Skocz do zawartości
Kris_77

sony nex-5 - ma ktoś?

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

planuję na dniach zakup aparatu cyfrowego

czego oczekuję?:

- w miarę małego..

- fajnych zdjęć

- extra filmów

- zabawy: typu fish eye :)

czego nie chce:

- dużego sprzętu - robię raczej dokumenty niż interesuję się fotografią

- mega wypasionej jakości zdjęć do druku

dlatego skierowałem zainteresowania na te "dziwadło" :)

wymienna optyka co daje mi wymarzonego fisheye przy zdjęciach i filmie.. no i nie jest już tak duży i ciężki - choć z tym obiektywem 18-55 na bank do małych nie należy...

ma ktoś może to cacko? i utwierdzi mnie w przekonaniu, ze to jest to?

ale nie piszczcie, że lustrzanka jest lepsza..czy, że w tej cenie kupię np 550d - te aparaty nie są dla mnie...

cena nie gra aż takiej kluczowej roli :)


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadając Nikona d90, postanowiłem przerzucić się na coś poręczniejszego i wybór padł na nex'a. Jak szybko kupiłem tak szybko sprzedałem....

Kiepska jakość zdjęć, a przy słabszym świetle beznadziejna. Lampa błyskowa to porażka.

No ale może po prostu mam za duże wymagania.

Ja sugeruję jednak prawdzie lustro.


3Z46ANI.jpg

38x38x43 60L + Sump 20L + Dolewka 10L | Maxspect Razor Nano 60W | Tunze 9002 | Koralia Nano 1600 + Koralia Nano 900 + NJ1700 | 8 Kg LR + 4,5 Kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie interesują mnie lustra :) wiadomo - kwestia wymagań

do tej pory robiłem zdjęcia kompaktem Olympusa za 400zł - w dzień super - w domu tragedia

oraz canonem 5d z obiektywami L - także wiem jak wygląda fajne zdjęcie :)

ale na co dzień nie chce nosić plecaka czy tam walizki :D

bardziej alternatywą są małe kompakty za jakieś 1000-1500zł - ale mam nadzieję, że te NEX-y robią troszkę lepsze zdjęcia :)

jakim obiektywem robiłeś???


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy dobrym świetle zdjęcia są ok, ale jak się tylko troszkę ściemni to się zaczyna problem.

Robiłem 18-55 i 16mm


3Z46ANI.jpg

38x38x43 60L + Sump 20L + Dolewka 10L | Maxspect Razor Nano 60W | Tunze 9002 | Koralia Nano 1600 + Koralia Nano 900 + NJ1700 | 8 Kg LR + 4,5 Kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no zdaję sobie sprawę, że obiektyw F3.5-5.6 jest nie tak jasny jak jakiś dobry do nikona o F np 2,5 (strzelam :)))

ale ta 16 - ma całkiem jasne... z tego co się orientowałem...

nie oczekuję (choć w tej cenie chciałoby się :)) ,że będzie ideałem w domu :)

zdjęcia głównie robię w plenerze... a i potrafię nieco rozjaśnić w szopie jak zajdzie taka potrzeba

bardziej zbieram zdjęcia do albumu na pamiątkę niż tworze galerie dla fachowców...

naprawdę kupiłbym tego małego kompakta za jakieś 1200 zł - ale tak mnie kręci te "rybie oko"...


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj sobie porównań aparatów w systemie micro 4/3. Może będzie coś lepszego.

Jeszcze są Sony A33, A55. Nie miałem z nimi do czynienia ale podobno są dość małe. Wiadomo, nie schowasz do kieszeni, bardziej na ramię. Nexa również nie wsadzisz do kieszeni, no może z tym 16mm jak masz duże kieszenie ;-)


3Z46ANI.jpg

38x38x43 60L + Sump 20L + Dolewka 10L | Maxspect Razor Nano 60W | Tunze 9002 | Koralia Nano 1600 + Koralia Nano 900 + NJ1700 | 8 Kg LR + 4,5 Kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w testach te sony wypadają podobnie jak konkurencja...

