Skocz do zawartości
Co-2

Lustrzanka

Rekomendowane odpowiedzi

hehe

z tym Stecem to widze analogie do morszczyzny :)

Gdy włączy się faza pobijania rekordów, śróbowania wyników łatwiej o wypadek

żeby nie byl oftop to napisze ze od body wazniejsze jest szkło jakie do niego podepniemy. lepiej oszczedzic ciut na body i kupic lepszy obiektyw. canon czy nikoś mniej istotne.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Reasumując, żeby nie było OT, bierz Canona, jest takie powiedzenie że "Nikon robi najlepszy sprzęt fotograficzny na świecie... Ale to Canon robi najlepsze zdjęcia na świecie..."

Hehe, na forum Nikona to powiedzenie wygląda zupełnie inaczej :harhar:

Ja kieruję się inną zasadą - jak ktoś Ci mówi "stary, tylko X, to najlepszy sprzęt, reszta to chłam" - trzymaj się od niego i jego rad z daleka :)

Na lustrzankę trzeba patrzeć jak na cały system - kupujesz body, potem kolejne szkła, lampę itp., tutaj nie da się z dnia na dzień bezboleśnie przesiąść na inną stajnię. Raz pod jedną marką wychodzi świetne body, innym razem konkurencja wypuszcza super szkiełko... Najważniejsze, żeby sprzęt do nam dobrze leżał w łapie, był wygodny w obsłudze - to trzeba sprawdzić na żywo, postrzelać kilka fot w sklepie, pobawić się ustawieniami, sprawdzić, czy nic w nim nie wnerwia i nie przeszkadza. Marka to rzecz drugorzędna.

A koniec końców i tak zdjęcia robią ludzie, nie sprzęt. Czasami są akcje, w których dzieciaki z podwórka dostają małpkę do ręki i cykają foty - niektóre ujęcia są takie, że starym rutyniarzom szczęki opadają.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb , co do Steca to ta kraksa była do przewidzenia !toż on jechał na łysych oponach ! :lol:A ja mam nikona D90 i go sobie chwale...

Robi o ile pamiętam d90 ma możliwość kręcenia filmów HD - czy jakość tych filmów jest faktycznie zbliżona do HD czy jednak dużo mu brakuje ?


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A koniec końców i tak zdjęcia robią ludzie, nie sprzęt.

Prawie ze prawdziwe. Oczywiscie, ze zdjecia robia ludzie - ale jak obiektyw mydli na kazdej dziurze, albo winietuje, albo ma duza aberacje itd itd to kadr dobry, ujecie super - ale mydlo, nie ostre i kaplica. Natomiast sie zgodze co do systemu. Z tym ze, jesli ma analogowego 3000 to ja bym chyba poszedl w system Canona. Co prawda obiektywow z bagnetem EF-S chyba nie podepnie do analoga (to do sprawdzenia bo nigdy nie interesowalo mnie to), to reszte obiektywow bez najmniejszego problemu i jak bedzie chcial kiedys zrobic material na kliszy albo na slajdzie to nie bedzie mial problemu.


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aparat to tylko narzędzie. ograniczeniem jest tylko fantazja i zasób portfela. W torbie chetnie trzymałbym i nikosia i canona pod wybrane szkiełka ;)

No ale my tutaj mowimy o budzecie 3 tys zł. Wiec trzeba wybrac jakis złoty środek. i tyle.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiacie co teraz tak myślę,że to człowiek robi zdjęcia i gdybyś dał jakiś super aparat "stiupit blondi" która robi jedynie fotki przed lustrem to zrobi gorsze foty niż osoba znająca się na tym z dużo gorszym aparatem .

