Skocz do zawartości
Wisnia69

W końcu nowe akwarium ( 663L) :)

Rekomendowane odpowiedzi

Normalnie masakra - już mi się moje nie podoba.

Piękna głębia


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe:) Dopiero startujesz , więc wszystko przed Tobą:) Na spokojnie i na pewno będziesz zadowolony:)

Skałę jak na te 40cm ,ułożyłeś bardzo fajnie i na zdjęciu nie widać żeby było strasznie ciasno:P

Teraz tylko powoli dokładać korale i wszystko zacznie już fajnie wyglądać:)

Ale sam też miałem poprzednie akwarium 60x40x50 i sam wiem jak to jest, po prostu trzeba sporo godzin poświęcić na ułożenie skały i korali, ale wszystko jest do zrobienia:)

Pozdrawiam


663l OW P+2xB (170x65x60h)+ sump (150x55x45h), 2x Blau WM 2x13K, NewJet 4500, APF 600, 55kg LR+ 25 DR, 30kg LS, Kessil 2x A360WE + kontroler

LPS, SPS, Miękkie,ukwiał. Sól AF, Balling Ca+Kh, + Jod, Coral E i A

Karmienie: 6-8 kostkek dziennie + płatki Ocean nutrition.

gallery_11020_2503_65257.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, o ten start mi nie chodziło, ale własnie o ta głębię i jak tak patrze u ciebie to ....

ach.

Co do układania skały to wiele razy przekładałem skałę i teraz może też bym inaczej ją ułożył, ale już jedną pociąłem na pół i kicha, poza tym już mi się nie chce.

Nie jest to to co sobie wyobrażałem, ale z tego co układałem, to najbardziej mi się podoba.

Ale i tak twój zbiornik będzie moim celem na przyszłość, może za jakieś 2 lata :)


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na ten czekałem właśnie około 2 lat ; P jedyne czego mi brakuje to wysokości, bo jednak te 45cm to trochę nisko ale nie ma co narzekać ; D

Sent using Tapatalk


663l OW P+2xB (170x65x60h)+ sump (150x55x45h), 2x Blau WM 2x13K, NewJet 4500, APF 600, 55kg LR+ 25 DR, 30kg LS, Kessil 2x A360WE + kontroler

LPS, SPS, Miękkie,ukwiał. Sól AF, Balling Ca+Kh, + Jod, Coral E i A

Karmienie: 6-8 kostkek dziennie + płatki Ocean nutrition.

gallery_11020_2503_65257.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich :)

Już dawno nie odświeżałem swojego tematu i chyba czas najwyższy :)

Było trochę strat, były plagi z glonami itp, ale jakoś dałem radę i teraz powoli akwarium wychodzi na prostą.

Jeszcze nie jest wszystko idealnie tak jak być powinno , ale idzie w dobrym kierunku i mam nadzieję, że będzie już tylko lepiej:)

Niestety kilka miesięcy temu , z powodu wyjazdu trochę zaniedbałem akwa i poleciały mi moje Acropory...:(

Do wczoraj nie było żadnej, ale kupiłem teraz nową ładną małą szczepkę i zobaczymy , czy się utrzyma. Jeżeli wszystko będzie ok to na pewno jeszcze dwie acry trafia do awarium:)

Na chwilę obecną walczę z pyłem i latającym piachem w akwarium ,który powstał dzięki dwóm wspaniałym

Valenciennea puellaris. Wydaje mi się, że mam parkę, ale pewny nie jestem. Bo zarówno i jedna jak i druga ma widoczny kolec na płetwie grzbietowej, ale u jednej jest mniejszy a u drugiej większy. Jednak nie rozstają się na krok i wszędzie pływają razem.

