Skocz do zawartości
Olgierd

Pierwsze Wystartowało

Rekomendowane odpowiedzi

No i stało się.

Dziś zalałem wodą swój pierwszy zbiornik ma całe 48 l objętości włożyłek ok 2 kg skały i czekamy co bedzie dalej...

post-12844-0-52491400-1317063034_thumb.jpg

post-12844-0-61689300-1317063047_thumb.jpg

post-12844-0-28939200-1317063054_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może cosś wiecej :)

to jest tylko skała włożona do wody bez niczego ? to ci czasem nie skisnie ?


135/70/43

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mamy skale,wode,termometr,grzalke..i co poza tym?jakas zolta ta woda...


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może cosś wiecej :)

to jest tylko skała włożona do wody bez niczego ? to ci czasem nie skisnie ?

Szkło ma podstawę sześciokąta o boku 21.5cm a wysokość to 40cm. grubość szkła 4mm

Do cyrkulacji wykorzystałem pozostałości po słodkim, czyli filtr wewnętrzny 5W do którego wsadziłem okruchy żywej skały i on zawieszony jest tuż pod lustrem wody a na 1/4 wysokości zbiornika chodzi pompa od filtra wew. 8W obie mają przepływ do 500l/h w chwili obecnej oświetlam to swykłymi żarówkami ale niedługo zainstaluje dwie świetlówki 11W narine + acticic i odpowiednio 10000k i 20000k. nie ma odpieniacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Witamy nowego morszczaka :welcome:

A węgiel i herbatki na uspokojenie już masz? ;)

Napisz co planujesz w nim trzymać, jakie plany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy w fazie dojrzewania zbiornika można całkowicje zrewygnować z oświetlenia? mam kłopot z temperaturą a nie udalo mi się jeszcze skończyć pokrywy a tej którą mam nie mogę zdjąć ze względu n 3 szkodniki jakie mi po domu biegają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kompletny brak oświetlenia jest lepszy od żarówki... nad akwa morskim...

żal... żal... i jeszcze raz żal...

kolego czytać chyba nie potrafisz, bo nie podjąłeś nawet próby przejrzenia działu dla nowicjuszy no i działu "nasze akwaria"... chyba, że to taki trolek forumowy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czym zalales to akwa?jaka sol?bakterie jakies podales?no a zarowka to porazka-moze dlatego ta woda taka zolta..czy to akwa napewno ma taki litraz jak podales?2kg skaly i pol akwa zajete...czy moze to tak na fotkach wyszlo??


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czym zalales to akwa?jaka sol?bakterie jakies podales?no a zarowka to porazka-moze dlatego ta woda taka zolta..czy to akwa napewno ma taki litraz jak podales?2kg skaly i pol akwa zajete...czy moze to tak na fotkach wyszlo??

Wode i skałę kupilem w "REFFSHOP" a skala zajmuje tyle miejsca bo to sa plackie kawalki bokiem postawione za nimi nic nie ma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkło ma podstawę sześciokąta o boku 21.5cm a wysokość to 40cm. grubość szkła 4mm

Do cyrkulacji wykorzystałem pozostałości po słodkim, czyli filtr wewnętrzny 5W do którego wsadziłem okruchy żywej skały i on zawieszony jest tuż pod lustrem wody a na 1/4 wysokości zbiornika chodzi pompa od filtra wew. 8W obie mają przepływ do 500l/h w chwili obecnej oświetlam to swykłymi żarówkami ale niedługo zainstaluje dwie świetlówki 11W narine + acticic i odpowiednio 10000k i 20000k. nie ma odpieniacza.

Jeśli to ma być zestaw Aquaela DecoLight Marine 2x11W to sobie daruj. Kasa wyrzucona w błoto.

Moduły oświtleniowe do wersji Marine lekko nie do dokupienia a jak już to nowa lampa wychodzi taniej.

U mnie jeszcze akwarium nie wystartowało a już aktynika szaleje zapala się i gaśnie.