Dzięki za rozszerzenie tematu ;)


12litrów- było,28 grudzień 2011- ‎9 ‎lipca ‎2012 216+36sump- było, ‎9 ‎lipca ‎2012 160litrów- było, ‎22 ‎lipca ‎2013-wiosna 2014 23litry- 05.01.2015-01.08.2015 60litrów 01.08.2015-15.06.2016

240litrów + 112sump- 15.06.2016-01.04.2018

360+240 sump- 01.04.2018

98+64  sump-13.12.2018

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiacie co teraz tak myślę,że to człowiek robi zdjęcia i gdybyś dał jakiś super aparat "stiupit blondi" która robi jedynie fotki przed lustrem to zrobi gorsze foty niż osoba znająca się na tym z dużo gorszym aparatem .

Dzięki za rozszerzenie tematu ;)

zawsze mam pompe jak taka przyslowiowa blondi trzyma lustrzanke na prostych łokciach i krzyczy "k**a wyświetlacz jest z***psuty" :D


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stare obiektywy Canona EF pasują do cyfrówek tylko ogniskowa wtedy rośnie i zmniejsza się kąt widzenia. Np. z obiektywu EF 28 mm. od analoga robi się 44 mm. w cyfrówce.

Zaczynałem w 1985 r. od Zorki z ręcznym światłomierzem pożyczonym ze szkolnej ciemni. Potem Zenith, Canon 300V i teraz C 50D. Najlepsze foty były z Zenithathumbsup.gif. VDR czuje te klimaty tak samo jak jawelcome.gif


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ vdr "tylko ze RAW nie spowoduje ze rozpietosc tonalna sie zwiekszy" :) ale im lepsza matryca tym lepsza rozpietosc tonalna ;] dlatego jedne kosztuja 1000$ inne 4000@ a jeszcze inne 25 000 $ do tego szkla o odpowiedniej jakosci ktore kosztuja tyle samo co sam aparat zeby tej rozpietosci nie tracic :) ale to sa rozkminy dla ludzi ktorzy na tym pracuja i taka jakosc jest wymagana tez uzywam capture one a nie wiem czy wiesz ze ten program robi firma ktora produkuje duze przystawki cyfrowe do aparatow i wlasnie na tym programie masz najlepsze mozliwosci co do wyciagania rozpietosci tonalenj :)
 a co do magii wywolywania to nie ma porownania z suwaczkami, wolanie kolorowych odbitek to dopiero byla aptekarska robota :p



@ Radek Ch "Nie bardzo wiem, czy się śmiać, czy płakać."

mozesz sie smiac i mozesz plakac ale chyba nie zrozumiales co napisalem. odnioslem sie do jakosci kliszy i w zadnym miejscu nie napisalem ze te aparaty proponuje koledze .

 nie uwazam tez ze aparaty typu canon 500d byly slabe. wszystko zalezy do czego jes potrzebny. w przypadku kolego w zupelnosci wystarczy 500d i zostanie grosz na lepsze szkielka


akwa 160x60x60 - RED SKIM 250 NewJet 6000 cyrkulacja wavebox, ts07 - 2x250w HQI + 4x54w t5

www.LMstudio.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lukas - tak wiem ;) Digital back prices start at €10,990 excl. VAT and sales tax. ;) Podziekowal ;) A programu uzywam bo wraz z karta Sandiska dostalem wersje 3.0 LE - udalo sie za free upgrade zrobic do wersji 5.x i do moich amatorskich zastosowan wystarcza :) Prosty, w miare szybki, calkiem dobrze radzi sobie z RAW. Co do zdjec kolorowych, niestety nie mialem okazji wolac :/ :/ Przymiarki byly ale przyszedl 21 wiek i era cyfryzacji ;)


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za cenne porady aparat kupiony Canon EOS 600D z obiektywami 18-55mm i 55-250mm . I się pobawiłem :

img0147dg.jpg

img0143lk.jpg

Piesek bał się aparatu ;)

img0137bh.jpg

img0136ep.jpg

img0094en.jpg

img0067fg.jpg


12litrów- było,28 grudzień 2011- ‎9 ‎lipca ‎2012 216+36sump- było, ‎9 ‎lipca ‎2012 160litrów- było, ‎22 ‎lipca ‎2013-wiosna 2014 23litry- 05.01.2015-01.08.2015 60litrów 01.08.2015-15.06.2016

240litrów + 112sump- 15.06.2016-01.04.2018

360+240 sump- 01.04.2018

98+64  sump-13.12.2018

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bedziesz zadowolony, już widać że będzie dobrze, to jest właśnie Canon, zdjęcia są po prostu naturalne...

