Skocz do zawartości
thomas kay

Sól RED SEA Coral Pro Salt

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś spotkał się z tą solą w Polsce. Może ktoś używał? Wrażenia? Ogólnie wrażenie żę firma RED SEA się coraz bardziej rozpycha na rynku dlatego pytam, czy warto.


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ty ją w anglii kupiłeś, w Polsce jej chyba nie ma??


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobra sól, polecam. Red Sea rozpycha sie juz od dobrych kilku lat, jak na razie bez jakis oszalamiajacych rezultatow, chyba marketnig troche lezy, bo same produkty są wysokiej jakości.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W PL jest dostępna. Ja przeszedłem na nią nie dawno. Dostępna jest np w Rzeszowie ;)

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobra sól, polecam. Red Sea rozpycha sie juz od dobrych kilku lat, jak na razie bez jakis oszalamiajacych rezultatow, chyba marketnig troche lezy, bo same produkty są wysokiej jakości.

Chodziło mi o rozpychanie się w Polsce, od paru miesięcy takie mam wrażenie dostępność produktów tej firmy jest coraz większa. To dobrze. Dobry rynek to konkurencyjny rynek. Salifert będzie teraz chyba trochę tańszy.

Dzięki!


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam od 3 lat(z małą przerwą na TM pro reef - pomyłka) Red Sea Salt (tej z linku wyżej) i jestem z niej bardzo bardzo zadowolony.


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli widzę całkiem wysoki współczynnik zgodności w dobrych opiniach odnośnie tej soli. A czy ktoś miał z nią złe doświadczenia?


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze dodam swój głos na+. Używam wymiennie z TM bio active. Trochę od niej uboższa, ale czasem i taka jest potrzebna. Dzięki nim nie stosuje żadnych mikroelementów.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej co mi pasuje w uzywaniu tej soli to ze parametry podane na wieczku zgadzaja sie z testami. Jak pisza tak jest. Wiec w razie felernej partii mozna reklamowac. Jest powtarzalnosc bo wlasnie rozpoczalem trzecie wiaderko. Na minus jednak zasluzyla sobie poziomem PO4. Mala hanka pokazuje u mnie 0,04 do 0,06

http:// http://m.youtube.com/#/watch?desktop_uri=http%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3DdubgxB28lns&v=dubgxB28lns&gl=GB


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam co prawda od niedawna, ale zgadzam się Grzegorzem, trzyma parametry, jestem bardzo zadowolony, na pewno głos na + :thumbsup:


Zbiornik 72L, RO+DI, lampa 4*24w 2*biała 10k i 1*niebieska10k, 1*Fiji Purple, 2*Tunze 6015, grzałka EHEIM 50W, miniflotor + Eheim 3702, sól RED SEA Reef Coral Pro, skała 10kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już wiem jaka sól będzie następna jak dokończę obecną.


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś jeszcze coś dobrego napisze :) ? Chyba mam jakieś trefne wiadro RC i trochę mnie kusi RS.

Pozdrawiam


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używałem tą PRO -jest ok,ale zwykła nie ciekawa.Pro jest sprzedawana w polsce,Wy lenie :harhar: ciężko poszukać ?


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używałem tą PRO -jest ok,ale zwykła nie ciekawa.Pro jest sprzedawana w polsce,Wy lenie :harhar: ciężko poszukać ?

To która jest lepsza, że już nie używasz :) ?


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RED SEA Coral Pro Salt -moim zdaniem najlepsza sól na rynku,ciągle używam(jak jest w sklepie)


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czym się różni RED SEA- CORAL PRO od zwykłej soli RED SEA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli dla akwarium gdzie będą montipory i korale miękkie lepiej kupić Red Sea Salt niż Red Sea- Coral Pro ?? Z góry Dziękuję :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za linka.

Tylko którą wybrać jak Ca mam za mały (380) a Mg w górnym zakresie (1500)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuje zrobić pierwszą podmiankę na tej soli.

Wczoraj wieczorem rozrobiłem ją ale cały czas jest mętna woda. Czy to normalne przy tej soli?

Nie wiem czy ją mogę bezpiecznie wlać do akwarium więc proszę o poradę jakie są wasze spostrzeżenia co do mieszania tej soli?


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja do zalania solniczki użyłem Red Sea Salt i mętna woda była przez około 2 dni także podejrzewam, że "te typy tak mają" no ale jestem lajkiem, więc niech wypowiedzą się inni :)


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupuje wodę słona w sklepie ( nie mam jeszcze RO/DI na własność ) kiedy pytałem sprzedawcy powiedział że używają tylko RED SEA CORAL PRO ( o ile można mu wierzyć ), tak czy inaczej u m nie nie mętnieje po wlaniu a parametry mam dość stabilne i poprawne może to dzięki tej soli ale kto wie.

Druga sprawa to to że mój baniak ma dopiero niecałe 2 miesiące.

Edytowane przez TOMEK79 (wyświetl historię edycji)

5279_5323.png

Start solniczki 07/07/2012

mój RED SEA MAX 130D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.