Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

No rzeczywiście straszna różnica - IPad2 3G 713g, Acer A501 760g... Bez przesady, proszę... Jakoś nic mi nie odpada nawet po kilku godzinach używania go na hali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica w wadze miedzy ipadem2 a acerem jest odczuwalna , już w momencie wzięcia tych 2 urządzeń do ręki , tym bardziej po jakimś czasie.

iPad w wersji wi- fi 603 g , z 3G 613 g. Nie wiem skąd masz swoje dane .To jest prawie 200 g różnicy , sporo , zakładając ze urządzenie ma być wygodne( lekkie) w użytkowaniu.


Mój Reefmax http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=36509&d=0

Kolekcjonuje Zoa i Acanthastrea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus Transformer 680gr :thumbup: ale obudowa z mgnezu nie plastiku

W koncu zaczynamy konkretna rozmowe / porownania


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ona - masz rację - moja wina, IPad 613, a nie 713... Nadal dla mnie bez znaczenia, dla mnie liczy się funkcjonalność a 150g różnicy, mimo, że odczuwalna, w niczym mi nie przeszkadza. Nie planuję zmieniać zdania - IPhone i IPad to drogie, modne, eleganckie zabawki i nic więcej - ja potrzebuję i używam narzędzi. Amerykański (sic!) dowcip:

http://www.nomusk.pl/pokaz,8198,Nareszcie_naprawde_przydatna_aplikacja_dla_iPhone.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wierzę że z 600g urządzeniem leżysz na plecach i czytasz ?!


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Jak ktoś potrzebuje oglądać filmy i surfować po necie to nic nie jest lepsze od ipada,

a jak ktoś chce torenty i inne cuda to są alternatywy, ale wykonanie już nie to i mułowate systemy operacyjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie czytam na leżąco, a książki, które posiadam, czytałem i lubię do nich wracać, często ważą po 2kg, więc różnica mas 150g między urządzeniami to dla mnie żaden argument. Słabowite jakieś teraz to społeczeństwo się zrobiło, 150g więcej i już unieść nie może :D

Co do filmów i netu - kapitan, a próbowałeś na Androidzie? Ja próbowałem na obu platformach, nie widzę różnicy... Skoro nie widać różnicy, to po co przepłacać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
name='kapitan' timestamp='1314790245' post='355493']

Jak ktoś potrzebuje oglądać filmy i surfować po necie to nic nie jest lepsze od ipada,

a jak ktoś chce torenty i inne cuda to są alternatywy, ale wykonanie już nie to i mułowate systemy operacyjne.

Kapiatn jak ja mam placic 30% lub grubo wiecej za to zeby poogladac sobie filmy w formacie 4:3 ktore ide o zaklad w wiekszosci Ipad i tak nie odtwarza (tylko trzeba znowu placic) to jak Ty chcesz ludzi przekonac


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Kupując od Apple iPada, możesz sobie zamówić dowolny tekst do wygrawerowania z tyłu w obudowie i nic nie dopłacasz :) Można zamówić coś ładnego dla żony.

Uśmiech kobiety - bezcenny :)

Acer ma taką opcję ? :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja jest jak tylnia część ciała... każdy ma swoją. Wszyscy jesteśmy biernymi ofiarami maketingu i poniekąd własnego snobizmu.

Mi osobiście w ipadzie podoba się to, że jest bardzo wygodny do przegladania netu na kanapie, czy w łózku przed zaśnięciem. Ma naprawdę ładny wyświetlacz a system chodzi bez żadnych lagów. Nie grzeje się, jest lekki i "dobrze leży w dłoni".

Ipad nie jest narzędziem do oglądania filmów czy ściągania z netu plików.

Co do polityki instalowania aplikacji i różnych blokad to tak naprawdę ma ona swoje dobre strony. Nie dopuszcza się do systemu "śmieciowych aplikacji" Jeżeli kogoś stać na to, żeby kupić sobie ipada to stać go też na kupienie legalnej i sprawdzonej aplikacji za 1 euro.

Po co torrenty w ipadzie jak mamy je na PCtach ?? Po co oglądać film na ipadzie, jak można na TV ?

Każde urządzenie ma swoje zastosowanie ale my Polacy zawsze chcemy z przysłowiowego malucha zrobić ferrari albo ciężarówke i denerwujemy się jak nam nie wychodzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lo matkoooo mial byc plus wcisnal sie minus. Tomku przepraszam. To co napisales bardzo mi lezy wiec sorki.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lo matkoooo mial byc plus wcisnal sie minus. Tomku przepraszam. To co napisales bardzo mi lezy wiec sorki.

minus sie jak najbardziej należy za offtopa jaki sobie zrobilismy :) Ale widac ze temat iPada i w ogole tabletow cieszy sie sporym zainteresowaniem na forum.

Swoja droga na iOS sa bardzo ladne virtualne akwaria (morskie rowniez)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominajcie , ze każdy kieruje się własnymi kryteriami wyboru.

