Skocz do zawartości

Historia edycji

Jacek56

Jacek56

Dziękuję Panowie za odwiedziny, miło było spotkać się ponownie @Ironista i poznać @SHARK_2

Przedwczoraj „komputerek ph” zaliczył wpadkę, dozował błotko pomino że ph osiągnęło zakładany poziom. Po resecie wszystko działa OK ale kh poszybowało do góry prawie 9. Na szczęście taki skok kh nie jest zabójczy dla korali ponieważ ph również było w okolicach 8.9. Jak narazie wszyscy zadowoleni, koralki polipują.

Wczoraj nie było czasu na testy bo zajmowałem się układaniem korali, "mój dynamiczny aquascape” czasami pokazuje swoją ciemną stronę. Przestawienie jednej skałki powoduje efekt domina i akwarium zyskuje nowy układ. Na szczęście nie było całkowitej demolki.

Co się odwlecze to trzeba zrobić później:

Kh= 8.6 spada z 9.3

PO4=0.12, hanka  (stabilnie)

NO3=50-25 , jest róż, jaki nie ma znaczenia. Najważniejsze, że jest.

Ca= 450-460 b/z

Mg= nie mierzę ale profilaktycznie dwie miarki magnezu co dwa tygodnie, sypię.

Zasolenie 34,6 PSU stabilnie

 Ph=8.2-8.25 , czasami jest więcej, szczególnie po uzupełnieniu KW w proszek.

 

https://drive.google.com/file/d/1zK2m5W5ZYK-J-BRjM03G8KReoNwAkh2X/view?usp=drivesdk

magiczne ustawienia lamp.

Jacek56

Jacek56

Dziękuję Panowie za odwiedziny, miło było spotkać się ponownie @Ironista i poznać @SHARK_2

Przedwczoraj „komputerek ph” zaliczył wpadkę, dozował błotko pomino że ph osiągnęło zakładany poziom. Po resecie wszystko działa OK ale kh poszybowało do góry prawie 9. Na szczęście taki skok kh nie jest zabójczy dla korali ponieważ ph również było w okolicach 8.9. Jak narazie wszyscy zadowoleni, koralki polipują.

Wczoraj nie było czasu na testy bo zajmowałem się układaniem korali, "mój dynamiczny aquascape” czasami pokazuje swoją ciemną stronę. Przestawienie jednej skałki powoduje efekt domina i akwarium zyskuje nowy układ. Na szczęście nie było całkowitej demolki.

Co się odwlecze to trzeba zrobić później:

Kh= 8.6 spada z 9.3

PO4=0.12, hanka  (stabilnie)

NO3=50-25 , jest róż, jaki nie ma znaczenia. Najważniejsze, że jest.

Ca= 450-460 b/z

Mg= nie mierzę ale profilaktycznie dwie miarki magnezu co dwa tygodnie, sypię.

Zasolenie 34,6 PSU stabilnie

 Ph=8.2-8.25 , czasami jest więcej, szczególnie po uzupełnieniu KW w proszek.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.