Dodaję kilka zdjęć, ale niestety przez te wszystkie fruwające pyłki nie da się dobrze złapać ostrości i kolorów, ale coś tam można zobaczyć :D

Tutaj właśnie dwie babeczki nierozłączki :) na zdjęciu , który tylko na chwilę zdjęcia zaprzestały swoich obowiązków i za chwilę znowu zaczęły kopać dalej... :)

gallery_11020_2504_385586.jpg

A Tutaj główny obserwator akwarium w najwyższym jego punkcie. Wiecznie głodny ( ciekawe od kogo się nauczył :D )

gallery_11020_2504_375093.jpg

Na ostatnich zdjęciach widok akwarium z przodu. Jeszcze pierwszoplanowe kolory korali wyglądają jako tako, natomiast już te z tyłu wyszły bardzo blado. Jak trochę ustabilizuje się to wszystko , i będzie mniej tego fruwającego piasku, to postaram się dodać nowe zdjęcia:)

gallery_11020_2504_45554.jpg

gallery_11020_2504_193372.jpg


663l OW P+2xB (170x65x60h)+ sump (150x55x45h), 2x Blau WM 2x13K, NewJet 4500, APF 600, 55kg LR+ 25 DR, 30kg LS, Kessil 2x A360WE + kontroler

LPS, SPS, Miękkie,ukwiał. Sól AF, Balling Ca+Kh, + Jod, Coral E i A

Karmienie: 6-8 kostkek dziennie + płatki Ocean nutrition.

gallery_11020_2503_65257.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,bardzo mi się podoba i też chciałbym mieć takie.Jest na co popatrzeć i można pozazdrościć efektu końcowego. Napisz jeśli możesz jakie poniosłeś koszty w tym projekcie. Interesuje mnie również koszt utrzymania ponieważ chcę spełnić swoje marzenie i Twój projekt bardzo mi się podoba i jest dla mnie wzorem.Serdecznie pozdrawiam i gratulacje.


120-55-55Opti. 160l sump. refungium, Shuran150. Oświetlenie LED DIY. 2X54W t5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki:)

Dzisiaj już teoretycznie wszystko wróciło do normy, ale jednak nie do końca:)

Miłym zaskoczeniem było zniknięcie prawie całego pyłu , po tym jak wyczyściłem odpieniacz. Ustawiałem cyrkulację, nakładałem watę i nie dawało to żadnego efektu, aż chyba już z nudów stwierdziłem , że może wyczyszczę dodatkowo odpieniacz

Od razu zaczął wyrzucać pianę, i po kilku godzinach było już czysto. Dzisiaj babki stwierdziły , że jednak znowu zmienią trochę ułożenie plaży , i znów była burza, jednak po kilku godzinach wszystko wróciło do normy , więc jak widać, odpieniacz spełnia tutaj ważną i główną rolę.

Ciekaw jestem tylko , czy lepszy ( pod jakim względem? ) odpieniacz zniweluje do zera te wszystkie pyłki, czy jedynie można liczyć na to , że w przypadku burzy spowodowanej przez babki cały ich efekt będzie tylko "posprzątany" szybciej? "

Drugie ważniejsze dzisiaj wydarzenie , to próba przeprowadzki błazenków. Niestety moją pierwszą euphyllie po prostu prawie zabiły( zabrałem ją w drugi koniec akwarium, ale czy przeżyje... tego nie wiem :( ) ... na szczeście w miedzy czasie przeprowadziły się do sąsiedniej, która już dzisiaj jest również na skraju wyczerpania... Niestety musiałem coś z tym zrobić, bo długo by nie pociągnęła i mam nadzieję że dojdzie do siebie.

Od dość długiego już czasu ( chyba już będzie z rok) posiadam quadricolora , jednak jak kupiłem go małego , tak i do dzisiaj jest mały...

jestem na 99% przekonany , żeby byłby na pewno inny gdyby mieszkały w nim błazenki, no ale... wolą euphyllie.

Ukwiał ostatnio trochę wędrował i w końcu usiadł na malutkiej skałce którą mogłem przetransportować razem z nim nie odrywając go .

