Skocz do zawartości
Gawer

jaki filtr?

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładam akwarium 240l i prosil bym o podpowiedz jaki zalozyc filter oczywiscie cenowo w granicach rozsadku najlepiej tanie a dobrej jakosci i nie za glosny, nie wiem sam ogladam tych stron int. i juz sie zmieszalem co wybrac. A tak pozatym to jaki odpieniacz? mam niezly metlik Pomocy.

Pozdrawiam i zgóry dzieki za odp.:con


360 + 108 Sump, 418L w obiegu, Oświetlenie 2x 75W Led + 4x 54W t5, OR3500L/h, Deltec APF 600, cyrkulacja Tunze 2x 6055

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj troche wiecej forum. zalezy co chcesz miec w akwa i co rozumiesz przez slowo filtr:D Jezeli choszi ci o kubelek to od razu mowie ze odpada. Zrob sump, zloze jakies i duzo skalki.


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popieram zarażonego: jak kubełek to raczej max 40l, np. fluval 404 na 40l by chyba wystarczył, odpieniacz to może być np beast 400, the besty delteca i tunze, co podobno nie odciągają mikroelementów, są taniaki weipro, aquarium systemsy seaclony i visijety, no i aquamedica midiflotory i inne bzdety, wejdź na stronę www.um-um.pl a tam znajdziesz sporą ofertę odpienków, ja myślę że taki beast 400 byłby rozwiązaniem i ekonomicznym i dobrym jak na początkującego, skały potrzebujesz minimum 35kg na berlina tak mi się wydaje, zamów zbiorniczek z sumpem i kominem, popytaj na forum o ilość potrzebnych przegród itd. niektórzy naprawdę sie na tym znają,


Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnowsze trendy mówią, że lepiej tego nie stosować


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czego chcesz przykład? Wystarczy zastanowić się, jak to działa w typowym akwarium z kominem wypełnionym biobalami. i co się dzieje, jak na tych biobalach osiadają resztki glonów, pokarmu etc.

jedyne uzasadnienie - akwaria FO z mała ilością skały lub zasilanie wodą z odpieniacza.

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie o fo mowilem. Zraszane z denitryfikatorem to bardzo dobra rozwiazanie. Do tego jeszcze odpienek.


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i o to chodzi, skałka na denitryfikację, złoże zraszane na filtrację tlenową i odpieniek na "reszte" hehehe, albo glony zamiast skały bo one też dobrze wchłaniają, jednak skała jest the best


Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gawer :

Zakładam akwarium 240l i prosil bym o podpowiedz jaki zalozyc filter oczywiscie cenowo w granicach rozsadku najlepiej tanie a dobrej jakosci i nie za glosny, nie wiem sam ogladam tych stron int. i juz sie zmieszalem co wybrac. A tak pozatym to jaki odpieniacz? mam niezly metlik Pomocy.

Pozdrawiam i zgóry dzieki za odp.:con

W morskim??? o jaką filtracje ci chodzi ??TYLKOnie mysl o filtrach zamknietych!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy ja osobiście podążam za modą, a tak jak Przemek pisze na biobalach zbiera się tylko syf... Po za tym jak wcześniej wspomniano lepiej tegfo nie stosować.

Jak masz na to wydawać kase to kup więcej skały:)

P.S Adrian -

ZRASZANE W KOMINIE OLEK, do nitryfikacji, chyba wiesz co to za proces?

Takie texty to będziesz mógł do mnie pisać za 1,5 roku- o ile wogole zalejesz akwa ok?

Pozdr. Olek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem że biobale odradzacie, planowałem wrzucić do komina troszkę nakrywając z wierzchu gąbką, która miała zatrzymać "syf", ale może faktycznie odpuszcze "kulki" kosztem skałki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
olekszwarc :

Ja osobiście odradzam.

Własciwie powinnam się poprawić, nie tyle nowe trendy ile większość morszczaków wraz z doświadczeniem pozbywa się tych wszystkich biobali, wat, gabek itp.Przynajmniej z moich rozmów tak wynika, ze zwykle po dwuch latach. Z drugiej strony większość z tym zaczyna i jest ok. Ja na start napewno wsadzę biobale do komina. Może zależy to od stopnia dojrzałości akwarium czy ilości żywej skały

@olekszwarc a ile czasu masz akwa-słone oczywiście?


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piona

-------------

Dokladnie to sam niewiem napewno filter ma byc zewnetrzny i jak mi sie dobrze wydaje to nawet powinien miec mozliwosc uzupelniania w ph. Sam niewiem amator jestem. Ale milo sie rozmawia hej


360 + 108 Sump, 418L w obiegu, Oświetlenie 2x 75W Led + 4x 54W t5, OR3500L/h, Deltec APF 600, cyrkulacja Tunze 2x 6055

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wkładaj biobale-do komina!!!!-reszte pytaj na priv o PH to jest czy

to ci sie zle wydaje!!!

:D:D:D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam bioballe ale akwa jest likwidowane i w nowym na pewno ich nie będzie.

P.S Akwa mam półtora roku a interesuję się już ponad 2 lata:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mialem, nie mam i nie bede mial biobali. Filtr kubelkowy to tylko jako pompka jak ktos nie ma innej pompki. Wszelkie gabki, waty i inne wynalazki, to tylko i wylacznie w szczegolnych przypadkach, gdy jest pewnosc ze same z siebie nie zanieczyszcza wody oraz w wodzie sa zanieczyszczenia z ktorymi nie da rady sobie odpieniacz (i to tez tak krotko jak tylko mozna i czesto czyscic lub wymieniac)

To jest moje zdanie (inni moga miec inne)

Stawiam na filtracje biologiczna i roznorodnosc zycia.

Moze byc filtr glonowy, ale tez trzeba uwazac aby to co glony zgromadza przez dluzszy czas nie oddaly do wody w jednej chwili - bo wtedy w akwa bedzie malo smiesznie.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.