Skocz do zawartości
thomas kay

Sól RED SEA Coral Pro Salt

Rekomendowane odpowiedzi

To poczekaj z wlewaniem, RPP chyba tak zrobił i ma mleko od tamtej pory w akwarium.

Zaczępię go, jak dotrze dziś do mnie, by podzielił się doświadczeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o jakiej ulotce mówisz, u mnie jest taka instrukcja jak na":

http://www.redseafis...Salt manual.pdf

"

"

na ulotce która jest w wiaderku zaraz dam skan ,twój opis jest do zwykłej soli nie do coral pro

post-9998-0-60935700-1347717506_thumb.jpg

Edytowane przez michal98 (wyświetl historię edycji)

akwarium 60x60x60 + 50l sump, odpieniacz DELTEK SC1350 lampa led 130W, biopellets

http://www.nano-reef...m=posts&q=32943

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też nic nie ma o czasie tylko o ph, jednak to by tłumaczyło fakt że jest mleko dopiero po nocy ...


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie spojrzałem na ulotkę z mojego wiaderka.

Nie ma tam nic o czasie mieszania. Jest napisane, żeby mieszać tak długo, aż PH ustabilizuje się na poziomie 8.2-8.4.

Mam sol RED SEA CORAL PRO.


3940_3946.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczępię go, jak dotrze dziś do mnie, by podzielił się doświadczeniem.

Jak dotrze - miałeś dzwonić :-)

Ja miałem taką sytuację, że po dobie mieszania woda nie była mętna (a przynajmniej na taką nie wyglądała w niebieskiej beczce).

Wlałem to normalnie do akwa i od ponad miesiąca mam dramat. O ile wcześniej miałem zawsze krystaliczną wodę (mam dwustronne akwa więc każde nawet najmniejsze zmętnienie jest bardzo widoczne) to teraz mam non-stop lekką mgiełkę (po kilku dużych podmianach - następnego dnia po wlaniu to praktycznie drugiej strony akwa nie było widać).

Pisałem do gościa na Reefcentral (tego przedstawiciela Red Sea) i stwierdził, że może coś się zadziało w kontakcie z Instant Ocean (na tej soli jechałem wcześniej). Sugerował, żebym podmieniał na RS aż to minie ale po drugiej podmianie zrobiło się jeszcze gorzej i podziękowałem za tą sól.

Próbowałem zwalczyć zmętnienie stosując Microbe lift Clarifier ale to nic nie dało.

Generalnie jestem mega zirytowany i szybko do tej soli nie wrócę żeby nie wiem jakie cuda działy się u innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem 3 podmiany na RedSea ale nie tej pro tylko zwykłej i jak na razie zostaje przy tej soli. Suplementy to sobie sam dodaje ręcznie a pasuje mi KH i PH tej soli w odróżnieniu do Pro bo tam wg mnie jest zbyt wysokie.

Przy przygotowywaniu solanki nigdy nie miałem mętnej wody, już po chwili robiła się kryształ. Ulotka z RedSea salt też mówi o mieszaniu do momentu uzyskania odpowiedniego wskazania PH i KH nic o czasie!

pozdrawiam, Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mnie nastraszyliscie.

U mnie wlasnie sie druga dobe miesza Coral Pro.

Niby w beczce mam przejzysta wode. Ale mam stracha bo do tej pory jechalem na IO :(

Jutro robie podmianke jak bede miał mleko to sie z lekka wkurze....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rpp a jak sie mają korale i ryby w obecnej sytuacji?

Moja rada to daj pompy na taflę, wszystkie, do tego odpieniacz na mokro, może to być związane z zakwitem bakterii (probiotyki z soli)

Dwa tyg temu wlałem taką mętną ale po dobie zrobiło sie czysto w akwarium. Oczywiście zrobiłem tak jak tobie napisałem - napowietrzanie.


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grzegorz.k - ryby i korale nie reagują (negatywnie) na to zamglenie.

Odpieniacz chodzi na mokro i niewiele to daje. Zakwit bakterii to po miesiącu powinien zniknąć (zdarzało mi się na samym początku, że dzień po większej podmianie miałem takie zamglenie ale to szybko ustępowało).

W tej chwili w pewnym sensie wróciłem do Deep Blue (przed IO miałem właśnie Deep Blue) i na razie przez jakiś czas pociągnę na tej soli.