Więc próbowałem odgonić błazenki z euphylli, ale nie dało rady... musiałem ją dopiero na kilka sekund wyjąć z wody, ALE, jeden błazenek złapał pyszkiem euphyllie i trzymał ja nawet ,jak była już poza akwarium, jednak na szczęście szybko ją puścił. Na pewno to bardzo przeżyły, ale nie miałem innego wyjścia , bo za jakiś czas nie miały by ani domu, ani ja nie miałbym euphylli.

Na chwilę obecną sytuacja wygląda tak: Euphyllie są schowane na końcach akwarium i raczej błazenki ich nie zobaczą tak szybko. W miejscu gdzie mieszkały, postawiłem skałkę z ukwiałem, który o dziwo jak na razie współpracuje i się nie rusza od ładnych kilku godzin ( przeważnie jakby chciał uciec to już by go nie było, także są jakieś szanse że rano też tam będzie, albo będzie blisko )

Niby ten sposób, nie działa , ale przykleiłem zdjęcie z błazenkami i ukwiałem:D I o dziwo, siedzą cały czas przy zdjęciu i ocierają się o szybę... :D ciekawe.

Mam nadzieję, że w końcu się obrócą i zamieszkają w nowym ukwiale.

Problem jest taki , że ukwiał jest mały . odkąd go obserwuję , jego średnica nie była większa niż jakieś 7-8cm , przy czym na ten moment ma może ze 2cm ... Podejrzewa, że gdyby zamieszkały w nim błazenki zrobiłby się większy, ale czy to się uda? Zobaczymy.

Jutro coś już z grubsza będzie wiadomo. Idealnie by było gdyby zamieszkały w ukwiale, ale jak zamieszkają w xeni czy sarco tez będzie dobrze, bo euphyllia, to na pewno już długo tego nie wytrzyma.

Pozdrawiam

W sumie z tym zdjęciem , to mi wyszło takie idealne odzwierciedlenie reklamy :D na zdjęciu 20cm ukwiał a z tyłu za nimi w rzeczywistości ma 3cm:D Podejrzewam , że gdybym przykleił tam dowolne inne zdjęcie, najprawdopodobniej sytuacja wyglądała by tak samo jak teraz, ale kto wie :D Na razie nie będę nic kombinował i zobaczymy jak sytuacja rozwinie się do jutra:)


663l OW P+2xB (170x65x60h)+ sump (150x55x45h), 2x Blau WM 2x13K, NewJet 4500, APF 600, 55kg LR+ 25 DR, 30kg LS, Kessil 2x A360WE + kontroler

LPS, SPS, Miękkie,ukwiał. Sól AF, Balling Ca+Kh, + Jod, Coral E i A

Karmienie: 6-8 kostkek dziennie + płatki Ocean nutrition.

gallery_11020_2503_65257.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest dobrze i źle. Plus taki, że o dziwo ukwiał jak był , tak i dzisiaj jest w tym samym miejscu. I plus taki , że jest dość dobrze napompowany. Szału może nie ma, ale jakoś te dwa błazenki by się zmieściły. Niestety na razie pływają dookoła i nie widzę jakiegokolwiek zainteresowania.

Fakt , że pływają blisko niego, ale jak na razie nie zanosi się na to żeby tam zamieszkały. Na pewno jeszcze sa zestresowane, bo nie widziałem , żeby z rana chciały w ogóle coś jeść. No jak tak będzie dalej to będę chyba musiał oddać im euphyllie... , bo jak maja nie jeść przez to...

Ale dam im jeszcze trochę czasu, z dzień lub dwa, może się uda.

Pływają dość blisko, bo do ukwiału mają jakies 5-10cm , ale jak widac na chwile obecną wcale ich nie interesuje. Być może gdyby był większy było by inaczej, no ale niestety nie jest.