Akwarium 216L, sump 90L. Maszynownię obsługuje odpieniacz Twistman OB150INT. A za słońce robi lampa Giesemann 1x250W HQI 4x24W T5.

W charakterze nadzoru średniego jest sześć kotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to ma być zestaw Aquaela DecoLight Marine 2x11W to sobie daruj. Kasa wyrzucona w błoto.

Moduły oświtleniowe do wersji Marine lekko nie do dokupienia a jak już to nowa lampa wychodzi taniej.

U mnie jeszcze akwarium nie wystartowało a już aktynika szaleje zapala się i gaśnie.

Problem polega na tym, ze nie mam nozliwosci zastosowac innego oswietlenia ze wzgledu na ksztalt zbiornika, swietlowki t5 i t8 nie wchodza w gre bo sa za dlugie. Ale dzieki za ostrzezenie, sprobuje poszukac innego rozwiazania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak poważnie to zlikwiduj to coś

i załóż normalne akwarium tak chociaż te 150litrów

bo to to wyrzucisz prędzej czy póżniej


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olgierd, kup najprostsze akwarium prostokątne o długości 60cm, z tym graniastosłupem się zajeździsz - ani oświetlenia nie ma jak dobrać, ani cyrkulacji jak ustawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie, zaczął tak jak zaczał i prawdopodobnie teraz rady typu" zmien na większy" nie mają sensu. my musimy dostosować nasze rady do istniejącego zbiornika bo taki jest a nie inny. " To tak jakby na klasówce z matmy pani nam dała jakieś zadanie a my byśmy powiedzieli "to zadanie jest kiepskie niech pani da inne to damy odpowiedz.";)

Olgierd - rozejrzyj sie za oswietleniem LED Pacific. to sa 12wattowe zarowki z ledami cree na zwyklym gwincie. jest kilkanascie wersji kolorystycznych i na poczatek i tak dwie Ci wystarcza, a jak zlapiesz bakcyla to i tak zmienisz akwarium na wieksze a zarowki wykorzystasz do punktowego doswietlenia zbiornika


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

auqael ma kompaktowe oswietlenia ktore zapewne sie zmieszcza, nie sa drogie i beda duzo lepsze ;)


pozdrawia Magda :)

100l niefoto -start styczen 2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tester, ale na tym etapie puki jeszcze nic nie ma w tym pojemniku może to zrobić

bo potem jak już wszystko pokupuje pod ten słoik ,to potem pod choćby trochę większe normalne akwarium wyda 2 razy

a na tym etapie jakim jest w tej chwili,wystarczy jak tylko szkło zmieni :welcome:

ps;a patrząc na jego awatar to chyba znalazło by się fajne szkło

Ort do poprawy.

mintaj


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze : Relax! Take it easy... (też dla niektórych doradzających mam wrażenie)

Moim zdaniem aquael marine 2x 11w będzie git, tanie i sprawne i na prawdę nieźle wygląda (Dużo osób ma poytywne wrażenia z tym sprzętem, jak komuś się psuję to przypominam że jest na gwarancji i można wymienić...). Litraż masz całkiem duży więc może dwie sztuki mógłbyś wcisnąć do środka? Przy 4 świetlówkach mógłbyś z włącznikami czasowymi (na bazarze za 15zl) ustawić że na full działają tylko parę godzin, a zaczyna się np. od jednej. Albo jedna sztukę i później dodasz jakieś LED DIY, jeśli czujesz się na siłach, albo coś innego. Co do cyrkulacji to nie wiem czy starczy, najwyżej dokup małą coralię.

Pójdź do sklepu akwarystycznego i poproś (kup jeśli trzeba) o parę sztuk takich malutkich wszędobylskich wężowideł, duża szansa że u Ciebie ich nie ma, a są mega przydatne na start, bo zauważyłem że parę sztuk potrafi w paręnaście dni wywalić ze skały tony brudu/detrytusu. Później leży to pod skałami to sobie odessiesz czymś.

