Skocz do zawartości
hubertk

korale problem

Rekomendowane odpowiedzi

Ok zrobię to zaraz :) jakie są wiarygodne testy wg Ciebie na PO4? Jakie ilości wódki czy to 0,7 co dzień o 0.5 wiecej? Czy jakoś inaczej?


120x50x50 + sump 80 l, 35 kg LR, 8 kg LS, cyrkulacja 12000 l/h, 3000 l/h, 800 l/h..., Deltec AP600, LED 144w...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hubert,

odpieniacz ustaw dokladnie, bo dodawanie wodki zwieksza ilosc "plynu" odkladanego w kubku.

Testy to Hanka, Rowa, Macherey&Nagel, Gilbert pewnie jeszcze jakies.

Wychodzisz z zalozenia, ze kazdy wie ile litrow ma Reef Max, bo tego w stopce nie ma. Przyjmuje, ze 100, ale to nie takie wazne.

Poczytaj o wodce, jest tego juz sporo. Ja bym nie stosowal tej calej zawilej i niebezpiecznej metody, tylko zaczal od 0,5 ml dziennie a po dwoch tygodniach, w zaleznosci od testow, zmniejszyl lub zwiekszyl na max. 1 ml i juz wyzej nie podwyzszal. To powinno wystarczyc.

Przy zbijaniu PO4 wazna jest obecnosc NO3, takze naprawde dokladnie testuj i wczytaj sie w temat. :coffee:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki za rady, będę się tego trzymał :) apropos litrażu Reef Maxa, to wpisałem ten litraż do postu, ale go wykasowałem bo pomyślałem, że na pewno wszyscy znają wszystkie litraże na pamięć :).

Dzięki raz jeszcze :)

hubert

ps. a czym przykleić podstawkę ze skały z koralem na nim umieszczonym do drugiego kawałka skały, czy musi to być jakiś specjalistyczny klei czy może coś budowlanego dostępnego w kiosku za rogiem :)


120x50x50 + sump 80 l, 35 kg LR, 8 kg LS, cyrkulacja 12000 l/h, 3000 l/h, 800 l/h..., Deltec AP600, LED 144w...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bedziesz kleil pod woda ? Ja bym kombinowal z klejem do korali.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod woda dobrze mi sie kleilo klejem Deltec AquaScape - podstawka z wody, klej na podstawke a pozniej do skaly - klej w kontakcie z woda robi sie dosc "rzadki" (dopoki nie stwardnieje oczywiscie ;P) wiec lepiej ograniczac kontakt z woda ;)


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym w takim małym akwarium podmianami zbił sobie fosforany. Początkowo po pierwszych 1-2 podmianach glony mogą chwilowo rosnąć trochę szybciej, bo dostaly mikroelementów, ale po kolejnych powinny się uspokoić.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jaja :) wygląda na to, że te fosforany naprawdę były winne, przynajmniej glonom na szybach. Odkąd mam absorbent fosforanów glonów praktycznie nie ma. Dziś mija 5 dzień po podmiance i nic, a "normalnie" 3 dni po podmiance miałem całą szybę glonów. Zamawiam tę Hankę do kontroli PO4....

h.


120x50x50 + sump 80 l, 35 kg LR, 8 kg LS, cyrkulacja 12000 l/h, 3000 l/h, 800 l/h..., Deltec AP600, LED 144w...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem miałeś w baniaku już Purigen i Chemi Pure. Jaki ten absorbent zastosowałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastosowałem Phosguard, nie wiem ile mi już zbił, zrobię pomiar jak będę miał Hankę, a rozważam cały czas zakup u nas lub za oceanem :)

h

.... jeszcze jedno :)

dzisiejsze testy:

Mg - 1410

Ca - 410

NO3 - 2

Kh - 6,2

PO4 - nie mierzyłem, ale mam tego phosguarda, glony ustąpiły, zmierzę ponownie za 2 tygodnie

Mam takie pytanie: kupiłem od Norberta 3 pierwsze twarde tzn 2 montipory i pavonę cactusa.

Czy takie parametry jak powyżej będą ok dla nich czy może coś nie jest tak. Czy np. KH nie jest za niskie?

http://qik.com/video/44893700

h


120x50x50 + sump 80 l, 35 kg LR, 8 kg LS, cyrkulacja 12000 l/h, 3000 l/h, 800 l/h..., Deltec AP600, LED 144w...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pavona cactus zaliczana jest do LPS-ów, co prawda też twardy jest :whistle:

Parametry wydają się dobre.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powracając do tego PO4. Mam teraz phosguarda w komorze Reef Maxa, bo tydzień temu duża hanka pokazała PO4 - 0,3 (tak - zero przecinek trzy). Ale czytam, że phosguard to powinien być trzymany krótko do zbicia fosforanów i już. Ok czyli zakładając, że zbije je do poziomu 0,0... co powinienem robić później, jaki preparat mieć? Czy może wtedy zacząć lać wódkę i zakładać, że NO3 w wyniku karmienia itp będzie mi się utrzymywało na poziomie stosownym do tej metody (teraz mam NO3 - 3)

h


120x50x50 + sump 80 l, 35 kg LR, 8 kg LS, cyrkulacja 12000 l/h, 3000 l/h, 800 l/h..., Deltec AP600, LED 144w...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.