Miałem też drugi ukwiał macrodactyla doreensis, jednak pewnego dnia uciekł gdzieś pod skałę i tak z pół roku już go nie widziałem. I ciekaw jestem czy są jakiekolwiek szanse że życie czy nie. Był pod jedna skałą , później wszedł pod największą i skurczył się do wielkości 3cm ( mimo że przy pełnym napompowaniu miał około 18) i później wszedł dalej tak, że go nie widziałem i tyle było.

Zobaczymy jak sytuacja się rozwinie dalej, może jakoś się uda...

Pozdrawiam

Seba

Edit:

Jednak oddałem błaznom euphyllie bo nie było innego wyjścia, będzie blisko ukwiału, może jak tamten podrośnie to się skuszą... ogólnie trwaja prace w akwarium i próbuję jakos bardziej sensownie ułożyć prawą stronę, zobaczymy jak to wyjdzie. Jutro dodam zdjęcia :)

Edytowane przez Wisnia69 (wyświetl historię edycji)

663l OW P+2xB (170x65x60h)+ sump (150x55x45h), 2x Blau WM 2x13K, NewJet 4500, APF 600, 55kg LR+ 25 DR, 30kg LS, Kessil 2x A360WE + kontroler

LPS, SPS, Miękkie,ukwiał. Sól AF, Balling Ca+Kh, + Jod, Coral E i A

Karmienie: 6-8 kostkek dziennie + płatki Ocean nutrition.

gallery_11020_2503_65257.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę minęło czasu od ostatniej aktualizacji, bo miało być większe akwarium, jednak chwilowo zostaję przy tym co jest:) Chociaż plany na większe zostały cały czas:)

Trochę się w akwarium pozmieniało jeżeli chodzi o korale i ułożenie skały . Chwilowo coś mnie męczy plaga z cyjano jakaś lekka, ale próbuję z nią jakoś walczyć.

Większym problemem jest to że jeden koral już mi wychodzi z wody i nie wiem co z nim zrobić :D Bo w żadny wypadku nie jest ani do przycięcia , ani do przestawienia, bo miejsca niestety brak .

Na chwilę obecną Akwarium wygląda tak ( fotki robione na szybko , ale coś tam widać :)gallery_11020_2825_396860.jpg

gallery_11020_2825_6734695.jpggallery_11020_2825_1020061.jpggallery_11020_2825_134507.jpggallery_11020_2825_885010.jpggallery_11020_2825_129041.jpggallery_11020_2825_94489.jpggallery_11020_2825_56376.jpggallery_11020_2825_895494.jpggallery_11020_2825_485272.jpggallery_11020_2825_753175.jpggallery_11020_2825_586381.jpggallery_11020_2825_512504.jpg

Edytowane przez Wisnia69 (wyświetl historię edycji)

663l OW P+2xB (170x65x60h)+ sump (150x55x45h), 2x Blau WM 2x13K, NewJet 4500, APF 600, 55kg LR+ 25 DR, 30kg LS, Kessil 2x A360WE + kontroler

LPS, SPS, Miękkie,ukwiał. Sól AF, Balling Ca+Kh, + Jod, Coral E i A

Karmienie: 6-8 kostkek dziennie + płatki Ocean nutrition.

gallery_11020_2503_65257.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głĸębia bardzo dobra przy tej długości nie da się jej nie zauważyć.Wymiar słuszny a skała fajnie ułożona.

Jeszcze niedawno zastanawiałem się nad wysokością ale niższe i szerokie baniaki też mają w sobie coś i na pewno na komfort obsługi nie narzekasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak , z koroną ma jakieś 60cm wysokości albo 65 , trochę przesadziłem z tą koroną, ale nawet z nią idzie ogarnąć. Ale ostatnio miałem trochę większe sprzątanie, zdejmowałem lampę , zdejmowałem koronę i miałem okazje popracować przy tym akwarium bez korony. No to powiem , że praca przy takiej wysokości, to bajka. Wszystko widać, super dostęp, i nawet ładniej wygląda bez tej korony, ale niestety boję się o ryby, więc musi tak zostać jak jest. Zbieram się do nowego akwarium , dlatego już nie chcę inwestować w to i kombinować. W nowym głębia to podstawa , ale jednak mimo, że wiem jak się obsługuje przy takiej wysokości, to nowe akwarium będzie miało wysokość minimum 60cm :) Albo będę chciał uzyskać poziom wody na wysokości około 60cm, bo grubość szkła, komin i reszta jednak obniża o 2-4cm ten poziom. A 60cm od 55 już trochę się różni:)

