Skocz do zawartości
joopa

kupno akwarium OW

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś brał zbiornik OW ze Skorpiona w Poznaniu ?

A może polecicie gdzie ładnie kleją i nie oszukują ze szkłem, bo słyszałem że sporo klejących akwa oszukuje i nie klei z OW tylko innego szkła


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skorpiona jedni zachwalają jedni krytykują więc trudno powiedzieć. Ja raczej słyszałem więcej tych pochlebnych opinii. Warto się z nim umówić i zobaczyć jak akwa wyglądają. Jeszcze możesz udać się do Robercika ma sklep na Armii Krajowej w Poznaniu koło Ronda Starołęki. Brałem od niego akwa z OW ( co prawda tlko 30 litrowe ) ale jestem zadowolony i do tego tanio patrząc na inne firmy.

Pozdrawiam

Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sledzik

moj kolega bral u nich zbiornik. powiem tak moja ocena to jest 4 na 5 ale widzialem gorsze za wyzsza cene

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pasuje Ci Poznań to czemu nie chcesz z Aquamedica?

Nie sądzę, żeby kombinowali z OW a samo klejenie zbiornika jest pierwsza klasa. Trochę gorzej z ceną ale coś za coś. Baniaka nie wymienisz tak łatwo jak pompy czy odpieniacza więc warto dołożyć parę złotych i cieszyć się super estetycznym wykonaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AquaMedic jest 2 razy droższe od Scorpiona więc nie widzę sensu brania akwa akurat od nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie dlatego pytam, ludzie mają tu baniaki z OW a jeśli jakość jest taka sama to nie ma sensy chyba płacić więcej za to samo


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@joopa - najlepiej obejrzyj sobie sam zbiorniki u danego wykonawcy.

Ja popełniłem ten błąd, że zaufałem opinii m.in. z tego forum i kupiłem baniak u znanej osoby bez oglądania jego zbiorników. Wydawało mi się to bezpiecznym rozwiązaniem (znana osoba, polecana, itp.). To co otrzymałem pozostawię bez komentarza.

Na szczęście udało się dogadać z gościem i oddał całą kasę pomimo, że zbiornik miał mocno nietypowe wymiary.

Po tej nauczce podjechałem do warszawskiego AM i zobaczyłem jak kleją zbiorniki. No i zamówiłem u nich.

Różnica w jakości klejenia kosmiczna. AM klei szkło na styk - wczoraj nawet był poruszany ten temat w wątku:

http://nano-reef.pl/topic/39238-rodzaje-spoin-w-klejonym-akwarium/

Większość szklarzy klei w sposób "A" - Aquamedic w sposób "B" i daje na to 5 lat gwarancji więc nie obawiałbym się o trwałość klejenia.

Jeśli chcesz zbiornik z Optiwhite to wtedy koniecznie przezroczysty silikon - efekt jest niesamowity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja brałem jakiś czas ze skorpiona na razie był zalany na próbę i jest ok otwory też mi wywiercili ale w poznaniu jest jeszcze jedna firma i tą polecam z czystym sumieniem - http://www.convitro.pl/


baniaczek 450+160sump oświetlenie t5+led obsada koralin mieszana mieszana 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Ja mam ze Skorpiona - moge polecić, u mnie zalane jakieś 2 lata.

Pozdrawiam,


Początek 01-10-2010

Szkło 120x55x50 optiwhite , cyrkulacja 2x tunze 6045 1 x tuzne 6055, Odpieniacz BK 200 mini VS12, UV JBL 18 W, Tunze Wavebox,Phobos 2x110 Cree + 2x39W T5 .... masa innych rzeczy

dsc02048d.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko Aquamedic! Czołówka Światowa, doprawdy liderzy!

Ktos tam nawet znalazl jakies pecherzyki w spoinie, to Am przyjechal, zabral akwarium i poprawil bo gwarancja to jest przez wielkie G.

No, ale zalezy co kto lubi i co jest priorytetem tanio czy dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz już nie można zrobić dobrze małym kosztem ?? Gdybym miał zapłacić 600 zł więcej (za samo klejenie) patrząc na akwarium o wymiarach 120x50x50 to musiał bym mieć z głową. Mówię tu o porównaniu np. Scorpiona z AM. Oczywiście bez urazy nie mam zamiaru nikogo obrazić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do skorpiona nie wiem jak teraz ale "kiedyś" płakali że nie mieli trapezowego szlifu full poler tylko jakiś mat, jak jest teraz to nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Śmiać mi się chce jak to czytam, bo ostatnio rozmawiałem z jednym kolesiem który wytykał że Polak to zawsze chce to co najlepsze, ale jednocześnie za darmo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie, mam z tym stycznosc codziennie :(

tak samo jak ludzie chca kupic samochod bezwypadkowy z malym przebiegiem i ksiazka serwisowa prowadzona do konca, od pierwszego wlasciciela, kompletem opon i jeszcze pierwsze pytanie przez telefon to "ile pan spusci"

a wracajac do akwariow, wiadomo ze jak ktos bedzie hodowac skalary to 600zl roznicy jest znaczne. a w morskim 600zl to pikus niestety :/

poza tym, prawa rynku reguluja oferte towarow. jezeli nikt by nie chcial tanio od scorpiona, to by scorpion robil juz dawmno co innego. tak samo gdyby nie bylo ludzi, ktorzy chca miec perfect szklo z polerowanym brzegiem, spoina typu closed injection, z gwarancja na 5 lat to by Aquamedic swojej szklarni nie postawil. Opel nie produkowal by Astry IV generacji a Mercedes....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u nas zawsze będzie więcej opinii niż użytkowników... ale to przecież Polska...


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO I DLATEGO KOCHAMY TEN KRAJ :)


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie czy lepiej czarny czy przeźroczysty silikon brać do szyb OW?

Nie widziałem na zywo dlatego wolę zapytać


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

A powiedzcie czy lepiej czarny czy przeźroczysty silikon brać do szyb OW?

Nie widziałem na zywo dlatego wolę zapytać

weź bezbarwny, będziesz zadowolony :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek a glon nie włazi pod ten przeźroczysty ?

Jutro muszę zamówić w AM bo kończy się im promocja na OW i tylko tu się waham jeszcze


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na przeźroczystym jeżeli masz fuge szybciej widać glonik czy brudek jedynie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.