Skocz do zawartości
Andrzej79

Komputer akwarystyczny profilux

Rekomendowane odpowiedzi

To zależy co chcesz mierzyć . ph i temp w zestawie , redox trzeba dokupić .


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chce mierzyc temp.itd. sterowac swiatlem ,sterowac pompami dozujacymi


Akwarium wystartowalo

120x60x50 + sump.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl może o czymś takim !! ?? O wiele tańsze --

http://nano-reef.pl/...qua-reef-meter/

Pozdrawiam


AKWARIUM - ok.650litrów w obiegu !!!

ZBIORNIK ZALANY !!!

START 07.11.2012r.

Akwarium 150x65x60+sump 80x40x45, LR 60kg., odpieniacz mBK200, obieg NJ6000, lampa LED PS Phobos, i takie tam ....

6018_6107.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby to chociaż było potrzebne do utrzymania pięknego zbiornika...ech gadgeciaże...

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie upieram sie ze jest niezbedne ale na pewno przydatne. Sam od niedawana mam profiluxa i akurat dla mnie jest bardzo przydatny.

Pozdro


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się miało profiluxa i go umiejętnie wykorzystywało, to już innego komputera się nie chce. Zwłaszcza z nowym softem ProfLuxControl6. Jedyny minus to cena, ale przy IKS-ie to taniocha.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

profilux w akwarium jest jak klima, kontrola trakcji i czujniki parkowania w samochodzie ;) wiadomo, ze mozna bez... no ale ;)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cyt: "Żeby to chociaż było potrzebne..."

co tu duźo mówić są akwaria prowadzone na reaktorach a wtedy kontrola ph jest niezbędna i profilux jest jak znalazł.


 435 l 150x55x53 ,DeltecMCE600, Aquasunlight 2x250&2x54 ,

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A odnosnie pomp dozujacych sa on sterowane przez komputer czy maja jakies swoje sterowniki mowa o firmie GHL.

Pozdrawiam.


Akwarium wystartowalo

120x60x50 + sump.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli weźmiesz >> taką << to tylko podpinasz pod kompa i komp zajmuje się sterowaniem. Jeśli weźmiesz >> taką << wtedy nie potrzebujesz żadnego komputera.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak weźmiesz takie

Mój odnośnik

to masz profiluxa w d...e i trochę kasy w kieszeni - efekt działania ten sam, o ile nie lepszy.

Chciałem zaznaczyć, że nie jestem przeciwko komputerom - ten owszem, ułatwia nam trochę obsługę zbiornika, lecz na jego wygląd i kondycję zwierząt żadnego wpływu nie ma. Jedynym wyjątkiem, gdy ten jest konieczny jest reaktor wapnia. W innym przypadku nigdy nie powierzyłbym wszystkich funkcji autoamtyzujących jednemu urządzeniu - gdy padnie komp nie mamy nagle światła, pomp dozujących, kontroli temperatury i co tam jeszcze podepniemy.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomasz ale stad wlasnie sie bierze cena ghl :) slyszales zeby komus kiedys padl? :) poza tym jesli dobrze policzysz to profilux kosztuje troszke mniej niz wszystkie urzadzenia z osobna ktore w sobie zawiera. Nie jest wiec takim niedorzecznym wydatkiem. Po prostu jest to spory koszt jednorazowy co o wiele bardziej kopie po kieszeni niz systematyczne uzupelnianie zaplecza po kawalku :)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomasz - nie wiem czy lepszy, bo z profiluxa masz programowalną logikę. Wyzwolenie pompy dozującej możesz ustawić na różne akcje - nie tylko czas. Finansowo to co podałeś na pewno wychodzi korzystniej, ale też nie jest to przepaść cenowa (300 zł). Choć jak wiadomo ziarko do ziarka ...

Każdy jest zwolennikiem innych rozwiązań. Komputer na pewno ułatwi i usprawni obsługę akwarium, zwłaszcza osobom zapracowanym. Prawie rok prowadziłem akwa bez PII, ale jest to jeden z tych zakupów, których akurat nie żałuję.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.