Skocz do zawartości
Gość dieter25

Czy to na pewno jest dino???

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kapitan

I jak po ponad miesiącu? Róbcie jakieś aktualizacje żeby lud wiedział czy dino poszło na stałe, czy może na 2 tygodnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już walczę z zarazą od lipca zeszłego roku i po wielu bataliach i wielu opiniach sinice,dino,ciano itp co to może być w nocy niema po 3 godzinach świecenia brązowe farfocle podobne do tylko ciemniejsze

http://pl.reeflex.net/tiere/2150_Chrysophyceen_..htm ale nie maja tyle pęcherzyków powietrza nie ogarniam już tego. Ale zastanawiam się nad jedna rzeczą czy Ci co je mieli w zbiornikach czy i było w sumpie to i tam powinny być . Ja mam sump oświetlany dość mocno i długo 19h bo jest w nim refugium i filtr glonowy to Dino powinno być i w nim a jest czyściutki. Może ze względu na ilość glonów to może warto jakoś umieścić część glonów w baniaku niech się namnażają, mała odmiana z brązowego g... na przyjemniejszy zielony i tak jest źle.

Dobre jet to ze parametry mam ok.

Ph 8,5 8,8

Kh 8-8,2

No2 00

No3 10

Po4 0,05

Mg 1290-1320

Ca 440-450

Bakterie wcześniej Cycle potem Prodibio Biodigest teraz Biogro

może zacznę świecić energo-oszczędnymi 2700K taka mam w sumpie hahahha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

U mnie zaczyna się zawsze brązowym nalotem (jak okrzemki) potem zaczynają na tym rosnąć "kłaczki" które po jakimś czasie zmieniają się w farfocle z bąblami. Zbiera się to na grzałce, cyrkulatorach, na dole szyb gdzie więcej syfu się poniewiera. Nie zauważyłem żeby jakoś znikało na noc. Rośnie głownie na szybach, cyrkulatorach i trochę na piasku, potem zaczyna się pojawiać na koralowcach, takie ciągnące gluty i "błona" pokrywająca jak na tej fotce z reeflexu.

Tak to wygląda jak się zaczyna... Ale po każdym zaciemnieniu na 3 dni mam miesiąc luzu potem :thumbup: w końcu to rozgryzę albo zamówię Ultra AlgaeX.

Miałem awarię sumpa i stąd tyle powietrza tam pływa, przez moment się łudziłem że bąble to właśnie przyczepione pęcherzyki. Ale przyszedł nowy sump, a bąble zostały...

http://www.youtube.com/watch?v=xE3PESRVc6w&feature=youtu.be

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kapitan u mnie jest trochę podobnie ale teraz jeszcze się światło nie włączyło i jest piękny baniaczek czyściutki. Na tle rosą mi włosy przy pompach zielonkawe a im dalej tym bardziej brązowe długość do 2-3cm i tak sobie falują przez całą jego długość.

Zmierzyłem ostatnio Ph testami wychodziło mi 8,5-8,8 a wczoraj pożyczyłem od kumpla elektroniczny miernik Ph i teraz mam 9-9,1 myślę ze trochę za wysokie o 05 jednostki

powietrze do pienidła z dworu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już walczę z zarazą od lipca zeszłego roku i po wielu bataliach i wielu opiniach sinice,dino,ciano itp co to może być w nocy niema po 3 godzinach świecenia brązowe farfocle podobne do tylko ciemniejsze

http://pl.reeflex.net/tiere/2150_Chrysophyceen_..htm ale nie maja tyle pęcherzyków powietrza nie ogarniam już tego. Ale zastanawiam się nad jedna rzeczą czy Ci co je mieli w zbiornikach czy i było w sumpie to i tam powinny być . Ja mam sump oświetlany dość mocno i długo 19h bo jest w nim refugium i filtr glonowy to Dino powinno być i w nim a jest czyściutki. Może ze względu na ilość glonów to może warto jakoś umieścić część glonów w baniaku niech się namnażają, mała odmiana z brązowego g... na przyjemniejszy zielony i tak jest źle.

