Skocz do zawartości
KRUPNIK_18

Ile pokolcy na 270L

Rekomendowane odpowiedzi

W jakim rozmiarze jest Scopas? Konflikt na linii Scopas-Xanthurum w100cm zbiorniku będzie "burzliwy". Może rozsądniejszym byłoby podmienić Scopasa na nowego i wpuścić 3 małe jednocześnie.


"When the wife gets preoccupied with other things make your move. Never place a new coral, fish or Berghia in the aquarium while anyone is watching and never reveal how much anything costs"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo wygrałeś talon na k***e i balon :) taki joke nie bierz tego do siebie,

Mam malą scopaske i dorzuce xanturum małego i zółtka :) czyli 3:) białobrody odpada :)

Witam,

Czytajac ten topic to tak sie zastanawiam czy masz jedna deskorolke czy dwie. Czy mieszkasz na blokowisku, nikt nie kocha nie lubi, a w kolo nie ma pracy. Wszedzie sa ziomale, bez akwarium, ktorzy krzycza Yo YO chce Hepatusa. Na przedniej scianie akwarium obowiazkowo napisalbym HWDP

Co do obsady to wsadzilbym rekina, antylope Gnu, stope Yeti i tyranozaura.

A tak na powaznie, kup sobie jednego ladnego pokolca. Ty bedziesz szczesliwy ryba bedzie szczesliwa. Zapanuje pokoj i szczescie

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz, juz ci Moonalisa kiedys napisalem zebys sie nie wypowiadal na temat obsady pokolcow u innych w ten sposob, wsadzi co bedzie chcial i ile bedzie chcial , czy to dobrze czy zle,

jakbym mial taki baniak jak ty to na bank mialbym kilka (5-6) zoltkow i jescze kilka innych fajnych ryb, w tym pokolcow

ty masz takie podejscie do akwarystyki, inni maja inne

jesli ci sie to nie podoba to po co w ogole sie odzywasz?????????????????

jak juz wczesniej napisalem gosc sie tylko zapytal , a po to sa takie fora jak np to, jakby chcial to by kupil sobie stado bialobrodych i nikt by o tym nawet nie wiedzial......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a sratatata, juz ci moonalisa kiedys napisalem zebys sie nie wypowiadal na temat obsady pokolcow u innych , wsadzi co bedzie chcial i ile bedzie chcial ,

jakbym mial taki baniak jak ty to na bank mialbym kilka (5-6) zoltkow i jescze kilka innych fajnych ryb

ty masz takie podejscie do akwarystyki, inni maja inne

jesli ci sie to niepodoba to po co wogole sie odzywasz?????????????????

Wiam,

1. Moonalisa

2. "nie podoba"

3. "w ogole"

No coz, gdybym ja byl troche bogatszy, badz urodzil sie w mniej cywilizowanych warunkach, to takich jak Ty trzymalbym na smyczy, glodzil i bil kijem dla zabawy. Jest nas 7 miliardow, niewielka strata dla ludzkosci.

Pzdr

Moonalisa

PS. Odnosnie obsady, bede sie wypowiadal do czasu kiedy posiadam "tu" konto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brawo :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: i wlasnie widac po twoim poscie ile wnosisz wiedzy na forum :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

twa wiedza jest widac nieograniczona :rofl: :rofl: :rofl:

widze ze strasznie latwo dajesz sie sprowokowac a przeciez masz juz baniak nie od dzis na Twoich fotkach jak stawiales nowy baniak widac bylo stary, i widac ze masz wiedze nt baniakow , ale takimi postami uwierz ze nie wnosisz za wiele , nie chce tu nikogo bronic ani wprost przeciwnie,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brawo :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: i wlasnie widac po twoim poscie ile wnosisz wiedzy na forum :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

twa wiedza jest widac nieograniczona :rofl: :rofl: :rofl:

i jak tak jeszcze raz napiszesz o mojej osobie to ci leb upier....i to masz gwarantowane

Witam,

"Ile wnosisz wiedzy na forum" - huh, a co to niby ma znaczyc ?