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb, czy Ty masz coś do Nikona :)

post-8886-0-22841500-1320691374_thumb.jpg


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb, czy Ty masz coś do Nikona :)

post-8886-0-22841500-1320691374_thumb.jpg

Canon robi zdjecia.... nikon tylko aparaty,,,


450L + 130L sump, odpieniacz APF600, 2x Koralia 4 + 2x Koralia 5, obieg Deltec HLP 4040, 240W LED, 60kg LR, 20LS

Moje male morskie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, dziwne zaiste - a mi się całe życie wydawało, że zdjęcia robi człowiek...

oj tam oj tam, to tylko tak aby podtrzymac Canonierow zasade ;) bez urazy dla nikogo


450L + 130L sump, odpieniacz APF600, 2x Koralia 4 + 2x Koralia 5, obieg Deltec HLP 4040, 240W LED, 60kg LR, 20LS

Moje male morskie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie temat można by zamknąć, bo kolega aparat już ma ( thumbup.gif)

ale tak sobie czytam ...

Prawie ze prawdziwe. Oczywiscie, ze zdjecia robia ludzie - ale jak obiektyw mydli na kazdej dziurze, albo winietuje, albo ma duza aberacje itd itd to kadr dobry, ujecie super - ale mydlo, nie ostre i kaplica. [...]

i się cholera nie zgadzam :)

wole mieć zdjęcie nie ostre, mydło, winiete, aberacje byle tylko kadr i ujęcie było super.

i wcale nie będzie kaplica.

Zobacz jak często (nie mówię że częściej) wysoko w światowych konkursach klasyfikowane są zdjęcia które wg. powyższego kryterium nie zaliczyłbyś do udanych, a mimo to zdobywają uznanie i zostają w pamięci.

// fakt też mnie cieszy jak techniczne fota będzie dobra, ale jakoś .. ważniejsze są emocje IMHO :)


17.03.2010r - 20.08.2012 http://nano-reef.pl/...m=posts&q=27683

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe

nie bardzo mam szacunek do konkursow, bo kazdy wyraza jakies kryteria wg ktorych cos jej niesamowite a inne nie.

World Press Photo to prześciganie sie w kilogramach mięsa na cm2 fotografii... im dalsze nagrody, wyroznienia tym bardziej te zdjecia do mnie trafiają. Idea tego konkursu sie zatracila.

Zresztą bardzo lubie amatorskie zdjęcia. Gdy ludzie pokazują fotki pytając o zdanie, odpowiadam im by nie stracili tego piekna, ktore w sobie maja (talent), niech pielegnuja radosc robienia zdjec i nie patrza sztywno na parametry techniczne. Najciezej zrobic niezwykle zdjecie w swietnych parametrach technicznych. Ciezko zwykłym odbiorcom dobrze zinterpretowac, czy zdjęcie jest złe, czy jest to zamierzony efekt autora. Nie jest to jednak tak istotne. Liczy sie wrazenie jakie fotka wywołuje.

Fotografie baniakow morskich jakie pokazujecie to najczesciej fotki dokumentalne, gdzie kazdy chce pokazac ferie kolorow, jakie udało mu się wykręcić na koralach. Niemniej mało jest takich fotografii, ktore opowiadaja cos wiecej (pokazanie piekna zycia bez klatki, w ktorej sie zawiera). Zapomniałem nicka ale najbardziej w ostatnim roku podobaly mi sie fotki kolegi tutaj, ktory "wyciągał" z mroku ryby, korale, detale, z dynamiką i to robi wrażenie :)

Zachęcam do zabawy światłem, do kombinowania z tym co mamy w domu, szukania oryginalnych zdjęć :) Moze akurat aparat jaki macie na stanie zrobi fotografie roku!