A głębia robi na prawdę świetne wrażenie , ale ciężko zrobić zdjęcie żeby pokazać tą głębię . Może któregoś razu mi się uda:)

Pozdrawiam


663l OW P+2xB (170x65x60h)+ sump (150x55x45h), 2x Blau WM 2x13K, NewJet 4500, APF 600, 55kg LR+ 25 DR, 30kg LS, Kessil 2x A360WE + kontroler

LPS, SPS, Miękkie,ukwiał. Sól AF, Balling Ca+Kh, + Jod, Coral E i A

Karmienie: 6-8 kostkek dziennie + płatki Ocean nutrition.

gallery_11020_2503_65257.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba z niej jestem najbardziej dumny, bo wyhodowana ze szczepki która miała 5cm , i jest to pierwszy twardy Sps jaki kupiłem :)

Teraz nie wiem ile ma cm, ale jest na prawdę ogromna :) najgorzej , że wychodzi z wody i myślę co zrobić, bo strasznie szkoda mi jej przycinać. Ale z drogiej strony to pretekst żeby szybko nowe akwarium stawiać:)


663l OW P+2xB (170x65x60h)+ sump (150x55x45h), 2x Blau WM 2x13K, NewJet 4500, APF 600, 55kg LR+ 25 DR, 30kg LS, Kessil 2x A360WE + kontroler

LPS, SPS, Miękkie,ukwiał. Sól AF, Balling Ca+Kh, + Jod, Coral E i A

Karmienie: 6-8 kostkek dziennie + płatki Ocean nutrition.

gallery_11020_2503_65257.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję baniaka :thumbup:

Rzeczywiście tak mało karmisz ryby, jak widać w stopce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rożnie bywa. Ostatnio daje dwie kostki ale czasami jedna. Do tego dostają z 3 razy rożne płatki . Mrozonke dwa razy daje głownie ze względu na helmona bo rożnie bywa z tym ile zdąży zjeść przed hepatusem ;) ogólnie widać kiedy ryby sa głodne a kiedy nie ;) wszystkie sa grubiutkie , także na pewno nie głodują jakos ;)


663l OW P+2xB (170x65x60h)+ sump (150x55x45h), 2x Blau WM 2x13K, NewJet 4500, APF 600, 55kg LR+ 25 DR, 30kg LS, Kessil 2x A360WE + kontroler

LPS, SPS, Miękkie,ukwiał. Sól AF, Balling Ca+Kh, + Jod, Coral E i A

Karmienie: 6-8 kostkek dziennie + płatki Ocean nutrition.

gallery_11020_2503_65257.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piekne , takie wymiary baniaka to bajka ,, o takim właśnie sobie marzę.Jakby było bliżej to napewno bym Cię odwiedził..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje ;) mi jedynie brakuje jeszcze kilku cm wysokości. Bo robi sie powoli ciasno ;) nad nowym akwarium zastanawiałem sie czy nie zmienić dlugosci kosztem mniejszej głębi . Planowałem zrobic glebie 60-70 ale wiem ze miedzy tymi dwoma liczbami bedzie przepaść. Tyle ze wychodzi wybór miedzy 150x70x60 a np 170x60x60 chyba ze pojde na kompromis z160x65x60. No ale do tego jeszcze sporo czasu i moge pomyśleć troche jeszcze ;)


