Skocz do zawartości
renemartini

Problem z filtrem RO

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwne że słyszysz w nim jakieś dzwięki :question: u mnie wszystko bezgłośnie.

Apropos instalowania zaworów po membranie słyszałem o czymś takim, nawet producent gdzieś w jakimś wypasionym zestawie dawał taki zawór i nic nie było na temat tego że szkodzi to membranie(tylko nie pamietam czy to było na czystej wodzie czy za ogranicznikiem ścieków).


3) Zbiornik 120x80x73h -700L  - start 15/05 2020, + sump 130x55x55 - 390L + szczepkarium 100L

2) Rafka 130x55x55L - 390L (z panelem), start 23/10/2016

1) Początek słonego - Akwa 190L  start 24.08.2011

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Leon

Tak własciwie to jak działa ten zawór czterodrożny bo nie mogę go rozgryźć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A. Klosz filtra DI był nie dość mocno dokręcony.

:thumbsup:

filtr DI mam bardzo mocno dokręcony

B. Zauważyłem, że w żywicy filtra jest bardzo dużo pęcherzyków powietrza. Wynikało to z faktu, że miałem zawór tylko PRZED filtrem RO/DI. Dlatego w filtrze DI nigdy nie wytworzyło się ciśnienie, które wypchnęło by powietrze z żywicy. Kontakt wody z żywicą był zatem nieco ograniczony. Zainstalowałem zawór także za filtrem DI, zamknąłem go i otworzyłem ten pierwszy. Pęcherzyki powietrza praktycznie zniknęły.

:thumbsup:

Nie mogę pozbyć się tych pęcherzyków, nie mam tych zaworków o jakich piszecie. W jaki sposób mogę to zrobić?

Po rozkręceniu całego zestawu i poruszaniu żywicą pokazuje już tylko 001 czasem 002 na TDS-ie


Zbiornik 72L, RO+DI, lampa 4*24w 2*biała 10k i 1*niebieska10k, 1*Fiji Purple, 2*Tunze 6015, grzałka EHEIM 50W, miniflotor + Eheim 3702, sól RED SEA Reef Coral Pro, skała 10kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taszyn - czy kiedy zamykałeś zawór za DI i otwierałeś przed to rozszczelniałeś pojemnik z żywicą w celu usunięcia

powietrza?

Jutro zakupie zaworki i jeszcze raz to przetestuję.

Sprawdziłem przy okazji ile pokazuje po osmozie ażeby wykluczyć membranę lub prefiltry i wyszło 006 chyba nie tak źle?


Zbiornik 72L, RO+DI, lampa 4*24w 2*biała 10k i 1*niebieska10k, 1*Fiji Purple, 2*Tunze 6015, grzałka EHEIM 50W, miniflotor + Eheim 3702, sól RED SEA Reef Coral Pro, skała 10kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro zakupie zaworki i jeszcze raz to przetestuję.

Sprawdziłem przy okazji ile pokazuje po osmozie ażeby wykluczyć membranę lub prefiltry i wyszło 006 chyba nie tak źle?

U mnie podobnie. Nie wiem, czy to źle, czy dobrze. Pewnie zależy od jakości samej membrany i może od jakości wody na wejściu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Leon

Dziwne że słyszysz w nim jakieś dzwięki :question: u mnie wszystko bezgłośnie.

Apropos instalowania zaworów po membranie słyszałem o czymś takim, nawet producent gdzieś w jakimś wypasionym zestawie dawał taki zawór i nic nie było na temat tego że szkodzi to membranie(tylko nie pamietam czy to było na czystej wodzie czy za ogranicznikiem ścieków).

Dobra, jestem po kotroli zaworu. Nie wydaje żadnych dźwięków. To były po prostu bardzo silne wibracje z zaworu a że się opierał o coś to był hałas.

Jeśli dobrze sprawdziłem to wychodzi na to, że jest problem z ciśnieniem i najprawdopodobniej będę musiał dokupić zawór jednokierunkowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że u mnie cały czas się woda leje przez odpływ ściekowy i zastanawiałem się czy można by jakoś wykorzystać zawór czterodrożny ale nie mam zbiornika na wodę ?

A czemu nie dasz zaworu przed membraną? Wtedy nic Ci nie będzie leciało.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Leon

A czemu nie dasz zaworu przed membraną? Wtedy nic Ci nie będzie leciało.

Masz rację - to było zbyt proste, żebym na to wpadł.

Jak mi się nie uda podłączyć czterodrożnego to wsadzę zawór przed membranę.

EDYTA: 02/10/2011 18:13

Dodanie zaworu jednokierunkowego rozwiązało problem z zaworem odcinającym.

A sam problem polegał na tym, że nie było wystarczającego ciśnienia, żeby zawór czterodrożny się zamknął. Dodanie zaworu jednokierunkowego na wyjściu z membrany rozwiązało problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopie temat bo borykam sie z problemem jakis czas i nie moge wpasc na pomysl gdzie jest problem.

Po ok miesiącu po wymianie zywicy zauwazam powietrze w tym filtrze. Przybywa go systematycznie po trochu. Jesli dojdzie do poziomu zywicy tak by miala kontakt z powietrzem to pada jakosc wody wynik typu 164:( i co dziwne pojawia sie zapach wody - smierdzi najzwyczajniej rybą. Nie wiem czemu, ale juz po ok roku uzytkowania mam nawyk wachania wody. Wychodzi na to ze ok 1x miesiąc (chyba ze zauwaze wczesniej, to rozkrecam filtr i sie odpowietrza i jest ok, czasem dolewam wode by byl pelen) wymieniam zywice. Po wymianie wynik 000. Nie mam zielonego pojęcia skad sie to bierze. Zamontowalem z pol roku temu zaworek na koncu weza by po wyłączeniu RO woda nie zeszla z filtra przypadkiem jesli bedzie polozony nizej niz filtr. Dalej nic

Macie jakis pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.