wydaje mi się, że nie wziąłeś pod uwagę faktu kręcenia filmów...

to dla mnie równie ważne jak zdjęcia... a słyszałem o nex-5 same pozytywy

z tych mniejszych lustrzanek jak już miałbym co wybrać to na bank caona 600d - mam dostęp do sporej ilości fajnych obiektywów - ale akurat tu zraził mnie fakt braku AF (niby jest ale mega fatalny i głośny) przy filmowaniu

a co do sony to znajomy fotograf odradzał do zdjęć (bo do filmów wiem, ze jest fajny

być może jesteś fotografem - który lubi wyjeżdżać "na zdjęcia", ale ja naprawdę robie zdjęcia dokumentalne - syna na podwórku czy swoje z wakacji :) jak już będę chciał cyknać coś konkretnie to wezmę tego canona 5d (a może nawet już MKII)

nikt więcej nie ma/ nie miał ?


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nex-a 3 i jestem zadowolony. Oczywiście nie jestem fotografem. Niedawno podczas urlopu w egipcie zrobiłem 4600zdjęć i naprawdę są bardzo dobrej jakości. Co do zdjęć nocnych... Na automacie ciężko aby zrobił piękne zdjęcie. Ale w trybach półautomatycznych (o czym mam bardzo małe pojęcie) i ustawieniu co trzeba wychodzą lepsze.

Jeśli jesteś zainteresowany fish-eye to kupuj od razu z obiektywem 16mm w zestawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O jakim fish-eye'u piszecie? Ja widzę tylko zwykłe obiektywy 16 mm.

Edytka

Chyba znalazłem, pewnie chodzi o nakładkę na słoik 16mm.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nex-5 - fajny aparacik ale kitowe obiektywy do niczego , jak wcześniej miałeś lustrzankę sony to polecam do nex przejściówkę na bagnet A , tyle tylko ze to kolejne 700zł

nex-5 i 50mm 1,8F - całkiem fajne foty można już zrobisz


a.jpg

jest: 30x30x30 opti ,lampka diy cree 20W ,koralia nano ,refugium na aquaclear ,dolewka diy

bedzie dodatkowo: skimmer hob na maxi jet , dozownik diy , komputerek diy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O jakim fish-eye'u piszecie? Ja widzę tylko zwykłe obiektywy 16 mm.

Edytka

Chyba znalazłem, pewnie chodzi o nakładkę na słoik 16mm.

Dokładnie :)


3Z46ANI.jpg

38x38x43 60L + Sump 20L + Dolewka 10L | Maxspect Razor Nano 60W | Tunze 9002 | Koralia Nano 1600 + Koralia Nano 900 + NJ1700 | 8 Kg LR + 4,5 Kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz też popatrzeć na Lumixa GF3, podobna półka do nex-a. Choć wg mnie dla nex-a również niczego nie brakuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panasonix Lumix FZ38.

Kompakt rakieta, nagrywanie filmow w HD. Obiektyw Leica. Swietny stabilizator obrazu. Zoom optyczny X 18 i swietnie dzialajacy cyfrowy x 72


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od lat marzy mi sie bezszelestny maluszek reporterski do zadań prywatnych, stylizowany na dawne aparaty, choc niekoniecznie z tak szerokim kątem.

czytałem o nex-5, gdy wyszedł na rynek. Kuzynowi urodziło sie dziecko, reklame widział i prosił mnie o rade. Ówczesna cena grubo ponad 2000 zł... przy tym co dawał ten aparat wydawała sie absurdem. Na szybkości poleciłem mu samsung wb-700 lub wczesniejszą wersję ale z zamknął sie w budżecie w 700 zł przy całkiem niezłych parametrach jak na "idiotcamera".

Sam kupiłbym sobie coś godnego. Ale moje mysli daleko są od NEXa (szumy)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie kompakty za 1000-1500zl nigdy nie będą alternatywą.

Co do extra filmów kupujesz małe kamerki full hd za 300-400zl i niebo a ziemia.

