Skocz do zawartości
Gość dieter25

Fauna Marin Ultra Algea X

Rekomendowane odpowiedzi

dieter masz jakies lpsy ?jaka reakcja ?


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

lpsy słabo się pompują, spsy nie polipują tak jak wcześniej ogólnie to wszystko pokurczone i niezbyt ciekawie wygląda ale w sumie 3 tydzień bez podmiany.Jednak ryzykuje i leję dziś ostatnią dawkę ,choć pewnie rurówka odejdzie,Krewetki odpukać jak na razie też o.k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe jaka reakcja bedzie po podmnianie w poniedzialek :rambo:


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Akwarium już po podmiance,węgiel się moczy w sumpie.Efekt po kuracji algeaxem niezadowalający.Na piachu i skałach dużo zostało dino.Pewnie jutro będzie wysyp po soli TMBA.

Rurówka odeszła :crybaby:

Nie mam już pomysłów ,jedynie co kupię jeszcze jbl silicatex może to pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale rurowka na bank odeszla czy tylko nie ma pioropusza?? jesli zostala w srodku to odbuduje pioropusz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Ech, czytam twój temat w napięciu bo mnie też to dziadostwo dopadło w ostatnich dniach.

Nic nie robię na razie, obserwuję. Oblazło mi cały piasek, ale wygląda jakby zdychało w podłożu, ale coraz bardziej oblepiało skały.

Postanowiłem głodzić dziada i zawieszam podmianki aż do ustąpienia i świecę tylko niebieskie ledy, zawsze to kilka watów mniej dino dokarmia.

Na RC koleś pisał, że niektóre Dina zdychając puszczają toksyny do wody więc wrzuciłem 500g węgla do sumpa.

Sporadycznie usuwam ręcznie jak widzę że włazi na korale.

Powodzenia w walce :rambo:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Wiesz rurówka może jest w środku w co bardzo wątpie.Na razie ją zostawiam w spokoju.

@Kapitan życzę Ci żeby to cholerstwo zeszło Tobie.Ja mam czasem chęci zlikwidować to akwarium :wallbash:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tobie.Ja mam czasem chęci zlikwidować to akwarium :wallbash:

Nie tylko nie to przez to gówno nie rezygnuj z tego co lubisz :D jak ci już nic nie pomaga to po prostu prowadź baniak normalnie i przy podmiankach odsysaj to gówno wiem że to walka z wiatrakami ale może da sobie siana w końcu :D


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie juz dobry miesiac ze strat to gobi od piasku otrol sie a po algea-x lobophylia przestala polipowac.

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a te straty notujecie podczas kuracji czy już po?????


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja licze podczas kuracji ale to przez dino bo farflotce z pyska... i wsumie do komina wpadl a tam bylo wieksze sterzenie,ze strat to jeszcze jeden krab z pomponami ale nie wiem czy go wargatek nie dorwal.Zaczynam watpic w ten algea-x jestem po 4 dawce u mnie moze byc problem od skaly bo mam 2 kawalki martwego favitesa kupilem jaka sucha skale moze cos wydala do wody? I sie jescze zasnatawiam czy aby przedmuchiwanie skaly to taki najlepszy pomysl mam gruszke i przedmuchuje dziury w skale ostro skala wydala moze tez to dokarmiac dino.Na Cyjano to wodka biodigest rowaphos i wegiel zalatwily sprawe

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Wiesz rurówka może jest w środku w co bardzo wątpie.Na razie ją zostawiam w spokoju.

@Kapitan życzę Ci żeby to cholerstwo zeszło Tobie.Ja mam czasem chęci zlikwidować to akwarium :wallbash:

Czytam co piszą Amerykanie o Dino, to tam spory odsetek ludzi po prostu robi restart akwarium.

Jak u mnie do tego dojdzie to koniec z żywą skałą. Dwa tygodnie temu wyciągałem całą żeby pozabijać hydroidy, już widzę kilka nowych sztuk. Teraz Dino, a wczoraj odkryłem dwie małe Aiptasie...

Jednym słowem ubaw po pachy się zaczął i ta cała "żywa skała" poza bakteriami nic pożądanego w sobie nie ma. :vava:

Powalczę z tym Dino, a jak nic to nie da to skała idzie do gara, będzie wygotowana, przepuszczona przez mikrofalę, wystawiona na śniegi, oblana benzyną i podpalona... i dopiero wtedy wróci do baniaka.