Tu masz troszke wiedzy - > http://www.reeflex.net/

I idac dalej za forum "- nie wytyczanie przez nowicjuszy „nowych ścieżek” w prowadzeniu akwarium" cytujac Pana Rogalskiego

Pzdr

Moonalisa

PS. Takie grozby sa karalne (odnosnie wyluszczonego fragmentu), ale pisane przez takich jak Ty, wzbudzaja jedynie usmiech na moich ustach :p i taki o to smieszny cytat "widze ze strasznie latwo dajesz sie sprowokowac"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok Moonalisa :)

ja po czesci Cie jak najbardziej popieram i przeciez nie pisze nic zeby kogos obrazic.

na reeflexie dobrze wiesz ze litraze sa duzo zawyzone, i tez jestem przeciwko aby zakladac male zbiorniki i trzymac w nich mnostwo ryb, ale trzymajmy sie tematu :)

kolega KRUPNIK_18 zapytal co moze wpuscic do siebie do baniaka , wiec odpisz po prostu zeby juz nic nie dodawal , i wszystko jest wiadome :)

ja od zawsze chcialem miec baniak wielkosci okolo 1500L jednak jestem ograniczony finansowo i rowniez wytrzymaloscia stropu, a chcialbym taki baniak wlasnie ze wzgledu na ryby , bo mozna trzymac duzo wiecej niz w mojej 300 :(

heheh odnosnie grozb to dobrze ze tak to odczytales i ze sie usmiales bo ja z twojego rowniez :harhar: trzymanie na uwiezi rowniez jest karalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krupnik to nie jest tylko takie glupie gadanie, ze ryba potrzebuje miejsca. ktos kto ma wieksze doswiadczenie niz ty zapewne zaobserwowal kiedys, jak sie zachowuja wymienione rybki w malym baniaku a jak sie zachowuja w odpowiednim. i stad wyszedl wniosek, ze taka i taka rybka potrzebuje wiekszego baniaka, a inna mniejszego. ja niestety tez swego czasu nie chcialem wierzyc w takie brednie, ze pokolec w 250L nie bedzie szczesliwy, ale wiesz, gdy powiekszylem baniak do 800L to zobaczylem jak to jest i mam porownanie. widze jak rybki przybeiraja na masie, jak rosna na grubosc i jak sie zachowuja. ale mimo to uwazam, ze to moje 800 (netto) jest za male dla 4 pokolcow i z checia bym ze 2 sprzedal, aby pozostale mialy lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qba25 podnieś troszkę poziom pisowni i rozmowy , dużo nie trzeba.

Moonalisa bierze dużą poprawkę na dobro ryb ale z pewnością w oczach miłośników zwierząt błyszczy szacunkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o kurde ale się rozwinął temat... Moonalisa... Deskorolka, blokowisko brak pracy?? Skąd te mongolskie teorie? Utrzymanie takiego akwa kosztuje kupe kasy i non stop pracuje zeby je utrzymać, a ty tak piszesz choćbyś nie wiedział ile kosztuje...

Może to ty jestes tylko dobrym synusiem bogatego biznesmena i nie zwracasz na takie rzeczy uwagi bo nie musisz :) Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale można wyrazić swoją opinię w bardziej cywilizowany sposób. A nie zarzucać komuś że mieszka tam gdzie nie ma miłości i innych rzeczy a samemu używać tekstów jak by się w nim było. Trochę szacunku ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale można wyrazić swoją opinię w bardziej cywilizowany sposób. A nie zarzucać komuś że mieszka tam gdzie nie ma miłości i innych rzeczy a samemu używać tekstów jak by się w nim było. Trochę szacunku ...

Dokładnie, bo tylko grzecznie spytałem, i chciałem mieć 4 pokolce i na samym starcie juz zrezygnowałem z jednego... bo dostałem słuszne argumenty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, bo tylko grzecznie spytałem, i chciałem mieć 4 pokolce i na samym starcie juz zrezygnowałem z jednego... bo dostałem słuszne argumenty...

Przepraszam Krupnik. W zadadzie nie chcialem Cie urazic, czasem jedynie uwazam, ze nasza rasa nie ma szacunku do innych istot.

Przy obecnej technice mamy niepowtarzalna mozliwosc odbudowy rafy - wiekszosc z nas sprzedaje szczepki, korale sie rozrasta w warunkach domowych - potrafi to cieszyc.

Odnosnie ryb. Dostosowanie akwarium do wymagan poszczegolnych gatunkow nie jest zbyt skomplikowane, a nasz wrodzony egoizm nie powinien przyslaniac "ich" potrzeb.

Ja osobiscie mam kaca moralnego, poniewaz trzymam ryby w srodowisku, w ktorym nie moga sie swobodnie rozmnazac (mowa o pokolcach) i nie jestem przekonany czy chcialbym "je" miec.

Tak na koniec nie jestem pieprzonym altruista, ot chcialbym zobaczyc pewna harmonie.