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@spirou - jest tylko jedna, jedyna roznica :) Normalny uzytkownik nie bedzie czekal az ustrzeli ta jedna jedyna pozbawiona jakosci technicznej ale za to na miare I miejsca we wszystkich konkursach swiata ;) ;) Emocje sie obronia na wiekszsosci zdjec, ale chyba nie chcialbys np. zdjec ze slubu gdzie panna mloda bylaby rozmazana na kazdym zdjeciu bo obiektyw byl ciemny a swiatla w kaplicy malo ? :) Dobre szklo to podstawa. Ja robie na kitach, tanich obiektywach tylko dlatego ze nie zajmuje sie fotografia profesjonalnie. Ale powiedzialem sobie - ze jesli moje zdjecie albo zdjecia zarobia na sprzet fotograficzny to na pewno dobre sloiki sobie kupie ;) Do amatorki poki co wystarczaja mi srednio jakosciowo obiektywy ;)


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uff, napisałem tasiemca, ale ... stwierdziłem .. po co, znów się komuś nie spodoba i go schowa albo skasuje. Dlatego wersja okrojona:

hehe

nie bardzo mam szacunek do konkursow, bo kazdy wyraza jakies kryteria wg ktorych cos jej niesamowite a inne nie.

Konkursy były i będą, nikt nas nie zmusza do startowania w nich, jednak swój poziom sobą prezentują, mimo że nie każdy wybór jury może się podobać (nie masz szacunku do ToTM, Miss World, World Press Photo, czy do wyboru Łaciate/Mlekovita?), życie to same konkursy gdzie ludzie subiektywnie wybierają - lepsze-gorsze.

World Press Photo to prześciganie sie w kilogramach mięsa na cm2 fotografii... im dalsze nagrody, wyroznienia tym bardziej te zdjecia do mnie trafiają. Idea tego konkursu sie zatracila.

Mariusz, a przetłumacz sobie temat tego konkursu, fotografia prasowa. Czy zdjęcia o których także wspomniałeś odbiegają od tej klasyfikacji ?

Idea tego konkursu wg. mnie właśnie się NIE zatraciła. Jest kilkanaście kategorii nie tylko o wydarzeniach wojennych.

Są przecież inne fotokonkursy o myślę dużo spokojniejszej tematyce .. np. "Aleje jako nieodzowny element krajobrazu Mazur" .

[...]

(...)Dobre szklo to podstawa.(...)

Nie. Dobre oko to podstawathumbup.gif


17.03.2010r - 20.08.2012 http://nano-reef.pl/...m=posts&q=27683

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Dobre oko to podstawathumbup.gif

Samym okiem nie sfotografujesz ;) ;) Ale to prawda - dobre oko to podstawa - Radek Ch. juz to wyzej napisal - to czlowiek robi fotografie nie aparat - body, szklo moze mu tylko w tym pomoc - aby osiagnac to co zamierzyl. Czasami jednak wlasnie body/obiektyw stoi na przeszkodzie ;)


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie koledzy z Wami zgodze bo droga tej rozmowy dla mnie wazniejsza niz jej cel ;) A na dowód... zachciało mi sie w nocy bawić aparatem, zrobic cos dla siebie, zarzuciłem iso5000... :D Jesli cos wyjdzie z tego to pokaże. Pozdro dla wszystkich foto-zapaleńców!


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli temat aparatow juz powstal to sie dolacze, ktory model wybrac? mam na oku canon 1100D, czy ktos ma inne propozycje? nie chce za bardzo przeplacac bo nie jestem ekspertem od fotografii, potrzebuje aparatu, ktory zrobi mi pamiatki z wakacji itp, moze jakies fotki z akwarium jak juz je zaloze dopiero w tym temacie raczkuje wiec fajnie, gdyby aparat byl przyjazny dla poczatkujacych... mam zamiar kupic go w UK wiec niew iem czy tu sa te same modele co w polsce, ale kazda rada milo widziana.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.