Skocz do zawartości
thomas kay

Sól RED SEA Coral Pro Salt

Rekomendowane odpowiedzi

A ja robię jak Stani kazał. Podgrzać wodę do 25, napowietrzać, wsypać i mieszać min. 24h. Co mogę potwierdzić, że przy mieszaniu RS z RC robi się kamienny osad. I teraz robię podmiany co tydzień na innej soli, Zobaczymy jak na tym wyjdę.


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym nie mieszać powyżej 4h to jakoś dziwne.. w baniaku też mam cyrkulację wyłączyć po wlaniu świeżej solanki? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja robie jak mi sie wyadaje bo z kazda sola moga byc jaja.

Przepis jest prosty. Czy zimna woda czy ciepla sol idzie porcjami w miedzy czasie specjalne modly i chmiel.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale w czym problem? po co ta paplanina, Skoro porducent jasno napisal jak to chcecie wybrac lepsza droge?

Bez sensu...


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

producent powinien napisac: po rozpuszczeniu jest gotowa do uzycia i wszystko wiadomo. Jednym to zajmuje 24 do 48 godzin innym 4 godz. Ale przeciez wiemy ze to nie mozliwe, po co te czary mary? Kto chce ten kupi. Kazdy zna te nazwe :)

pozdrawiam


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darecky ale o co ci chodzi?

producent napisal, rozpuszczac do 4h i tyle, stosuj sie albo zmien sobie sol.

Jak mleko ma przydatnosc 2 dni to sie obrazisz na producenta?

Bijecie piane o nic, skoro firma pisze jak uzywac to nalezy sie stosowac. Jak nie pasuje to nalezy zmienic produkt i tyle.

Edytowane przez sledzik-wawa (wyświetl historię edycji)

350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sledzik. masz problem ze ludzie rozmawiaja? co z tego ze producent cos sobie pisze. a my sobie robimy z jego produktem co chcemy. wolnosc jest i wcale nie musimy rezygnowac z niego jesli nam sie podoba mieszac inaczej


 

v.1

http://nano-reef.pl/...-salonowa-rafa/

v.2 start 31.08.2013:

http://nano-reef.pl/...ps-500l-oceanu/

v3 Start 17.02.2014 na Zeovit, do likwidacji, życie zostanie przeniesione do nowego szkła w wersji 4.

http://nano-reef.pl/...-z-zeovit-500l/

v. 4 wystartowane 12.12.2014 130x80 i 50 cm wysokosci zasolone AF Reef Salt, bakterie probiotyczne i azotowego cyklu na start, do tego CaralA, CoralE, Pozywka bakterii probiotycznych.

http://nano-reef.pl/...ra-na-powaznie/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek wiesz o co mi chodzi. To ze lubimy sobie to inaczej wymieszać to luzik, nasza decyzja.

Na sie obuzaci lub podniecać ze producent pisze jak używać jego produkt a my chcemy inaczej to chyba głupota...

Skoro produkuje to najlepiej wie jak chce aby wykorzystywano jego produkt.

Idz kup samochód w salonie a potem zrób im awanture że w ramach gwarancji musisz robić przegląd co XXX km.


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sledzik, doskonale wiesz ze mieszanie tej soli od pol godziny do 2 godzin jest nie mozliwe. Po drugie po 4 godzinach sol dalej sie nie rozpuszcza jak powinna, po trzecie nawet po 8 godzinach PH nie osiaga wartosci jakie podaj producent. Po czwarte mieszaja ludzie te sol az sie rozpusci cala zawartosc nawet do 48 godzin. Kolejny chwyt marketingowy na tej ulotce to ze sol nalezy odmierzyc do ilosci wody, sypnac i zmieszac. No chyba ze ja angielskiego nie rozumiem. No i oczywiscie nie w temperaturze wyzszej niz 20 stopni, nastepny punkt pisze dyskwalifikujac cala zawartosc ulotki jako wiarygodna, a mianowicie dokonywac pomiaru dokladnym salimetrem w celu korygowania nadmiaru lub niedoboru w zasoleniu, przy czym sugeruje temperature 25 stopni.

Po prostu firma powazna a taki strzal w kolano sobie robi ze strach sie bac. Ludzie opracowali wlasna metode mieszania, Niestety trwa ona juz latami bo producent nie pokwapil sie nawet aby to jakos skorygowac, No bo jak, sol jest nawet w polowie nie syntetyczna wiec nie da sie tego zrobic niestety. Ale odeslij wiadro do producenta to cie jeszcze opieprzy ze nie umiesz mieszac.