Jasne , ze acer , asus itp . , maja dodatkowo inne bajery , wejścia , wyjścia i tysiąc pięćset sto dziewiecset innych programów , tylko po co mi to wszystko . ?

Ja nie chce pc , laptopa, telewizora, wieży, kina , ksiazki zastępować ipadem .

iPad służy mi do czytania neta leżąc we własnym łóżku( tak tak na plecach) z kubkiem gorącej herbaty w drugim ręku lub ewentualnie na plazy z drinkiem.

To urządzenie ma wszystko to czego ja , od niego oczekuje ... Design, lekkość , prostota ,wygoda, i 3G . Reszta do szczęścia nie jest mi potrzebna , od całej reszty są inne urządzenia.


Mój Reefmax http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=36509&d=0

Kolekcjonuje Zoa i Acanthastrea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja, my ugryzlismy sprawe od strony meskiego praktycyzmu, pana naprawiaczaa nie od kobiecego smaku i poczucia estetyki

Kazdy tablet fajna sprawa, a co juz mozna zaobserwowac w UK to ze odkad rynek zostal zalany "kolorowymi ramkami" ceny laptopow polecialy na leb na szyje, a bedzie jeszcze taniej :thumbsup:


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Racja.

Laptopy się sprzedawały przez swoją przenośność, ciekawe że tyle czasu nikt nie wpadł na pomysł stworzenia czegoś jeszcze bardziej przenośnego :) Co byśmy zrobili bez Steva Jobsa :D

Laptopy zaczynają się starzeć, archaiczny trackpad który znacznie zwiększa gabaryty, napęd optyczny potrzebny tylko raz w roku do instalacji Windows :D Niedługo software będzie sprzedawane tylko przez internet (jak Steam, AppStore itp) albo na pamięciach USB.

Jeszcze dwa lata temu szczyt techniki 'laptop', dziś staje się duży, ciężki i nieporęczny :)

Mój komputer marzeń to taki iMac, ale 50 cali i sterowany gestami i mową :) Może już za rok będą takie, po premierze Windows 8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę odświeżę temat.

Najnowszy asus prime nie ma modemu 3g albo nie znalazłem tego modelu.

Jak można podłączyć do niego net po za wi-fi ?

Chodzi mi o podłączenie netu za pomocą karty sim , czy modem taki jak rozdaje plus będzie pasował ? A może jest jakieś lepsze rozwiązanie ?


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam ipoda touch , classica 80 gb , iphone 4 i z ipadem miałem styczność przez kilka dni. Wg. Mnie te urządzenia są genialne ale zarazem drogie i niezawsze tak funkcjonalne jak ich konkurenci . Ipad 2 jest świetny w czytaniu i serfowaniu po sieci oczywiście kuleje brak flasha . Brak mu kilku spotykanych rzeczy u konkurentów np. usb,hdmi .Jak dla mnie te rzeczy są zbędne (chyba że usb ) . Jestem Fanem tej marki i ich urządzeń nie zamienił bym na nic innego :D


Kompletowanie Nano Reef 30 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

snake - kupilem niedawno Prime'a. Nie mam modelu z 3G ale dla mnie to nie problem. W domu leci na "WiFi" a poza domem zawsze mam telefon przy sobie wiec uzywam tetheringu. Poza tym niedawno ASUS odblowkowal bootrom wiec tyko patrzec kiedy pojawia sie aplikacje do obslugi zewnetrznych modemow 3g.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Racja.

Laptopy się sprzedawały przez swoją przenośność, ciekawe że tyle czasu nikt nie wpadł na pomysł stworzenia czegoś jeszcze bardziej przenośnego :) Co byśmy zrobili bez Steva Jobsa :D

Laptopy zaczynają się starzeć, archaiczny trackpad który znacznie zwiększa gabaryty, napęd optyczny potrzebny tylko raz w roku do instalacji Windows :D Niedługo software będzie sprzedawane tylko przez internet (jak Steam, AppStore itp) albo na pamięciach USB.

Jeszcze dwa lata temu szczyt techniki 'laptop', dziś staje się duży, ciężki i nieporęczny :)

Mój komputer marzeń to taki iMac, ale 50 cali i sterowany gestami i mową :) Może już za rok będą takie, po premierze Windows 8.

Ja mam swojego eeepc i nie używam innego kompa... notebooki wymiatają - tylko trzeba pozbyć się windowsa który jest straszliwie powolny

Widziałem wersję testową windows 8 - straszliwa kaszana...

