Skocz do zawartości
chickend

Wszyscy mają akwa więc i ja będę mieć......

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Wszyscy mają akwa tak więc i ja będę miał. To moje pierwsze akwa wogóle więc proszę o pomoc bo wolałbym żeby mi wyszło niż nie wyszło :thumbup:

W załączeniu projekt mojego nowe akwa jak też sumpa :coffee::D

Kilka danych:

- akwa wymiary 100 [dł] x 50 [wys] x 50 [szer] (200 litrów) z opti oczywiście;

- sump wymiary 60 [dł] x 45 [wys] x 40 [szer] (100 litrów całość);

- otwory w akwa 3 sztuki - 2 x 32mm i 1 x 25mm - dobrze ??

W sumpie planuje:

- odpieniacz Hydor Performer 450 pytanie czy nie za mały ??

I teraz nie jestem pewien jak to ma działać. Z odpieniacza wychodzi odpływ na "syf" i nie wiem czy wysokość sumpa na 45cm nie jest za duża i nie będzie problemu z wylotem ?? Jak to rozwiązać ??

PS. już wybrany dostawca akwa - z poznania - będę musiał jechać ponad 200 km bo tyle mam z Wałbrzycha ale pewnie warto - bo wysyłka na palecie kurierem to jakoś strach mnie ogarnia.

Pozdrawiam

post-12774-0-91685700-1318271518_thumb.gif

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

5540_5615.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moje pierwsze akwa wogóle więc proszę o pomoc bo wolałbym żeby mi wyszło niż nie wyszło :thumbup:

jeśli to twoje pierwsze akwarium jakie będziesz miał to przeczytaj wszystkie tematy w dziale dla nowicjuszy, dobrze ci radzę trochę się zachłyśniesz wodą morską i powoli do przodu.


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam ze Świdnicy fajnie, że jest ktoś nowy z okolicy.


300l w obiegu. maxspect razor 160w, aqua nova ncm-3500, 2x tunze 6045, aquaspec white skim 200 z pompą w body.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten sump dobrze narysowałeś, bo nie będzie za bardzo przepływu wody przez komorę środkową.


580 L.panel.FO i 73 L.sump.rafa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jeszcze o śrubunki ?? Może ktoś podpowie czy to dobrej wielkości otwory ??

I jeszcze jedno - wysokość komina 45 cm i później na niego przyklejony zostanie grzebień. Na początku planuję dwie pompy cyrkulacyjne a w przyszłości może nie długiej (może coś na święta pod choinkę wpadnie) takie cudo Hydor Wavemaker 2 i pytanie czy ten komin nie będzie za wysoki ?? żeby coś zafalowało :D


5540_5615.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak można spytać, gdzie zamawiałeś szkło i ile kosztowało?


300l w obiegu. maxspect razor 160w, aqua nova ncm-3500, 2x tunze 6045, aquaspec white skim 200 z pompą w body.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chickend - zasade dzialania sumpa, odpieniacza czy pudelka przelewowego trudno wytlumaczyc. Trzeba by bylo pisac duzo a Ty musialbys sie wykazac spora cierpliwoscia i wyobraznia zeby to zrozumiec od pierwszego kopa. Najlepiej zebys zobaczyl jak to dziala na zywo wiec radze Ci zagadaj z jakims lokalnym morszczakiem albo wybierz sie do sklepu i popros o wytlumaczenie. Zakumasz w 5 minut.

Druga sprawa to intencje. Oczywiscie to forum jest od tego zeby promowac piekno akwarystyki morskiej ale rowniez zeby ostrzec przed konsekwencjami zalozenia akwarium rafowego. To ze inni maja takie akwaria nie oznacza ze Ty MUSISZ miec. Jednak jesli ciagnie Cie w tym kierunku, jestes wrazliwy na piekno rafy, rozumiesz ze bierzesz odpowiedzialnosc za zywe istoty oraz stac Cie na takie hobby - prosze bardzo - witamy na pokladzie :welcome:

Tester


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram słowa Testera w 100% . Jeżeli zamawiałeś szkło tam gdzie myślę , to oni na pewno zrobią komin takiej wielkości jak potrzeba i wklejają grzebień . Życzę powodzenia w projekcie .


Baniak 650 lilr. + 150 litr. sump z DSB i LR ,led 430W, odpieniacz DIY thcskiba , obieg RD 8500 litr. , cyrkulacja 39000 litr. około 100 LR , SPS , LPS .

obecnie : http://nano-reef.pl/topic/31598-cast-away/

Poprzedni baniaczek : http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=224395#224395

http://aqua-reef.pl/topic/1363-mo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękować za sugestie - tytuł może dziwny :D ale nie robię tego dla kogoś - robię to dla siebie. Przecież mogłem kupić gotowe akwa z życiem od jakiejś firmy i już - ale chce zacząć od początku i cieszyć się malutkimi sukcesami. Co do kosztów to wiem że są nie małe ale rade dam.

Pozdrawiam


5540_5615.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka danych:

- akwa wymiary 100 [dł] x 50 [wys] x 50 [szer] (200 litrów) z opti oczywiście;

Jak bym nie liczył to wychodzi mi 250l ;)


5752_5837.png

Moje akwa

Akwa: 180l Opti + sump 80l + 28kg żywa skała + 9kg żywy piach Cyrkulacja: 2x Jvp 101 Obieg: NJ 1700 Odpieniacz: DIY by Sebastek na pompie Tunze 9420.04 Oświetlenie: 8x24w T-5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś się źle napisało - pewnie że 250l :D taki był plan.


5540_5615.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak rozumiem pierwsza komorę przeznaczasz na odpieniacz ,jak zwiększysz obsade może okazac się za mała ,zrobiłbym większą,w drugiej poszukaj opisów na forum odnośnie cyrkulacji lepiej jak przedmucha ją w jednej trzeciej głębokosci a nie tylko przeleje się po górze to wymaga dodatkowych przegród ,na pompę powrotną komora może byc dobra.

pozdrawiam Jarek


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.