Nie mam tylko pojęcia jak dalej ugryźć temat i pozbyć się tej mgiełki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@RPP, Dziś widziałeś jak wygląda nowa woda na Twojej soli, żadnej mgiełki a tydzień temu też poszła podmianka na Twojej partii.

A może to nie bakterie? Nie masz UV? Ew. jak będziesz zdesperowany :) i się uprzesz to pożyczę Ci Sandera :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam UVki.

Jak osiągnę poziom desperat++ to się zgłoszę po ozonator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie zamglenia w wodzie to wg mnie nie są zakwity już kiedyś pisałem. To raczej coś się wytrąciło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grzegorz jak Twoja podmianka ?

u mnie po dwoch dobach woda w beczce biała.....

lać ja do zbiornika czy nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kubek_77 też mi się tak wydaje, że to nie zakwit tylko coś się wytrąciło.

Niestety mój odpieniacz nie radzi sobie z oczyszczeniem. Próbowałem chemii teoretycznie mającej pomóc właśnie w wiązaniu takich zanieczyszczeń i też nic z tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się wytrącił stront lub wapń to ani odpieniacz ani inne metody nie pomogą w sklarowaniu wody. Może ewentualnie gęsta wata położona na spływie.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włodzimierz - z info jakie dostałem od gościa z Red Sea wynika, że wytrącił się węglan wapnia w związku z jakąś reakcją pomiędzy solami (dotychczasową IO i wlaną Red Sea Coral Pro).

Pytanie co zastosować do wyłapania tego? Mam watę w jednej z komór (wąskiej) ale te drobiny są za małe, żeby je w ten sposób wyłapać. Jedyne co mogę to próbować coś dać bezpośrednio na spływie ale co?

Pozwolę sobie zacytować to co dostałem od niego w ramach mojego pytania co się stało:

What you are describing sounds like an interaction between the 2 salts.

Change the water regularly until you dilute the IO one.

The reason the mixing barrel was clear and the water are not is probably due to the chemical reaction between the two salts.

Coral Pro will mix clear in a matter of minutes, under the right conditions, such as what you have described.

What you are seeing is probably Calcium Carbonate, that’s what the rocks and substrate and coral skeletons are made out of.

It’s harmless.

In order to remove particles from the water column just use any fine mechanical filter.

If it’s not bacterial bloom that keep growing, the debris should be gone in a few days.

The chemical reaction may occur when introducing 2 bodies of water but after a few hours when all the water mixes homogenously, the reaction would stop.

From that moment on, all the solids you have taken out would not reappear.

Edytowane przez rpp (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obstawiałem węglan wapnia, nawet to wpisałem ale później skasowałem...

gąbka na cyrkulatorach lub tak ja Włodzimierz napisał wata...

Edytowane przez kubek_77 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strącany węglan wapnia jest bardzooo drobny, wręcz pylisty. Jeżeli masz watę w sumpie i przepuszcza to chyba nic tego nie zatrzyma. Jeszcze zostaje wata taka z apteki, może ona to zatrzyma. Jest bardziej zbita od tych akwarystycznych, chyba?


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Pierwsze 50 litrów podmienione

sól rozpuściła się bez najmniejszego problemu, temperatura wody pokojowa czyli 22 stopnie

sól wsypywałem porcjami (mam akurat tak policzone że muszę wsypać 4 przygotowane pojemniczki)

zero zmętnienia czy innych objawów (wiaderko z solą oczywiście wcześniej dokładnie wymieszane)

sól mieszana w zbiorniku na podmiany baardzo intensywnie pompą Tunze 6045

korale się chyba nawet jeszcze nie zorientowały że była podmiana :) zobaczymy jak będzie po kolejnej porcji 50 litrów

Edytowane przez DarekB30 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po dwóch dobach mieszania ciągle mleko. Parametry w normie kh 10, ca 450, ph 8.

Wlałem no i woda się zrobiła mętna (Adrian a jak u Ciebie po dolaniu tego "mleczka"?). Po godzinie jest już dużo lepiej.

Ostatnio na drugi dzień było już ok a po paru godzinach znacznie zeszło.

Jednak chyba nastepnym razem max 2h mieszania, sprawdzam parametry i do baniaka.


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.