Skocz do zawartości
Szymon

Elektrozawór do RO

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Panie i Panowie - chcę zautomatyzować dolewkę. Jaki elektrozawór - mile widziane konkretne linki- polecilibyście, co się u Was sprawdza, na co uważać itp. Chodzi mi o podpięcie elektrozaworu do tradycyjne dolweki tymu AM.

Z góry dziękuję, Szymek


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem u Skiby podwójny elektrozawór coś za 200zł,polecam.Nie wyobrażam sobie teraz ręcznie dolewać.

mógłbyś podać typ, czy były tam szybkozłączki itp. Coś ostatnio ze Skibą się nie mogę skontaktować;)


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam elektrozawory o napięciu 9V i 24V z przyłączem calowym 3/8" i 1/2". Są to elektrozawory firmy RPE i Stern. Jakbyś reflektował to priv. U mnie dolewka na 1szt elektrozaworu chodzi 2lata.


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki Inmar. Rozumiem, że to montuje się przed filtrem ro? Czy zamontowałeś przed zaworami prefiltr mechaniczny? jak jest z zasilaniem tych zaworów, są jakieś zasilacze w komplecie itp?


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elektrozawór jest zaraz po zaworze zasilającym i odcina całość jak jest bez prądu.Są wersje na 12V i 230V,ja mam na 230V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam również od Skiby i również zaraz za głównym zaworem. Podwójny zawór, z tym że na 12V i hula bezawaryjnie (odpukać) od kilku miesięcy razem z czujnikiem z AquaTrend.

Dodam, że ja strachliwy jestem i do tego mieszkam na 7 piętrze, więc dla bezpieczeństwa dałem włącznik czasowy, który pozwala na włącznie się zaworów na maksymalnie 4 razy po 30 minut na dobę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sushi

To ja mam inne pytania:

1. Jak glosny jest ten elektrozawor ? czy jego nocne "stukniecia" sa slyszalne czy nie ??

2. Co z woda po przejsciu przez dosyc dlugi wezyk ? (u mnie wypadnie okolo 10 metrow) W tej chwili dolewka wlacza mi sie co 5-10 minut i dolewa po kilka ml. Zastanawiam sie, czy nie bedzie wystepowalo zjawisko oddawania do wody zanieczyszczen z zywicy w DI. W tej chwili mi sie to wyplukuje w czasie pracy ale przy tak malych "dolewkach" nie wiem jak bedzie pracowala zywica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Koledzy za pomoc. Pozdrawiam, Szymek


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja mam inne pytania:

1. Jak glosny jest ten elektrozawor ? czy jego nocne "stukniecia" sa slyszalne czy nie ??

2. Co z woda po przejsciu przez dosyc dlugi wezyk ? (u mnie wypadnie okolo 10 metrow) W tej chwili dolewka wlacza mi sie co 5-10 minut i dolewa po kilka ml. Zastanawiam sie, czy nie bedzie wystepowalo zjawisko oddawania do wody zanieczyszczen z zywicy w DI. W tej chwili mi sie to wyplukuje w czasie pracy ale przy tak malych "dolewkach" nie wiem jak bedzie pracowala zywica.

Mój zawór jest daleko więc go nie słyszę na co dzień,ale jak tam jestem to ledwo słyszę.Wężyka mam około 12m i mam na końcu dodatkową żywicę.Na żywicy po 5 miesiącach TDS pokazuje mi 1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inmar, działa tylko coś ze stroną grzebią i strona sklepu nie funkcjonuje, ale główna już tak. Rozmawiałem z nimi w zeszłym tygodniu bo chciałem dwie pierdółki zamówić i miała już działać pod koniec tygodnia, widocznie coś się przedłuża.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W słodkim stosowałem z powodzeniem zawór od pralki - przy dolewaniu kranowitu nie było absolutnie problemu, natomiast później przy RO trochę się grzał (dłużej dolewka trwała) ale nic sie nie sfajczyło i dawał rade. Teraz mam niestety baniak w innej lokalizacji i nie ma ani ujęcia ani kanalizy więc latam z wiaderkami :(


Akwarium 100x70x60 + 180l sump, APF600, AQLGALAXY 4x39wT5+200W LED z pełnym sterowaniem, cyrkulacja 2x MP40 + troszkę dodatkowych gratów w szafie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.