663l OW P+2xB (170x65x60h)+ sump (150x55x45h), 2x Blau WM 2x13K, NewJet 4500, APF 600, 55kg LR+ 25 DR, 30kg LS, Kessil 2x A360WE + kontroler

LPS, SPS, Miękkie,ukwiał. Sól AF, Balling Ca+Kh, + Jod, Coral E i A

Karmienie: 6-8 kostkek dziennie + płatki Ocean nutrition.

gallery_11020_2503_65257.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno zdjęcie :) Robione w sumie z telefonu, ale chyba lepiej wszystko na nim widać :)

gallery_11020_2825_250029.jpg


663l OW P+2xB (170x65x60h)+ sump (150x55x45h), 2x Blau WM 2x13K, NewJet 4500, APF 600, 55kg LR+ 25 DR, 30kg LS, Kessil 2x A360WE + kontroler

LPS, SPS, Miękkie,ukwiał. Sól AF, Balling Ca+Kh, + Jod, Coral E i A

Karmienie: 6-8 kostkek dziennie + płatki Ocean nutrition.

gallery_11020_2503_65257.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję :)

Ostatnio miałem problem z glonami, ale z tym idzie jakoś wygrać. Natomiast nie mam żadnego pomysłu na xenie...

Na początku wszystko było fajnie , ale teraz robi sie z tego plaga. Jeszcze jak jest duży Sps , to nie ma większego problemu. Ale ze szczepkami jest problem bo rosną wolniej . Już jedną szczepkę ma na sumieniu . Zółtek i hepatus lubią sobie podgryźć , ale nie tą co trzeba . Bo mam dwa gatunki . I upodobały sobie tą która wolno rośnie, natomiast ta druga "mniejsza" i bardziej różowa strasznie szybko rośnie i nikt nie chce tego ruszyć . Ktoś może ma jakiś sposób ?:) Wyrywam co dwa tygodnie, ale odrasta od zera jak Aiptasia ...


663l OW P+2xB (170x65x60h)+ sump (150x55x45h), 2x Blau WM 2x13K, NewJet 4500, APF 600, 55kg LR+ 25 DR, 30kg LS, Kessil 2x A360WE + kontroler

LPS, SPS, Miękkie,ukwiał. Sól AF, Balling Ca+Kh, + Jod, Coral E i A

Karmienie: 6-8 kostkek dziennie + płatki Ocean nutrition.

gallery_11020_2503_65257.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę czasu minęło od zalania akwarium , aktualizacji , i została podjęta decyzja o likwidacji zbiornika...

Na szczęście ! taka decyzja zapadła z powodu zbyt małej przestrzeni dla obecnych mieszkańców :)

Wszystko się dzieje trochę na szybko, ale jak na razie wychodzi to na plus- nie mam nawet kiedy zacząć nowego tematu na forum :)

Ostatnie dni były mocno pracowite, i była zaangażowana cała rodzina i znajomi :) Ale wynik pracy jest taki , że już nowe puste akwarium stoi u mnie w domu . Nie było łatwo przy wnoszeniu , ale daliśmy radę .

Akurat jestem w trakcie pracy- w tym momencie - nad szafką , to wieczorem może uda mi się wrzucić jakieś zdjęcia i co nieco więcej opisać o nowym projekcie :)

Praca trwa:) gallery_11020_3151_70570.jpg

Edytowane przez Wisnia69 (wyświetl historię edycji)

663l OW P+2xB (170x65x60h)+ sump (150x55x45h), 2x Blau WM 2x13K, NewJet 4500, APF 600, 55kg LR+ 25 DR, 30kg LS, Kessil 2x A360WE + kontroler

LPS, SPS, Miękkie,ukwiał. Sól AF, Balling Ca+Kh, + Jod, Coral E i A

Karmienie: 6-8 kostkek dziennie + płatki Ocean nutrition.

gallery_11020_2503_65257.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mam zamiar skończyć już szafkę i wstawić sumpa, ale może od początku o nowym projekcie :)

Akwarium jak dla mnie duuuże i takie jak trzeba :)

170x65x60h !

gallery_11020_3151_306532.jpg

Zamawiane w E-Rybce ( duże podziękowania dla Tomka za super szybką realizację i pomoc !!)

