Skocz do zawartości
pawoj1

Opt white czy float

Rekomendowane odpowiedzi

Chce wykonać zbiornik 400l z szyby o grubości 10 mm , planowałem front i boki ze szkła opti white ale na innym forum spotkałem się z opinią , że różnica w odbiorze wizualnym zauważalna jest dopiero przy grubości szkła powyżej 12 mm . W związku z tym mam pytanie do osób , które zmieniły swoje zbiorniki z float na opti white czy tak jest naprawdę przy grubości 10 mm , bo po co przepłacać te 300 zł?


350 l + sump 140l, LED DIY 240w+ 2x39w actinic T5, odpieniacz Black Pearl by Sebastek, 2x Tunze 9045, LR 35 kg ,LS 18 kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Guzik prawda. Ja nawet w zbiorniku nano gdzie grubość szkła wynosi 4mm widzę różnice porównując zwykłe szkło float. Dużo osób mi odradzało tak mały zbiornik z szyb opti ale zaryzykowałem nie nie żałuję. Choć zbiorniki ze szkła float klejone bezbarwnym silikonem tez niczego sobie wyglądają. ;)

Pozdrawiam

Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest nawet przy 4 mm. No chyba że mówimy o skorpionie jeszcze z przed 2 lat.To faktycznie nie ma.

Jednak przy float na polerce trapezowej widać skorodowane ranty... gdzie i bezbarwny silikon ginie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompromisem jest front z Opti.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale cały efekt opti daje dopiero spojrzenie na łączenie przodu z bokami :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale cały efekt opti daje dopiero spojrzenie na łączenie przodu z bokami :)

Pozdrawiam

seb

:thumbup: bezkompromisowo czyli tak jak być powinno...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Front opti i boki float to wywalenie kasy w błoto , zgadzam się z w/w wypowiedzią.

No i właśnie opti byłby tylko front i lewy bok a reszta float bo baniak stałby w rogu :question:


350 l + sump 140l, LED DIY 240w+ 2x39w actinic T5, odpieniacz Black Pearl by Sebastek, 2x Tunze 9045, LR 35 kg ,LS 18 kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To z jednej strony od ściany ta szyba będzie miała zielony pasek a z drugiej przezroczysty...

Jak ci to nie przeszkadza to czemu nie , ja sugeruje full opti albo od biedy full float.

Chcesz robić 400l a gryziesz się o kilka papierów ? Albo idziesz po konkretach albo robisz mniejsze akwarium pełnowartościowe kwestia wyboru należy do ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak grube jest szkło na pierwszym zdjęciu (krążki?)


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak grube jest szkło na pierwszym zdjęciu (krążki?)

Różnica pomiędzy szkłem opti white a zwykłym float'em (próbki po 30mm grubości):

z lewej 2 krążki po 15mm z opti white

z prawej 3 krążki po 10mm zwykły float


Akwarium wystartowalo

120x60x50 + sump.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś ze szkła float cały baniak 150x50x50x10 obecnie 150x80x60x12 front opti i różnica jest niesamowita coś pięknego :thumbsup: pozostałe szyby float bo baniak jest zabudowany w ścianie salonu tak że tylko front był dla mnie istotny.Czyli dla oglądającego baniak te szyby w które będziemy skupiać nasz wzrok tylko opti i napewno nie pożałujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w którym szkle zwierzęta się lepiej czują ??


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakies 2 preparaty i litr pelletek to 400zl, a Ty sie szczypiesz o 300zl na szklo aby dolozyc? roznica jest kolosalna, a ja osobiscie zaluje ze nikt mi nie pokazal takiego baniaka wczesniesniej: calego z optiwhite, bez tla, odsunietego od sciany i do tego baniaka typu "rimmless" czyli bez zadnych wzmocnien. to jest dopiero POWALAJACE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem kilka dni temu w jednym z zoologów baniaki roślinne, takie małe kostki o objętości ok. 30-40 litrów. Nie były z grubego szkła, ot 6 mm zdaje się. Od wejścia było widać, że coś jest z tym baniakiem nie tak. W sensie odróżniał się od razu od innych baniaków. Najlepiej podejdź do sklepu, gdzie są takie działające baniaki. U kogoś w domu nie zobaczysz różnicy, chyba, że ktoś ma jednocześnie float i opti. Ale muszą stać koło siebie, wtedy widać, że warto.

Szaman


RO+DI, TDS, Koralia Nano 900, AquaClear50, grzałka 50W TetraTEC, sól IO, salimetr JBL, testów na razie brak

Nano Reef 30, 3,5kg LR, 4,5kg LS

Start 20.10.2011 wątek tutaj

szaman.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w którym szkle zwierzęta się lepiej czują ??

Raczej nie ma szkło wpływu, a lepiej czuja się w naturalnym środowisko ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.