Dobre jet to ze parametry mam ok.

Ph 8,5 8,8

Kh 8-8,2

No2 00

No3 10

Po4 0,05

Mg 1290-1320

Ca 440-450

Bakterie wcześniej Cycle potem Prodibio Biodigest teraz Biogro

może zacznę świecić energo-oszczędnymi 2700K taka mam w sumpie hahahha

Swoją walką tylko pogarszasz sytuacje. choćby ciągłą zmianą bakterii,po co je lać do stabilnego baniaka baniaka ??? są prawie zbędne takie dodatki .Ty nazywasz to walką !? to nie walka ! tylko dajesz "fory" tej pladze , zastosuj chemiclan i wtedy będzie walka (dzień czy dwa) i po wszystkim, no chyba ciągniesz to po to aby potem pisać na forum jak najdłu :thumbup: żej

ps. Ph 9 - 9,1 !!??


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi ja już stosowałem różne preparaty AlgeaX, a ostatnio (3 miesiace temu) Chemiclan i Antired nawet wodę z innego dojrzałego zbiornika bez większych sukcesów na max 1-1,5 miesiąca. A bakterie dodawałem owszem ale w sumie a nie teraz ostatnio

Nie chce już walić chemii szkoda mi zwierzaków i tak już trochę przez to wyleciało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak z ciekawosci to jaka sol uzywasz? Ja czytajac watek chyba Inmara o ballingu i "soli bez soli" uznalem ze powinienem zubozyc swoja wode rzadszymi podmiankami bo stosuje TMBA


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozpocząłem na soli GroTech CoralMarine EasyMix a wodę z podmianek od Darka brałem już na Instant Ocean i taka teraz kupiłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie podbić ten temat.

Od niedawna w moim akwa pojawił się glon, jest to bodajże Dino (dinoflagellates) lecz nie jestem pewien, ponieważ nie zaobserwowałem w nim bąbelków co jest charakterystyczne dla Dino. Pozostałe objawy są klasyczne tzn. przy zaciemnieniu znikają a podczas świecenia się rozrastą. Zatem proszę o potwierdzenie czy to jest faktycznie Dino.

Edytowane przez Huxyf (wyświetl historię edycji)

Hydor Slim-Skim 250.65, LED Cree 100W, Hagen Elite Crystal Flo 80 + Skimmer Hagen Fluval, Jebao WP 25, Vibration Pump JVP-101, Turbo 750 N, Eheim Jager 125W.

!!! Kupię miękasy oraz ukwiały w okazyjnej cenie !!!

________________________________________________________

| M.in.: Zoa, Sinularia (Zielona), Quadricolor, Rhodactis, Ricordea |

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie podbić ten temat.

Od niedawna w moim akwa pojawił się glon, jest to bodajże Dino (dinoflagellates) lecz nie jestem pewien, ponieważ nie zaobserwowałem w nim bąbelków co jest charakterystyczne dla Dino. Pozostałe objawy są klasyczne tzn. przy zaciemnieniu znikają a podczas świecenia się rozrastą. Zatem proszę o potwierdzenie czy to jest faktycznie Dino.

Tak, to dino.


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Dino. Masakra. Mam nadzieję, że nie wróci. Nie świeciłem światła 2 dni (korale prawie padły), potem baaaaardzo powoli zwiekszałem. Zero podmian, zero dolewania czegokolwiek. Z 2-3 razy odessałem. Do filtra dałem absorber krzemianów. Wymieniłem prefltry (dodatkowo membramę, dłożyłem DI, bo nie miałem). Wszystko z pomocą znajomego morszczaka. Efekty są. Oby nie wróciło. Zanaczam, tak to było u mnie. Nie wiem jak działa gdzie indziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.