Wykonanie bajka, nie bardzo jest się do czego przyczepić.

Przód i boki Opti , szkło 12mm, wzmocnienia dookoła- zapięte. silikon bezbarwny.

Komin z czarnego szkła - po środku . Nie pasowało mi całkowicie inne ustawienie komina, a po zobaczeniu tego na żywo , wygląda to na prawdę świetnie. Mam nadzieję, że i tak będzie w praktyce.

Otwory dwa razy 32 i spływ na 40mm.

Powiem szczerze że rozmiar części do 40mm robi wrażenie:)

gallery_11020_3151_585612.jpg

Stelaż aluminiowy z profili 40x40x3.

Sump 3 komorowy 120x55x45h nie wiem czy nie za duży, ale zawsze to więcej miejsca jakby było potrzebne .

Cały projekt powstał dość szybko , także to co ma być na stałe czyli akwarium i sump jest już docelowe,

Natomiast jeżeli chodzi o sprzęt , to ze względu na budżet będę sobie go powoli uzupełniał i wymieniał .

Na dzień dobry do wymiany będzie odpieniacz APF600 i lampa 8x39W,

Do lampy mam jeszcze dodatkowo 4 belki po 80W także światła na początku nie bedzie za mało. A później pomyślę nad czymś nowym. Nie wiem jeszcze czy celować w LEDy czy lampę 80W T5 .

Obieg zostaje na razie NJ4500 . Ze względu na środkowy komin, wypuszczę poprzez trójnik w rogi akwarium dwa dyfuzory.

Obieg jak na razie Blau wave 13k 2szt. Mam jeszcze 2x Tunze 6045, i awarynie JVP, ale myślę ze tyle wystarczy. Będzie większy budżet, to zmienię na coś lepszego, a na razie mam nadzieję , że wystarczy to .

Sól na razie zmieniam z Kenta na Red Sea Pro Coral. Dozowanie KH i Ca pozostaje bez zmian.

Podziękowania dla Konrada ( Snakcharner), który był dostępny o każdej godzinie :) oraz Marka (inmar) i Tomka (erybka) za pomoc :)

Przeprowadzka powoli trwa,

Wrzucam kilka zdjęć jak to wszystko wygląda.

Stylophora kupiona od Łukasza z Acropory miała kiedyś 3 cm:) Teraz robi na prawdę wrażenie :)

Po wyjęciu jej z wody i odcięciu od skałki ledwo mieściła sie w 50l misce :)

gallery_11020_3151_537844.jpg

gallery_11020_3151_618882.jpg

Tak na szybko na razie tyle o projekcie , w między czasie będę wszystko dopisywał :)

Mam do was pytanie odnośnie sumpa.Jako, że jest to mój pierwszy sump z przegrodami, to mam pytanie odnośnie tego , gdzie co powinno być .

W jakich komorach powinienem dać odpieniacz i pompę. I do jakich ma schodzić rura od spływu/ rezerwy i pompy ?

gallery_11020_3151_504385.jpg

Edytowane przez Wisnia69 (wyświetl historię edycji)

663l OW P+2xB (170x65x60h)+ sump (150x55x45h), 2x Blau WM 2x13K, NewJet 4500, APF 600, 55kg LR+ 25 DR, 30kg LS, Kessil 2x A360WE + kontroler

LPS, SPS, Miękkie,ukwiał. Sól AF, Balling Ca+Kh, + Jod, Coral E i A

Karmienie: 6-8 kostkek dziennie + płatki Ocean nutrition.

gallery_11020_2503_65257.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień tytuł bo ten jest troszkę mylący.

Trzymam kciuki za nową bańkę. :thumbup:


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.