Skocz do zawartości
rodzyngit

Waga kuchenna KAUFLAND

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Dzisiaj będąc na zakupach w Kauflandzie napotkałem wagę kuchenna w super promocji za 4 zł :)

Jeśli kogoś interesuje tani sprzęt do odmierzania soli to polecam

Waga była w kartonach "Wszystko po 4 zł"

Zdjęcie zapożyczone ale wygląda identycznie

Kitchen-Scale-220159.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nom, zawsze może się przydać :D dzieki za temacik ;)


65x35x40h~85L, 10kg LR, 4x24w, kaskada i odpieniek DIY :D11.12.11r pękło dno :(((

100x40x50h~200L, kręci się...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dopiszę się w tym temacie aby nie zakładać nowego...

Co myślicie i czy spełni funkcje dozowania soli, balinga?

A może za mała dokładność??

Proszę o opinie

http://allegro.pl/innowacja-2w1-waga-miarka-lcd-wk220-eldom-hit-i3084035338.htmlTej Wagi


6376_6515.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie i czy spełni funkcje dozowania soli, balinga?

A może za mała dokładność??

Ciężko powiedzieć cokolwiek na temat dokładności tej wagi, bo nie ma o niej ani słowa. Podany jest dziwoląg pt. "dokładność podziałki", który określa tak naprawdę tylko rozdzielczość skali, nieudolnie i bezpodstawnie sugerując dużą dokładność wagi. Porządne firmy podają dokładność pomiaru, ale jak widać Eldom ma takie rzeczy w tylnym poważaniu.

Tym niemniej jeżeli nie będziesz jednorazowo odważał prochów na niewielkie ilości roztworu, to waga prawdopodobnie się sprawdzi.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tam też nie masz żadnych konkretów odnośnie dokładności pomiaru :) Niestety lecenie w kulki z dokładnością to teraz standard, szczególnie w tańszych wagach. Jak nie będziesz odważał ilości rzędu 20-40g, to błąd nie powinien być znaczący.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie... przeglądałem sporo wag i w większości była informacja, że 1g dokładność lub 3kg - 1 g 5kg - 2g

A tu faktycznie brak przejdę się do lidla i zobacze.

A może coś polecacie???


6376_6515.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dopiszę się w tym temacie aby nie zakładać nowego...

Co myślicie i czy spełni funkcje dozowania soli, balinga?

A może za mała dokładność??

Proszę o opinie

http://allegro.pl/in...3084035338.htmlTej Wagi

dwa słowa

Nie sama dokładność wagi jest tutaj najważniejsza, a czy waga zachowuje powtażalność wyniku w czsie jej użytkowania.

Wagi typu domowego tym bardziej chinole ala kaufland nie dadzą Ci pewności dokładności, a tym bardziej jej powtażalności w czasie stosowania.

Taką pewność dajątylko wagi z kalibracją, automatyczn czy też ręczną, nie mówiąc o legalizacji.

Co do domowego sprawdzenia poprawności dziuałania wagi, najprostszy sposób to naważka np piasku w słoiku, lub mniejsze w folii zaknięte, za pomocą którego można sprawdzić poprawność jej działania - dla chętnych mogę pomóc.

Jeżeli uważacie, że przesadzam, trudno, ale sam się już przekonałem, że naważka purigenu zakupiona różniła się o 30 % (ważone przez sprzedawc na wadze ala kufland)

Posiadam wagi kalibrowane i legalizowane co dwa lata z dokładnościa pomiaru +/-0,001 g

pozdr i życzę udanych zakupów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dwa słowa

Nie sama dokładność wagi jest tutaj najważniejsza, a czy waga zachowuje powtażalność wyniku w czsie jej użytkowania.

Wagi typu domowego tym bardziej chinole ala kaufland nie dadzą Ci pewności dokładności, a tym bardziej jej powtażalności w czasie stosowania.

Taką pewność dajątylko wagi z kalibracją, automatyczn czy też ręczną, nie mówiąc o legalizacji.

Co do domowego sprawdzenia poprawności dziuałania wagi, najprostszy sposób to naważka np piasku w słoiku, lub mniejsze w folii zaknięte, za pomocą którego można sprawdzić poprawność jej działania - dla chętnych mogę pomóc.

Jeżeli uważacie, że przesadzam, trudno, ale sam się już przekonałem, że naważka purigenu zakupiona różniła się o 30 % (ważone przez sprzedawc na wadze ala kufland)

Posiadam wagi kalibrowane i legalizowane co dwa lata z dokładnościa pomiaru +/-0,001 g

pozdr i życzę udanych zakupów.

Moim zdaniem dokładność 1g przy ważeniu do 5kg to świat i pół ameryki..

Powtarzalność łatwo sprawdzić kilka krotnie ważąc ten sam pojemnik z zawartością. Zwykle wyniki są powtarzalne.

A po za tym to nie reaktory atomowe tylko zwykła suplementacja i dokładność nie wymaga techniki z NASSA.

Czy dwa gramy proszku do ballinga więcej lub mniej rozwalą system i układy jonowe?


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie to opisałeś :)

Po co super dokładna waga!

+/-1 g wg mnie wystarcza w zupełności

Moim zdaniem dokładność 1g przy ważeniu do 5kg to świat i pół ameryki..

Powtarzalność łatwo sprawdzić kilka krotnie ważąc ten sam pojemnik z zawartością. Zwykle wyniki są powtarzalne.

A po za tym to nie reaktory atomowe tylko zwykła suplementacja i dokładność nie wymaga techniki z NASSA.

Czy dwa gramy proszku do ballinga więcej lub mniej rozwalą system i układy jonowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arek.

Znam ludzi co odmierzają różne preparaty objętościowo a to daje spore rozrzuty.

Rozrabianie solanki to inna bajka bo wodę do podmianki robisz w takim stężeniu ile potrzebujesz żeby w zbiorniku było właściwe zasolenie.

Tak że te wagi to troszkę na wyrost.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem dokładność 1g przy ważeniu do 5kg to świat i pół ameryki..

Powtarzalność łatwo sprawdzić kilka krotnie ważąc ten sam pojemnik z zawartością. Zwykle wyniki są powtarzalne.

A po za tym to nie reaktory atomowe tylko zwykła suplementacja i dokładność nie wymaga techniki z NASSA.

Czy dwa gramy proszku do ballinga więcej lub mniej rozwalą system i układy jonowe?

Widzę, że nie do końca zrozumiałeś

1.Chodziło mi o to czy ta waga przy np rocznym dwuletnim użytkowaniu, twój pojemnik zważy tak samo.

2. czy gram to na pewno gram

Co zrobisz z informacją Twoja sprawa

mam w zwyczaju nie zabierać głosu w tematach na które mój stan wiedzy oceniam jako około

bez obrazy ale jeżeli odważamy na wadze typu kuchenna to tzw do 1 g to tylko pobozne życzenie producenta, bo to że odważysz 73,5 g CaCl2*2H2O to najpierw musisz się upewnić, że twój sprzęt tyle faktycznie odważa, a bez potwierdzenia tego wzornikiem w postaci wystandaryzowanej, nigdy nie będziesz pewien.

Nie wymądrzam się tylko już raz udowodniłem sprzedawcy, że jego naważka była mniejsza i to nie o 5%

pozdr

Edytowane przez Gaber (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.