0,5 do 5

NH4 - 0

PO4 - 0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

zlota raczka Kupuje w E Rybce wiec raczej nie możliwe żeby towar był lipny

A robią tam kwarantannę? Bo w Polsce to nie jest oczywista sprawa jak na zachodzie.

Jak czytam ogłoszenia polskich sklepów to raczej jest tak - jutro dostawa ryb! Przyjeżdżasz rano i sprzedają prosto z wiadra :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krzysiek l

Hepatus miał białe kropki ale karmiłem czosnkiem i zeszły...

pictichromis jak znalazłem bo był nadgryziony ale zmian nie było podobnie u mandaryna

Zauważyłem ze Garbik ociera sie o skałę, ale żyje i błazenek co żyje ma białe kropeczki ale od dzis zacząłem czosnek dodawać...

Błazenek który odszedł żadnych zmian

Jedyna płochliwa ryba w akwarium to garbik

Agresja występowała tylko raz miedzy garbikiem a pictichromisem, jeden dzień na następny dzień było ok, za półtora tygodnia pictichromis odszedł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO masz pasozyty w akwarium i nie wyleczysz tego dobrze, tylko wprwadzasz nowe ryby i kolko sie zamyka;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium zalałem 12.03.2011

Woda była z filtra RO zaczynałem od początku na swojej nie brałem od nikogo wody...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ważne jak długo ten węgiel?


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprobuj moze zo ozonem lub lampa uv

bo pasozyty pewnie i tak sa w zbiorniku

jak dlugo aklimatyzujesz ryby ?

i czy sprawdzales poziom zasolenia w wodzie z nowymi rybami i jaki masz poziom zasolenia w zbiorniku?

czesto w sklepach ryby sa trzymane na wodzie o zmniejszonym zasoleniu i jest to zrozumiale ale trzeba je odpowiednio aklimatyzowac poniewaz przy zbyt krotkim aklimatyzowaniu i zmianie zasolenia beda problemy


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem w stanie odpowiedzieć jak długo jest węgiel, a jak jest długo to szkodzi??

Aklimatyzuje przez 2H czasem dłużej zależy, dolewam wody strzykawką 5ml

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posluchaj Krzyska (UV lub ozon) i dodatkowo, przez kilka tygodni nie wprowadzaj zadnych ryb;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanowmy sie...

koralowce sa bardziej wrazliwe na zle warunki wody niz ryby. Sa rowniez bardziej wrazliwe na toksyny z wyjatkiem np neurotoksyn ktore same produkuja. Jednak w tym wypadku mialbys totalna wojne chemiczna w akwa wiec korale nie byłyby napompowane tak jak mowisz. Rowniez ewentualne przebicie pradu spowodowaloby reakcje korali. Czyli nie tedy droga. W takim razie istnieje cos co nie rusza korali, ale za to ma zly wplyw na ryby. Chemie jednak bym wykluczyl choc trzeba powiedziec ze na pewno istnieja substancje toksyczne tylko dla ryb. Ktos wspomnial o pasozytach. To jest wielce prawdopodobne zwalszcza ze obecnosc wielu pasozytow da sie zauwazyc obserwujac rybe, jej zachowanie, odchody. Jednak obecnosc czescie pasozytow jest do stwierdzenia tylko posmiertnie. Ostatnio przeczytalem ksiazke o chorobach ryb akwariowych i wynika z niej ze "sekcja zwlok" nie jest az tak trudna jakby sie wydawalo.

I jeszcze jedna sprawa... Twoje wyniki sa az za dobre jak na polroczny zbiornik. Mozesz zrobic testy wody u kogos?

Jak mozzesz odlow ryby na 2-3 tygodnie kwarantanny. Nowe ryby przed wprowadzeniem (za 2-3 tygodnie, nie wczesniej) kap w RO z miedzia

Pozdro


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robię testy co drugi dzień... i na pewno sa takie parametry...

Tester Wyczerpująca odpowiedz

Jak wszyscy wspomnieliście ze pasorzyty, to pozostaje mi kupić UV... Ile watową na 128L

Takie coś moze być?? czy musi być firmowe?

http://allegro.pl/lampa-uv-111-sterylizator-11w-do-akwarium-i-oczka-i1765381335.html

Edytowane przez nika
pkt. 6 i 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krupnik - nie wiem czy w tym momencie UV to dobre rozwiazanie. Jesli masz dojrzaly zbiornik to intensywna "terapia" ultrafioletem na pewno wplynie na parametry jesli nie zresetuje zbiornika. Jesli masz mozliwosc, kwarantanny w mniejszym zbiorniku to to jest najlepsze rozwiazanie. Przynajmniej zachowasz parametry. W osobnym zbiorniku, bez skaly, na wodzie z duzego akwa przetrzymaj przez 2-3 tygodnie ryby. Zdaje sie zostaly Ci tylko dwie. W kwarantannowym mozesz bawic sie UVka. Rob czeste podmianki woda z duzego bo nie bedziesz mial bakterii ktore rozloza NH3/NH4. Co pare dni odlow ryby na kilkuminutowa kąpiel w miedzi.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.