Całkiem porządne filmy i zdjęcia ma canon SX130 IS 600zl - to jest dla mnie kompromis takiego też kupię w grudniu.

Gdyby nie fakt że brat ma d90,d80 i nawet d700 to bym kupił lustrzankę z dolnej półki 1200zl bez obiektywa.

O nexie też bardzo krytycznie się wypowiadają jak i 2gi post sugeruje.

Nie sugeruj się ilością pixeli przy tak małym obiektywnie (kompakt) więcej pixeli więcej szumu...

Lumix FZ38 nie jest zły ale jego cena i wielkość ....no jest tu bezkompromisowa alternatywa...

Gdybym miał kupować kompakta za więcej niż 600zl to wolałbym dać na tace... ale co kto lubi :rambo:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpuściłem sobie kręcenie filmów jako priorytet - także na bank kupię małą kamerkę cyfrową dodatkowo...

ale jeśli chodzi o zdjęcia... nie wiem czy coś jest w stanie przebić NEXa - a tym bardziej ten model który wychodzi w przyszłym tygodniu NEX 5N... tylko cena mało fajna - ale jak mówiłem - nie ona jest najważniejsza

każda lustrzanka jest większa od NEX-a, nie będę widział w albumie tej jakości - nie jestem "fotografem"

żaden kompakt nie zrobi takich zdjęć jak ten NEX - wybaczcie ale nie ma bata :)

jedyne minusy NEXa:

- cena jak za lustrzankę

- brak zoom-a (bo bym brał jasne stałki 16 i 50 mm) + nakładka na 16 fisheye


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

planuję na dniach zakup aparatu cyfrowego

czego oczekuję?:

- w miarę małego..

- fajnych zdjęć

- extra filmów

- zabawy: typu fish eye :)

ale jeśli chodzi o zdjęcia... nie wiem czy coś jest w stanie przebić NEXa - a tym bardziej ten model który wychodzi w przyszłym tygodniu NEX 5N... tylko cena mało fajna - ale jak mówiłem - nie ona jest najważniejsza

żaden kompakt nie zrobi takich zdjęć jak ten NEX - wybaczcie ale nie ma bata :)

Kupuj nexa :coffee:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupuj nexa :coffee:

Mam nex 5 z 16 i 55.Dla mnie priorytetem byla wielkosc przedewszystkim.Nie jestem zawodowcem i potrzebowalem czegos do robienia codziennych zdjec, troche lepszych jakosciowo niz z kompakta ale nie musialbyc to zdjecia jakosci "lustra".

Jak dotad spelnia swoje zadanie znakomicie i ja jestem zadowolony.Pojawil sie tez obiektyw makro.

IMHO dobry aparat, bierz nie bedziesz zalowal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpuściłem sobie nexa i zakupiłem DSC-HX9V - miałem okazję 2-krotnie korzystać i jestem zachwycony

zdjęcia w pomieszczeniach, przy bardzo słabym oświetleniu wychodzą mega ostre, wyraźne i z super kolorkami... to był strzał w 10-tkę - a kiedyś może sobie kupię nex-a lub lustrzankę (to pewnie szybciej) to zabawy z fisheyem itp..


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega, agent nieruchomosci chcialby wykorzystac funkcje fotki panoramicznej do zdjec wnętrz. Jak to ma sie w praktyce?


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robiłem na zasadzie testów - tryb panorama i szybki ruch ręką w bok - bez usiłowania trzymania poziomu - i na zdjęciach widać łączenia/przeskoki - ale i tak byłem w szoku...

jakby dać na statywie wyszło by pewnie idealnie - w bardzo szybki sposób - a i może z reki da się wyćwiczyć ten ruch

jako zabawka i aparat do dokumentowania jak dla mnie bomba :) no i cena 1000zł do zaakceptowania


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kris z HX to pewnie się tylko na lustrzankę przesiądziesz :) Luft bez problemu da się taka panoramę zrobić z ręki i sprawdzi się w 100%.

P.S. Mam tez kino Sony DAV-TZ230 za 599zl może komuś potrzebne...akurat takie wyprzedaże :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.