Jednak to ostateczność, bo walczyć trzeba i być "twardym, nie mientkim" :rambo:

Ja wiem że akwarium to powinien być relaks, a nie ciężka praca i źródło frustracji, ale podchodzę do tego jak do rozwiązywania łamigłówki ;)

No i sporo ludzi z tym wygrało, trzeba poczytać co piszą i trafić Dino w czuły punkt.

Ja podbiję pH, zaprzestanę podmian i będę odsysał, w ten Algae-X nie wierzę, bo czemu ma działać jak przez tyle lat jak mam akwarium żaden środek na glony nigdy nie działał, a jak zadziałał to tyle samo szkody co dobrego zrobił.

Życzę wytrwałości i szybkiego sukcesu :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Też czytałem na jakimś ameryk. forum że podniesienie pH powyżej 8.4 ,8.5 powoduje zanik dino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle nad przeniesieniem obsady i zaciemnieniem na tydzien znajomy tak zrobil i sie pozbyl bez powrotow tak dla ciekawostki gadalem dzisiaj z wlascicielem sklepu opowiadal ,ze wystartowa 2 takie same akwaria pojemnosc ilosc zywej skaly z tej samej partii sol cyrkulacja odpieniacz i w jednym dostal 3 miechy siedzialo a w drugim nie.


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

a masz za niskie czy to jakas metoda na dino?

Na reefcentral koleś pisze, że niektore Dino padają przy pH 8,5 i wzwyż i KH 10+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko Wy z tym walczycie u mnie to samo. Walka trwa już z 1,5 miesiąca.

W pierwszej fazie podmieniałem wodę co tydzień ze względu na odsysane dino (około 10-15 litrów). Za każdym razem wracało w tym samym miejscu. Ostatnio zaciemniłem akwarium na 48h.

Oświetlenie zmniejszyłem z 10h na 6,5h. Fajnie było przez pierwsze 3 godziny :) - teraz już widzę powrót. Fakt jest tego mniej ale nie jest to efekt jaki chciałem osiągnąć.

Obstawiam, że za 3-4 dni będę miał tego syfu tyle ile przed wszystkimi "zabiegami".

W międzyczasie wrzuciłem: nową żywicę + wkłady do RO. Dorzuciłem jeszcze phosguard i wlałem bakterie Prodibio - BioDigest.

Jakieś 2 tygodnie temu byłem w Acroporze, Łukasz borykał się w zbiorniku przy wejściu (z lewej) też z dino.

Zapytałem co będzie stosował: wymieni filty i żywicę + wrzuci mieszankę: Silicarbon z Silicate Clear.

Może nie uwierzycie ale w akwarium ma czysto. Pojedyncze kłaczki na piasku.

Jeśli moje działania nie poskutkują to chyba wepchnę cały sump tych absorberów :)

Ps. miałem zamiar kupić magiczny środek jak Algea-X ale jak widać, chyba lepiej będzie wydać na absorber.

Pozdrawiam i powodzenia życzę.


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Coś w tym jest, u mnie od początku wywalało troszkę okrzemki na szybach.

Dopiero wczoraj przeczytałem na nano-reef że RO i żywica nie zatrzymują tego badziewia.

Myślałem, że jak na TDS jest zero to czyste H2O leci... a tu figa. :harhar:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z zielenieniem się szyb przy stosowaniu tego produktu ? czyścić nie "nadanżam" i szlak mnie trafia!


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po 5 dawce nic sie nie zieleni.


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

U mnie też nic się nie zieleniło.Miałem dino i mam nadal w moim przypadku algeax nie działa pozbyłem się rurówki i seriatopora i monti nie polipuje tak ładnie jak wcześniej.

Jednak będę kombinował dalej czyli wstrzymanie podmian i jakiś absorber na krzemiany,zmienię sól na bardzo ubogą bo dotychczas były podmiany na TMBA i RC.

Osmozy raczej nie obwiniam bo za membraną 003 a po DI 000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli na glony "szybowe" też działa ?


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj podałem ósmą dawkę i od dwóch dnie nie mam śladu po dinosach, ale oczywiście dokończę kurację i zobaczymy czy nie wróci.


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LUK4344 urzywasz dodatkowo bakteri ? czy same algea-x ?


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.