Przez pewna chwile, chcialem szokowac - by zwrocic Wam uwage na kwestie zwierzat. Chcialem byc uszczypliwy i niemily, ot taka czarna owca. Po dluzszym zastanowieniu nie umiem sobie odpowiedziec na pytanie, czy to ma jakis glebszy sens - procz wrogow na kazdym kroku.

Dlatego...

Ze wzgledu na moje skandaliczne zachowanie poprosilem juz o zamkniecie mojego konta.

Pzdr

Moonalisa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to ty jestes tylko dobrym synusiem bogatego biznesmena i nie zwracasz na takie rzeczy uwagi bo nie musisz :) Pozdro

Witam,

Chcialoby sie powiedziec,ze nie. Jednak masz w 100% racje.....

jestem synem bogatego tatusia.. tyle, ze ostatnio widzialem "go" 10 lat temu.......

Pzdr

Moonalisa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

ciekawe gadki :coffee:

wystarczy tylko odpowiednio gatunkami dobrać by się nawzajem tolerowały i tyle - pomyśleć koledzy a nie tylko wrzaski

praktycznie 3/4 forum ma przerybione zbiorniki wystarczy dział Nasze Zbiorniki

Zebrasoma scopas - już masz

np. dodaj po jednej szt.

Acanthurus pyroferus

+

Paracanthurus hepatus

+

Zebrasoma flavescens ( u mnie pływają 2 szt - a co :whistle: )

i masz 4 pokolce w akwa i będą żyły dodać 2 + 1 i masz spokój i tak sie dogadają :)

tak samo jak byś chciał trzymać 10 PALETEK w akwa i jakieś mniejsze pielęgnicowate i trzymają , to też ryby terytorialne i stadne co nie które i zawsze jest osbnik α

p.s

Kidult to kiedy wystawiasz na targowisko 2 szt -pokolców :harhar:

jak byś tak myślał to już dawno byś tak zrobił a nie pisał :rofl:

tyle ode mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moonalisa nie usuwaj kąta ja sie nie gniewam jest spoko:) Wszystko jest do ustalenia :)

Ant przemyśle twoją propozycje:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

nie do pomyślenia :realmad:

@monalisa i ben sage

tylko minusy sypiecie - widac jacy wielcy jesteś sami ryb w h*j w akwa i cawanakujecie nic nie piszeszecie aby pomoc tylko krytykujesz

widać pojecie dna i tyle sam ma zaduzo pokolcow wg. twojej opinii zacznij se Gupiki hodować a nie morskie.

jak chcesz ludzi tu skłócać to źle trafiłeś napisz coś z sensem a nie same mongolskie teorie

p.s do modów możecie mi BANNA walnąć za tą wypowiedz wisi mi to :smoke: a le facet zero pomysłu -STYROPIAN WE ŁBIE I TYLE !!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

o besage czy jakos tam baniak masz prze cudowny zamij sie swoim baniakiem a potem wal opinie !!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko minusy sypiecie - widac jacy wielcy jesteś sami ryb w h*j w akwa i cawanakujecie nic nie piszeszecie aby pomoc tylko krytykujesz

widać pojecie dna i tyle sam ma zaduzo pokolcow wg. twojej opinii zacznij se Gupiki hodować a nie morskie.

Witaj,

Huh, czy mozna prosic, w jezyku zrouzmialym dla wiekszosci ?

Odnosnie mojej osoby - niewiele pisze poniewaz wciaz sie ucze. Czytam wiele publikacji i na "tej" podstawie wysuwam wnioski.

Niestety my Ant sie nie dogadamy, mamy inne podejscie do zwierzat. Ja "je" lubie ogladac, Ty torturowac.

Nie bede rozwijal tematu bo i po co.

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie do pomyślenia :realmad:

@monalisa i ben sage

tylko minusy sypiecie - widac jacy wielcy jesteś sami ryb w h*j w akwa

Zapewne cyrlica wyszlo by bardziej zrozumiale ;)

Pozdrawiam kresy :)

Moonalisa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

to się wypowiedziałeś naprawdę wielki jesteś - pisałem kwestia dobrania obsady :wallbash:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO proszę, jest niedziela cudno , miodno , jedni rekiny to reefmaxów inni stada polokców do wiaderka..... a jeszcze inni obrażają się na wzajem i .....up... sobie łby.

Kilka osób pójdzie na urlopy :thumbup: Ehh jak dzieci.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

trudno

czyli akwa poniżej 1000L - 4szt krewetek

+kraby i ślimaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.