Sorry ale ta firma ewidentnie klamie w zywe oczy a ty to powielasz i udajesz glupa. A mam cie za bardzo powaznego goscia i takim pozostan i daj juz spokoj z tematem mieszania. Ten kto kupuje te sol to wie jak mieszac i tego sie bedzie trzymal na wieki wiekow a ulotka ze zmienionym tekstem tego nie zmieni, I niech osobiscie mi sam szef fabryki rozpusci sol przy mnie wg zalecen to zaplace mu za dwa wiadra i wynajme najdrozszy hotel w miescie na nocleg z tej okazji. Ale wiadro soli ja kupie w dowolnie wylosowanym sklepie. Akurat o soli bardzo duzo sie mowi w UK i powiem ci ze akurat tej soli nie stosuja w zadnych sklepach na swoich baniakach ani nie servisuja uzywajac jej Oni ja tylko sprzedaja bo maja super deale. A powody sa wszedzie w kazdym panstwie gdzie ta sol jest i sa takie same. Polska nie jest wyjatkiem i nie ma tu nagonki na ten brand. Chcesz opini na temat wiadra, to ci powiem. Sa fantastyczne, wczoraj jedno cialem i musialem urzyc pily bo na noz za mocne. Pierwsza klasa. zamiast tandetnych naklejek, dobrze prezentujace sie logo produktu. Ale to wszystko. O opinie soli nie pytaj. Caly swiat ja zna i jej nie zmienisz. Niestety to tyle co moze ten akurat produkt zaoferowac. Piekne opakowanie a wiadomo w ladnym to i g....sie sprzeda

pozdrawiam


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wszyscy chwalą ale to zmowa (pytam bez zaczepki) rozwiń proszę?


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e tam zaczepki, moze to troche mocno zbrzmialo co napisalem ale traktuje ta wymiane zdan luzno. Takze luzik. To czy wszyscy chwala to kwestia bardzo spekulacyjna. Nie wiem co masz na uwadze wszyscy bo szczerze to watkow o problemach jakie ta sol sprawia przy preparowaniu sa nie setki lecz tysiace na wielu grupach dyskusyjnych i polskie forum nie jest wyjatkiem. Jesli juz pokonasz problemy z mieszaniem a mozliwe to jest droga niestety inna niz producent zaleca, to sol dziala jak bogata sol ale sa tez dalsze niuansy, ktorych moze lepiej nie wymieniac. Ludzi boli ludzi bo sa oklamywani przez ulotke. Podmiana wody staje sie niezbednym uciazliwym zajeciem na kilka godzin od pierwszego zasypania. Wyjasnij mi prosze choc jedno. Zasolenie 1.025 wg tego samego salimetra, w tej samej temperaturze wody itd z pieciu roznych wiader i wartosci w gramach uzytej soli sa rozne a wytracenia osadu w 4 na piec wiader? Sorry ale po co ma byc wymiana wody udreka albo ceremonialem na dwa dni? Ludzie na milosc boska, dajcie spokoj. A ze bogata sol to wiadomo ze srodowisko w baniaku czuje sie lepiej, tylko ze czy takim kosztem to jest wlasciwa droga?Jeszcze zebym sobote i niedziele zarywal bo podmiane mam zrobic. Upraszczajac sobie zycie juz pompki kreca sie gdzies w rogu dwa dni zeby wode tylko przelac. Lipa z takim podejsciem. To juz szczerze mowiac ta najtansza dostepna (marki nie wymienie) bije na leb w tym ceremoniale. Jak sol ktora sobie ludzie chwala moze pozostawiac tyle niedociagniec do zalatwienia? Przyznasz ze lista jest dluga, no poza pewnymi regionami w Polsce akurat ale bez urazy i zlosliwosci ze tak sie wyraze, tam to nawet Wisla przeplywa w lazurowym kolorze. Stad moze troche sarkastyczne moje podejscie, a juz ten argument z kupnem samochodu, sorry ale nie zajarzylem o co tam chodzilo. Szczerze to ci powiem. Facet w sklepie zachwali ci te sol i bedzie ja ktos stosowal i bedzie mieszal, czytal forum i zrobi jak wyjadacze doradzaja i zobaczy po dwoch dniach ze jego akwa ma sie troche lepiej jak na innych rafowych solach. I jest gucio bo mu sklepikarz poradzil ale ten gosc nie wie ze sklepikarz tego nie wleje do swoich serwisowanych baniakown, nawet jak ma deal na dobra cene. Chcesz to ci podam mase telefonow do ludzi, pogadasz sobie i zbierzesz liste do poprawek. Testy maja super, inne produkty naprawde dobrej jakosci ale do tego nie przekona ta firma nawet 10% posolonych tego swiata, chyba ze bedzie tylko taka dostepna a juz nnie jest i idzie do lamusa, bo sie nie poprawia tylko zmienia ulotki.

pozdrawiam


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

555g tej soli potrafię rozpuścić w 15 min w 15L wody. Zasolenie zawsze wychodzi mi 1,025.

Wode podmieniam po 15 minutach lub po 15 godzinach. Zależy jak mi czas i chęci pozwalają.

Mam ksiazki kucharskie skąd biorę przepisy, a gotuje po swojemu. Palce lizac.

Bełkot marketingowy otacza nad zewsząd i w każdej dziedzinie. Nie pozostaje nic innego jak odnaleźć coś w tym wszystkim dla siebie.

Ostatnio pracuje nad znaczeniem słowa dystans. Poczawszy od tego jak traktuje swoje akwarium, co czytuje na forach, jakie pojawiają sie trendy. Czasami po prostu wszystko bierze w łeb.