Mac to urządzenie dla ludzi ograniczonych - oprogramowanie tylko z jednego sklepu na świecie, od jednego dostawcy - sprzęt też od jednego dostawcy - całkowity brak wolności kupowanie maca przypomina samodzielne wiązanie sobie łańcucha na szyi... I co z tego że wygląda całkiem fajnie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co mogę powiedzieć ... Od 4 lat pracuje na MacBook Pro, nie wyobrażam sobie powrotu do windowsa, nie mam wirusów rodaków itp, wszystko działa 20 x szybciej nie zawiesza się i nie aktualizację się codziennie :)

System osx jest jak akwarium przy którym nie musisz nic robić z ta różnica ze on istnieje :)

Co do iPada, kupiłem w zeszłym roku i żałuje ze tak późno, służy w pracy i w domu, nie wyobrażam sobie nie mieć go pod ręka, poza kiepskim foto nie ma konkurencji. ( aparat w ipadzie 3 jest już poprawiony)

Teraz powinienem napisać coś o iPhone .... I tu się myślicie :) nie trawie dotykowych telefonów, telefon służy do dzwonienia nie do zabawy ! Mimo to ze jest w 100% kompatybilny i komunikatywny z w/w.... Nie ! Dziękuje :)

Pozdrawiam i czekam na zalewanie 450L w poniedziałek


zbiornik 150 / 50 / 60h , odpieniacz by Sebastek na pompie tunze 9420 , NJ 4500, cyrkulacja tunze 6065 + Jebao WP40

lampa 2x140W panele LED grzalka 300W

55kg LR 18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o ipada 2 to bardzo fajnie działa aplikacja Tapatalk... wersja darmowa lub płatna z Appstore.. mam ją i na ipadzie i na ipku i jeszcze się nie zacieła ani razu ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zgadza sie właśnie pisze tego posta na tapatalk i iPadzie 2 i jak dotąd nie miałem z ta apka żadnych problemów. Odnośnie samych produktów Apple to podobnie jak cześć przedmówców nie wyobrażam sobie przesiadki na coś innego. w branży IT siedzę od początku lat 90-tych i jeszcze rok temu Apple dla mnie praktycznie nie istniało, wręcz traktowałem społeczność skupiona wokół tej firmy jak setkę. Istniały dla mnie dwa rozwiązania Windows z uwagi na aplikacje dostępne na ta platformę i Linux z uwagi na konfigurowalnosc i stabilność. Problem był jednak taki ze z uwagi na charakter mojej pracy Windows szybko zaczynał świrować i potwornie zajmulać i to na roznych konfiguracjach sprzetowych, przerobilem sporo sprzętu, z kolei Linux nie umożliwił mi swobodnej pracy bo spra cześć softu z jakiego korzystam nie ma satysfakcjonujacych mnie odpowiedników pod pingwina.

Nieco ponad rok temu przyszedł czas na wymianę łapka bo ten ktory miałem był za słaby, zdecydowałem sie na mocnego Sony Vaio z prockiem i7 wtedy to była świeża bułeczka. Lap chodził naprawdę rewelacyjnie ale... Po 3 miesiącach pracy entuzjazm zaczął topniec. Winda zaczynała robić to co umie najlepiej czyli coraz bardziej zajmulać i nie miało żadnego znaczenia czy odpalalem wszelakie procesy optymalizujace system także te od Sony czy nie. Po trzech miesiącach poirytowany stwierdziłem, ze czas sprawdzić jak działają produkty Apple. Bodajze w marcu zeszłego roku wyszła akurat nowa seria MacBookow Pro więc stwierdziłem, no dobra raz kozie smierć, sprawdźmy co dostanę za w sumie niemała kasę. To czego doświadczyłem było dla mnie prawdziwym odkryciem. W swojej pracy potrzebuje stabilnego sprzętu, oprogramowania które zwyczajnie działa i nie marnuje mojego czasu. Okazało sie ze nowy lapek od Apple dał mi dokładnie to czego potrzebowałem, spokój, oszczędność czasu i rewelacyjny komfort pracy. Po roku moje zdanie sie nie zmieniło, komp chodzi praktycznie tak jak działał po zakupie, zero problemów a wybór aplikacji jest rewelacyjna. Na początku kupiłem soft do wirtualizacji paralellsa zeby mieć windowsa na Maćku bo tyle lat pracy z tym systemem rodziło obawy ze jednak będę go potrzebował. Szybko okazało sie jednak ze w ogóle go nie potrzebuje i w tej chwili nie pamietam kiedy ostatnio odpalilem Wirtualke z W7. Jest jeszcze na kompie bo w ogóle zapominam o odinstalowaniu. W konsekwencji idąc za ciosem w domu pojawił się na przestrzeni ostatnich miesięcy iPad2 i 2 iPhony (ja i żona). Integracja tych urządzeń jest rewelacyjna, iOS, iCloud naprawdę super.

Wcześniej miałem telefony z Androidem, mam także tablet Samsunga Galaxy 10.1 z Andkiem rzecz jasna. I o ile moze czasem brakować pewnych sprzetowych udogodnień z których Apple świadomie rezygnuje o tyle komfort i przyjemność pracy jest dla mnie osobiście nieporównywalna. Andek to dla mnie taki Windows którego można naszpikowac gadżetami w większości nie potrzebnymi i latwo zajechać system. Dobra rozpisalem się, tyle w temacie :)


Zalej Baniak ;)

http://zalej.baniak.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.