Skocz do zawartości
marine

Knopia octocontacanalis

Rekomendowane odpowiedzi

witam potrzebuje informacje o Knopia octocontacanalis

jesli ktos posiada jakie sa wymagania hodowlane ewentualne problemy

zalacznik z fotka

dzieki za wszelkie info

post-12081-0-95748900-1314820844_thumb.jpg


DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja nie ma zadnych ;) rosnie jak glupia czy ma cyrkulacje czy nie, czy jest na dnie czy przy powierzchni.

dzieki wielkie pytanie bylo formalne przy zakupie otrzymalek kilka wskazowek

od sprzedawcy ale chcialem sie upewnic

potwierdzam ze rosnie dosc szybko mam ja ok poltora miesiaca

fotka zalaczona zrobiona 2 tygodnie temu ale dzis juz widze jest wieksza

tylko jesli ona naprawde tak szybko rosnie to co ja zrobie za pol roku

zniwa beda :thumbup:


DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie rosła jak szalona przez jakieś 3 miesiące. Aż się zacząłem zastanawiać jak ją zacząć tępić, bo właziła na skały gdzie się dało. Potem miałem ospę, trochę leczenia, trochę mniej światła i knopia jakoś zniknęła :( Mam po 2-3 polipy tu i ówdzie, ale specjalnie się nie rozrasta, pomimo że warunki wróciły do normy (albo i się polepszyły).


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

każdy narzeka że to plaga albo chwast ,ja uważam że to ładny koral,lubi dużo światła i delikatną cyrkulacje wtedy najszybciej rośnie

34835c71daa4c994med.jpg

niestety bywają u mnie okresy że pięknie rośnie lub zanika ,najczęściej jak staje się podstawą w menu u siganus vulpinus lub ecsenusa bicolor,potrafią odgryzać całe polipy,głównie zasilana z zooksanteli, nie zauważyłem aby pochłaniała plankton,najlepiej przeznaczyć jej jakiś fragment skały lub skała na piasku tak aby jej "pędy" nie przedostały się dalej,na pewno nie rośnie w idealnej czystej wodzie (NO3,PO4),testowanie ale to nie warunek,jak to w morskim bywa nie ma reguły a opisy są błędne ,chyba zależy od charakteru ryb i zbiornika :)

na pewno istnieje możliwość porośnięcia na całych skałach,czego bym sobie życzył :thumbsup: osobiście polecam bo jest ładny zwłaszcza w świetle blue


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.