Edytowane przez Grzegorz Dyzma (wyświetl historię edycji)

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piknie powiedziane i pod tym sie podpisze :clap:


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
piknie powiedziane i pod tym sie podpisze :clap:

Pod czym dokładnie się podpiszesz? Jestem trochę skołowany bo najpierw piszesz, że soli nie da się szybko rozpuścić, a później podpisujesz się pod opinia o rozpuszczaniu w 15 min. Czytam takie wątki, bo będę się musiał w pewnym momencie zdecydować na jakąś bogatszą sól a twoje wypowiedzi przypominają mi słowa pewnego czołowego polityka "nikt nie wmówi mam, że czarne jest czarne a białe jest białe" i mam mętlik w głowie.

Pozdrawiam, Marek (z tapatalk)


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem wiadro tej soli. Odmierzyłem 15L wody, zagrzałem do 25st, dosypałem sól, zamieszałem łygą dwa razy w prawo i trzy razy w lewo. Sól się rozpuściła. Na dnie zostało dosłownie kilka ziarenek jakby piasku. Jak na razie jestem zadowolony, życie w akwarium chyba tez:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darecky, Ty uzywasz tej soli? Bo tak czytam Twoje wpisy to w kazdej sprawie zabierasz glos, ale w zadnej nic nie wnosisz do dyskusji. Lubisz nabijac posty to wrzucaj kawaly do OT.


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robię zgodnie z instrukcją producenta. Wszystko sie rozpuszcza po kilkunastu minutach i pH jest jak potrzeba. Nie wkładam pompki, macham parę razy w obie strony. Nie mam zastrzeżeń. Gdzie tu problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podgrzewasz, czy rozpuszczasz w zimnej wodzie?


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podgrzewasz, czy rozpuszczasz w zimnej wodzie?

Baniak z RO-DI stoi w mieszkaniu więc ma pewnie ok. 23 stopnie. Tylko raz, gdy podmieniałem większą ilość, przed wlaniem włożyłem grzałkę by było równo 25.

Mogę się tylko domyślać, że problem u innych wynika z kiepskiego mieszania. Podmieniam po 10 litrów, więc nie mam problemu z ręcznym kręceniem całym baniakiem, by wszystko się rozpuściło. Przy pompkach mogą powstawać miejsca o słabej cyrkulacji.

Nie pisz posta pod postem.

mintaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w zimnej mniej więcej 1.1 kg na 30 litrów i 15 minut mieszania. Parametry zaraz po mieszaniu wg producenta,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sledzik, doskonale wiesz ze mieszanie tej soli od pol godziny do 2 godzin jest nie mozliwe. Po drugie po 4 godzinach sol dalej sie nie rozpuszcza jak powinna, po trzecie nawet po 8 godzinach PH nie osiaga wartosci jakie podaj producent. Po czwarte mieszaja ludzie te sol az sie rozpusci cala zawartosc nawet do 48 godzin.

Darek, nie rozumiem tej czesci Twojej wypowiedzi. Ostatnio dostalem 2kg RSCP od Grzegorza. Solanke przygotowalem tak jak zawsze to robie, czyli:

Wiadro wody zebranej poprzedniego dnia (choc czasami uzywam swiezej, prosto z filterka), miarka soli, pompka, grzalka. W ciagu pol godziny woda byla w akwarium.

Daje Ci slowo ze nie mialem zadnego zamglenia i pozostalosci soli w wiaderku.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kręcę co tydzień-półtora po 120 litrów w beczce. Beczki nie podgrzewam, woda ma około 18-20 st., mieszam słabą cyrkulatorką około godziny. Problemów brak. Jedno wiadro już zużyłem, teraz na drugim wiadrze też jest spokój.

Edytowane przez adam_s (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daecky co tydzien podmieniam 1,3kg soli ktora rozpuszczam max w 1 godzine. Sol wsypuje naraz do zbiornika solanki. Pompa 2000l/h ja miesza w waskim pojemniku. Uzywam juz chyba 6'go kubla tej soli.

Przestalem badac solanke bo ZAWSZE bylo rowno jak sypie dokladnie 1280g soli do podmiany.

Cala podmiana jest automatyczna i czasy zawsze te same. za kazdym razem jak zalacza sie obieg z akwa glownym to sol jest calkowicie rozpuszczona.

Edit:

Usuniety komentarz

Sledzik, daruj sobie zlosliwosci i podjazdy.

Tester

Edytowane przez Tester (wyświetl historię edycji)

350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj robiłem pierwszą podmiankę na tej soli - tak jak zwykle tj w nocy produkuję RO (jakieś 100l), rano odpalam mieszanie (jvp202) i podgrzewanie, wieczorem sypię sól i następnego dnia - sobota - zazwyczaj po południu robię szybką podmiankę. Nie pierniczę się aby mieszać max 4h, soli sypię na oko, przed odpaleniem podmianki oczywiście sprawdzam temp i zasolenie (tym razem jako że nowa sól i pojawiały się różne głosy sprawdziłem też dla pewności PH). Na chwilę obecną zmętnienia : brak

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.