Skocz do zawartości
KRUPNIK_18

Ile pokolcy na 270L

Rekomendowane odpowiedzi

Napisałem Ci już żebyś nie kupował żadnego więcej ale ty zrobisz jak uważasz.

Napisałem też że 3 małe to max a 2 duże to za dużo i tyle w temacie.

Skończy się pewnie na tym że wpuścisz te 4 co chcesz mieć, tyle że ryby nie będą szczęśliwe zapewniam Cię.

PS. Mam wrażenie że doskonale wiesz co można, czego nie i co masz zamiar zrobić, a pytanie to ma na celu jedynie poszukiwanie usprawiedliwienia na to nikczemne posuniecie jakie chcesz wykonać :) :) ;)

Ale teoria... Pracujesz w Policji w dochodzeniówce??:p nie brałem twojej opcji pod uwage, bo stwierdziłeś ze zadnego więcej, a ja chce miec pokolce ponieważ są to najfajniejsze ryby jakie widziałem szczególnie zebrasomy :) Pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a takie gadanie , usprawiedliwienie czy nie to nie jest chyba powod do zapytania, jak gosc by chcial to by wpuscil 3 sohale i nawet bysmy o tym nie wiedzieli,

kazdy ma swoje podejscie do tego tematu i juz , wiadomo ze jak ryba ma 1000L dla siebie to sie czuje lepiej niz w takim jak u kolegi,

ja mam apartament 37 m2 i jakos zyje , a znam osoby ktore narzekaja ze postawili maly domek 200m2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak miałem racje :)

Szczerze powiedziawszy myślę że ryby morskie śą bardziej wymagające niz człowiek.

Twoje porównanie mieszkań nie ma tu nic do rzeczy bo ryba z akwa wyjść nie może.

Swoją drogą 37m to nie apartament :)


666 w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak miałem racje :)

Brawo wygrałeś talon na k***e i balon :) taki joke nie bierz tego do siebie, ale bawi mnie ten tekst :p:)

Mam malą scopaske i dorzuce xanturum małego i zółtka :) czyli 3:) białobrody odpada :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piotrek moje porownanie do mieszkania to oczywiscie zart :)

ale tak jak napisalem podejrzewam ze mnostwo osob na forum i nie tylko trzyma kilka pokolcow ale o tym nie pisze bo boja sie ze ludzie beda ich linczowac na forum , ja mam do tego swoje podejscie o ktorym tutaj napisalem ,

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwała Ci że nie białobrody :)

Te trzy zebry to max ale też chyba najlepsze rozwiązanie jakie mogłeś zrobić.

PS. gdzie można odebrać talon :) zawsze jakaś rozrywka :)

Pozdrawiam


666 w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Talon do odebrania na KWK Rydułtowy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym co jest napisane w leksykonach praktyka się nie zgadza ale podziel te wartości nawet przez 10 a wyjdzie że na 3 pokolce potrzeba 500-1000 litrów z czym w pełni się zgadzam.

Do tego dochodzi jeszcze kwestia tego że ryby mogą być osłabione przez niedostatecznie dobre warunki/mały baniak i zakup byle czego może się okazać wprowadzeniem jakiegoś paskudztwa i skończyć pomorem ryb czego nikomu nie życzę a sam przeżywam aktualnie. W moim przypadku była to ryba ale może to być nawet jeden mały ślimaczek czy szczepka korala.


666 w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Odpieniacz jest pierwsza klasa do 600L" - czyli jaki ???

W stpce masz nadal 128 l i zadnego odpieniacza...


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Odpieniacz jest pierwsza klasa do 600L" - czyli jaki ???

DIY by SEBASTEK na pompie TUNZE odkupiony od kolegi z Bytomia

dsc03602rk.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm znaczy wiesz ja na 100% nie jestem pewny ze to Sebastek ale jak dobrze pamiętam to jego dzieło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup tyle ile chcesz i zeby ci odpieniacz wyrobil

nie patrz na innych i pamietaj ze to twoj baniak i juz

ja mam teraz 4 pokolce, owszem 3 z nich maja po okolo 6cm wiec sa male

planuje jeszcze 3 :thumbsup:

Chcesz trzymać siedem pokolców w 300 l? Kurcze, ja specjalnie restrykcyjny jeśli chodzi o obsadę nie jestem, ale to chyba lekka przeginka :whistle:


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kapuhy nie miałeś tego mówić na głos nikt wczesniej tego tez nie pisał zeby nie było!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ladny odpieniacz !

Ps: Kartofle obieraj w kuchni, chwile bez akwa wytrzymasz. Kilka Ci wpadlo do sumpa.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ladny odpieniacz !

Ps: Kartofle obieraj w kuchni, chwile bez akwa wytrzymasz. Kilka Ci wpadlo do sumpa.

To są absorbery w pończochach:) Wegiel, phosguard, i de nitrate:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to są konkretne odpowiedzi :) dzieki :)

Dlaczego nie białobrody??

Opinia że białobrody nie wynika z moich obserwacji ... mam tą rybkę w 500 litrach i jedno że przy zbiorniku o szerokości 150 cm ma stanowczo za mało miejsca do pływania ... ma takie dni że potrafi godzinami pływać od szyby do szyby ledwo wyhamowując z każdej strony ... druga sprawa to jego zachowanie podczas karmienia - nie wiem jak u innym ale mój jak widzi jedzenie dostaje świra i śmiga w takim tempie że często obija się o skały i czasem jest wręcz poobijany ... karmię 3-4 raz dziennie nawet do 8-10 kostek w sumie.


900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opinia że białobrody nie wynika z moich obserwacji ... mam tą rybkę w 500 litrach i jedno że przy zbiorniku o szerokości 150 cm ma stanowczo za mało miejsca do pływania ... ma takie dni że potrafi godzinami pływać od szyby do szyby ledwo wyhamowując z każdej strony ... druga sprawa to jego zachowanie podczas karmienia - nie wiem jak u innym ale mój jak widzi jedzenie dostaje świra i śmiga w takim tempie że często obija się o skały i czasem jest wręcz poobijany ... karmię 3-4 raz dziennie nawet do 8-10 kostek w sumie.

No już zrezygnowałem z białobrodego bo nie ma sensu jeśli wszyscy mówią ze nie nadaje sie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Białobrody prędzej czy później w takim litrażu padnie, niestety. Co do reszty to proszę nie demonizujmy, każdy ma minimum jedną rybę w baniaku, dla której jest on za mały, nie musi to być koniecznie pokolec, więc "kto jest bez winy niechaj..." Jeśli wlaściciel zdaje sobie sprawę z tego co robi i ma pełną świadomość to takich naprawdę esek może na pół roku kilka wpuścić, takie moje zdanie, choć niektóre gatunki wybitnie się do tego nie nadają...

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do odpieniacza to produkcja Darka,pozdrawiam Jarek


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do odpieniacza to produkcja Darka,pozdrawiam Jarek

No ta odpowiedź jest 100% prawdziwa :) Ja odpieniek kupiłem od Jarka:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zoltek do towarzystwa moze nie zaszkodzi, ale moim zdaniem to max do takiej pojemnosci. Pokolce potrzebuja czegos innego niz wydajnego odpieniacza.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, ale uważam że ta Zebrasoma to za wiele pokolców na taki zbiornik. Mogłeś wybrać jakiegoś ctenocheatusa jeśli już


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xanthurum do zbiornika o dlugosci 100cm to zdecydowanie bardzo zły pomysł.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.