Skocz do zawartości
luft

Quadricolor karmienie

Karmienie  

67 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jak karmisz swojego quadri?

    • Karmi? go codziennie
      3
    • Karmi? kilka razy w tygodniu
      11
    • Jak mi si? przypomni
      18
    • Karmi? "ca?y baniak" wlewaj?c w to? papu, co z?apie to jego
      10
    • Nie karmi? go wcale, czasami co? z?apie przy karmieniu innych korali
      11
    • Nie mam quadri
      14
    • inne
      4


Rekomendowane odpowiedzi

Taka ankieta z ciekawości. Koledzy karmią przeróżnie. Sam osobiście zadbałem o dobre miejsce osadzenia go, gdzie siedzi od początku. Dbam żeby miał dużo światła, a je to to złapie raz na "ruski rok". Od 2 miesięcy dosiada go krab oshimai :) A jak jest u Was?


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie dokładnie tak jak u Ciebie w 100%. Nie było mnie tydzień w domu wracam i patrzę błazny powoli się ocierają o niego. Kurcze, życie jest piękne :)

h.


120x50x50 + sump 80 l, 35 kg LR, 8 kg LS, cyrkulacja 12000 l/h, 3000 l/h, 800 l/h..., Deltec AP600, LED 144w...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,moje akwarium z quadri zostało w spadku rodzicom <_<

Mi by się osobiście nie chciało karmic go codziennie,ale oni mają czas. Chyba mu tam pasuje, a w sumie to im bo z jednego są już trzy :thumbup: Dostają mrożoną artemię prosto do pyska ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie karmię ich wcale, no może z rok temu podałem strzykawką trochę rozpuszczonej kostki a Quadri mam od 4-ch lat i kilkanaście młodych juz poszło w świat do ludzi :)

Aktualnie znowu mam tylko 2 i cierpliwie czekam na kolejne młode :) 4-ry bazny ich pilnują i nie widac by im było źle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak , moj jest w baniaku z spsami, nie dokarmiam juz od okolo 4 -5 miesiscy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja karmie swojego raz w tygodniu kostką krylu i rośnie jak na drożdżach :)


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój wyłapuje Solowca gdy karmie rybki, czasami udaje mu się coś złapać :)


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki za offtop ale macie te quadri w akwa z SPS'ami ?

no u mnie to niemalże "wszystko" jest: ukwiał, niefoto, sps, lps, miekkie czyli tak jak nie powinno :) Wegiel co miesiac podmieniam i jakos to funkcjonuje.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy quadri był wilkości pięści. Karmilem sporadycznie krewetkami koktajlowymi. Dzisiaj jest wielkości naparstka.

Drugi quadri kupilem jakies dwa miesiace temu. Tez jest wielkości pięści. Raz na dwa tygodnie daje mu kawałek bałtyckiego dorsza.

Dalczego raz na dwa tygonie ? Bo gdy chciałem nakarmić go taką samą porcją raz na tydzien to nie przyjął pokarmu. Dlatego staram się "wyczuć" jego potrzeby pokarmowe. Dodam, że moj quadri służy jako domek dla dwóch dosyc duzych błaznów. Trudno jest mi go karmić, bo gdy tylko włożę rękę to błazny stają się agresywne i mocno gryzą :) Podobno jak się karmi krewetkmi to ukwialy zaczynają łazić a jak miesem ryb to siedza na miejscu. Osobiscie mogę to potwierdzic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mój siedział 2 dni w jednym miejscu a w nocy poszedł gdzieś w skały i teraz go nie widzę :crybaby: mam tylko nadzieje że nic mu nie będzie.


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze dziwne pytanie ale czy quadri bedzie pobieral zooplankton podawany do akwarium?


zoasy to kwintesencja koralowców

solanka ponownie kreci się od czerwca 2016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy quadri był wilkości pięści. Karmilem sporadycznie krewetkami koktajlowymi. Dzisiaj jest wielkości naparstka. Drugi quadri kupilem jakies dwa miesiace temu. Tez jest wielkości pięści. Raz na dwa tygodnie daje mu kawałek bałtyckiego dorsza. Dalczego raz na dwa tygonie ? Bo gdy chciałem nakarmić go taką samą porcją raz na tydzien to nie przyjął pokarmu. Dlatego staram się "wyczuć" jego potrzeby pokarmowe. Dodam, że moj quadri służy jako domek dla dwóch dosyc duzych błaznów. Trudno jest mi go karmić, bo gdy tylko włożę rękę to błazny stają się agresywne i mocno gryzą :) Podobno jak się karmi krewetkmi to ukwialy zaczynają łazić a jak miesem ryb to siedza na miejscu. Osobiscie mogę to potwierdzic.

ja karmię krylem (na razie starczają mu dwie kostki) i nie chodzi po zbiorniku :)


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje kotlecika. Czy ktoś karmił quadri mrożonkami krewetkami gotowanymi. Sprzedają na "sztuki" w markecie i nie wiem czy mu nie zaszkodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja troszkę z innej beczki czy potrzebują jakichś ekstra parametrów wody


Pozdrawiam.

Irek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebują normalnych stabilnych parametrów wody.Nie muszę byc typowo spsowe parametry.U mnie od dwóch lat w akwa z miękkimi rośnie dzieli sie i pompuje do granic mozliwości.


Jebao WP40,led 120W,T5 2x24 ,310 litrów + sump 96 litrów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje kotlecika. Czy ktoś karmił quadri mrożonkami krewetkami gotowanymi. Sprzedają na "sztuki" w markecie i nie wiem czy mu nie zaszkodzi.

proces głębokiego mrożenia świeżej żywności pozwala przechowywać ją z możliwie małą stratą składników odżywczych przez określony czas. Poddanie krewetki gotowaniu na dzień dobry zubaża ten "pokarm". Nie odpowiedziałem Ci wprost na pytanie, ale mam nadzieję, że moja wypowiedź rzuci nowe światło na Twój dylemat i sam sobie odpowiesz, czy nie/warto podawać tego typu pokarm.

pozdrawiam

luft


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja od roku już w ogóle nie karmię swoich ukwiałów a one jak rosły przed tak samo rosną i bez kamienia :)


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też kiedyś karmiłem. Najpierw mrożonkami (strzykawką)- raz na tydzień. Potem małymi krewetkami, aż zaczął je wypluwać i zrezygnowałem z karmienia. Już ponad pół roku nic nie dostał i ma się dobrze nawet się podzielił. Dostaje tylko to co mu błazny przyniosą.


Start 1.03.2012 250L + 96L sump, LR 18kg, LS 18kg, NJ3000, Schuran Jetskim 120, ATI 6x39w, Tunze 6045 i 6095 probiotyka z AF

http://nano-reef.pl/...us/page__st__60

4718_4730.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój ostatnio dostał posiłek, błazenek porwał 4 cm wężowidło, wsadził do pyska ukwiałowi i pilnował by nie uciekło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

próbowałem kiedyś wieloszczetem nakarmić quadri - nie róbcie tego :) Wieloszczet po chwili smakowania przez quadri został wypuszczony wolno


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój co dwa dni kawał dorsza dostaje :-)

Pozdrawiam mobilnie

Marek

@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja co tydzień 1 stynkę rozmrożoną daję, po napompowaniu ma średnicy 10-15 cm. Od wczoraj po ok 0,5 roku pływania w kącie akwarium - mieszkają w nim błazny . Cholender - ucieszyłem się. Widok superowy

post-14341-0-63876200-1381392335_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.