No i jakiegoś ślimaka dwa, bo od razu zaczną rosnąć Ci glony, a ślimole od razy trzymają je w ryzach.

No i przeczytaj całe działy dla nowicjuszy i "nasze akwaria" (podobne litraże) od a do z:) Będzie łatwiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o litraż w stosunku do mocy lampki aquaela 2x11w, wydawało mi się to jasne. Ale może powinienem uściślić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za rady oswietlenie od samego poczatku planowalem aquaela 2x11W i na tym sie zatrzymam doelowo chiałbym miec 200-400l ale wolalem zaczac z tym co mialem zeby zebrac doswiadzenia z cyrkulacja narazie sobie poradzilem (tak myśle) oswietlwnie bedzie gotowe za 2-3 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizaja

30.09.2011 dokupiłem skałę w hwili obecnej jest ok 10kg i ok 3-4 kg żywego piasku

plan ulozenia w akwa

post-12844-0-15404000-1317661528_thumb.jpg

widok z przodu

post-12844-0-67513800-1317661578_thumb.jpg

Widok z lewej

post-12844-0-31039100-1317661616_thumb.jpg

widok z prawej

post-12844-0-53869900-1317661653_thumb.jpg

W dalszym ciągu czekam na oświetlenie aquaela 2x11w

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a filtr jak ci się wyciąga zza skały? Jeżeli masz gdzie to dorób sobie sumpa, jeżeli wierzysz w przelewy (overflow pipe).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a filtr jak ci się wyciąga zza skały? Jeżeli masz gdzie to dorób sobie sumpa, jeżeli wierzysz w przelewy (overflow pipe).

filtr poprostu sie wysuwa do gory myslalem zeby dac jakas kaskade ale nie wiem zobacze jak to bedzie dziala po miesiacu. na sumpa nie mam miejsca w chwili obecnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: ja już przerobiłem 3 akwaria morskie, zaczynałem od 60L i to dla mnie jest minimum, dwa następne były 112L bez sumpa i trzecie kosteczka 130L z sumpem.

Podziwiam ciebie, że zaczynasz z takim malenstwem to parametry będą ci szalały, częste podmiany wody, ale to napewno wszystko wyczytałeś w wątku dla nowicjuszy, ja na początku tego nie robiłem i uczyłem się na własnych błędach.Dlatego praktycznie co 3 miesiace z mniejszego wchodziłem na większe, pisali,że sump jest potrzebny lub panel, dopiero jak zrobiłem trzecie z sumpem to się przekonałem, że chłopaki na forum głupot nie piszą.

Życzę ci żebyś sie nie zraził do solniczki bo z tego co widzę i czytam to długo nie wytrzymasz na takim małym szkiełku i będziesz szykował kasę na większe. :thumbup:


4429_4437.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: ja już przerobiłem 3 akwaria morskie, zaczynałem od 60L i to dla mnie jest minimum, dwa następne były 112L bez sumpa i trzecie kosteczka 130L z sumpem.

Podziwiam ciebie, że zaczynasz z takim malenstwem to parametry będą ci szalały, częste podmiany wody, ale to napewno wszystko wyczytałeś w wątku dla nowicjuszy, ja na początku tego nie robiłem i uczyłem się na własnych błędach.Dlatego praktycznie co 3 miesiace z mniejszego wchodziłem na większe, pisali,że sump jest potrzebny lub panel, dopiero jak zrobiłem trzecie z sumpem to się przekonałem, że chłopaki na forum głupot nie piszą.

Życzę ci żebyś sie nie zraził do solniczki bo z tego co widzę i czytam to długo nie wytrzymasz na takim małym szkiełku i będziesz szykował kasę na większe. :thumbup:

Wiem, że to sie skończy zmianą na wieksze nawet wiem na jakie

post-12844-0-65514500-1317665992_thumb.jpg

chyba 252 l jesli dobrze pamietam

i sump ok 100 l to male bedzie dobra szkola (mam nadzieje)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.