Skocz do zawartości
Gość erni

Odpieniacz DIY

Rekomendowane odpowiedzi

w sumie jest przepleciony przez przerobione łopatki wirnika . trochę go potargało, przytnę i będzie ładne. :rolleyes:

Edytowane przez Epsilon (wyświetl historię edycji)

8467921e4b16b110e429bd8977bed4a4u1385a1234.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czemu wylot z pomp robicie tak wysoko ? Wydawało mi się że im dłuższa droga kontaktu baniek powietrza z wodą, tym lepiej ?

Pytam, bo sam będę składał odpieniak do przyszłego baniaka - z racji gabarytów, będę musiał niestety zrobić pewnie kanciasty :(

Czy jest jakaś zależność pomiędzy wysokością mocą pompy i ilością wody oraz powietrza jaka powinna być optymalna ?


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie to wypływ mam zdławiony na 1/3 przekroju tą zkośną rurą inaczej opada mi poziom wody tak że piana nie sięga wylotu.


8467921e4b16b110e429bd8977bed4a4u1385a1234.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

erni można u ciebie zamówić odpieniacz zewnętrzny zawieszany na tylnej szybie wraz z pmpą do 300 litrowego akwarium? Jak tak to Ile by kosztowała taka zabawa? Mam zbędną pompę cyrkulacyjną TUNZE Silence 1073.040 może ją można jakoś dostosować?


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę Tomek że pół forum hula na twoich odpieniaczach. W sumie po wizycie u ciebie też zrobiłem sobie stożek i działa jak nic wcześniej.

Mam pytanie do ciebie, czym kleisz pleksę? Podobno najlepiej jest kleić wymieszanym rozpuszczalnikiem i drobinkami pleksy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się że ten najcześciej stosowany i dobry ,u mnie 2,5 roku i wszystko bardzo dobrze trzyma

https://www.google.pl/search?q=klej+acrifix+192&es_sm=122&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=cyd6U9SSLYetywPA0ICwBw&ved=0CAgQ_AUoAQ&biw=1280&bih=685


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cosmofen PMMA , Acrifix 192 , Acrifix 117, Mafix Alkacryl Plexi (skład ten sam co Cosmofen)

czy któryś oprócz cosmofenu jest jeszcze w konsystencji żelu? może wiesz gdzie można kupić te kleje w Krakowie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kleiłem Acrifixem i Cosmofenem.Cosmofen jest gęsty

http://tplast.pl/ind..._id=12&kat_id=3

Dzięki, właśnie mam zamiar połączyć w całość moja konstrujcję :) a cosmofen kupowałeś z alledrogo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Erni ja właśnie testuję klejenie pleksy nową metodą (w sumie starą). Nie mam kleju do pleksy więc rozpuszczam drobinki zeszlifowanej pleksy w rozpuszczalniku (dragona) do akrylu, mieszam i czekam aż się rozpuści. Pierwsze próby wyszły elegancko. Teraz czekam bo schnie mi właśnie nowy odpieniacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będzie wszystko OK. Możesz plexi rozpuszczać też w Acetonie. Uważaj tylko na konsystencję, w połączeniach przenoszących jakiekolwiek naprężenia nie klej za gęstym - taka mas nadaje się tylko jako uszczelniacz do ubytków.

Aha.. uważaj też na bąbelki powietrza - w tej mieszance lubią się robić przy klejeniu.


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepszy klej jest z chloroformu i pleksi....

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Erni zrobiłem jak radziłeś i kupiłem używany odpieniacz zewnętrzny Aqua Medic Turboflotor 3000 bez pompy

Mam swoją pompę Tunze Silence 1073.040 o wydajności 3000l/h i chciałbym abyś odpłatnie przerobił

w niej wirnik na igiełkowy dorobił pasującą zwężkę Venturiego i tłumik szumów ( wirnik przesłałbym pocztą)

Mam solniczkę 300 l

Jest taka możliwość?


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem, odpieniacz stoi na kleju z rozpuszczalnika. Trzyma się bardzo mocno. Zrobiłem odpieniacz ośmio boczny, stożkowy z pompą OR 2500 na zewnątrz body. Oczywiście dno przykręcane do ścianek na śrubach nylonowych (można je kupić w sklepie modelarskim). Zawór bramowy 32mm do regulacji poziomu piany zrobiłem sam (koszt około 30-40zł)- bardzo precyzyjnie można regulować poziom piany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem, odpieniacz stoi na kleju z rozpuszczalnika. Trzyma się bardzo mocno. Zrobiłem odpieniacz ośmio boczny, stożkowy z pompą OR 2500 na zewnątrz body. Oczywiście dno przykręcane do ścianek na śrubach nylonowych (można je kupić w sklepie modelarskim). Zawór bramowy 32mm do regulacji poziomu piany zrobiłem sam (koszt około 30-40zł)- bardzo precyzyjnie można regulować poziom piany.

ciachnij parę fotek to polukamy, ja właśnie kleję body na rurze fi 160 i pojawił sie problem bo kubek jest za wysoki o 4 mm żeby wyjąć z szafki z sumpem :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Erni zrobiłem jak radziłeś i kupiłem używany odpieniacz zewnętrzny Aqua Medic Turboflotor 3000 bez pompy

Mam swoją pompę Tunze Silence 1073.040 o wydajności 3000l/h i chciałbym abyś odpłatnie przerobił

w niej wirnik na igiełkowy dorobił pasującą zwężkę Venturiego i tłumik szumów ( wirnik przesłałbym pocztą)

Mam solniczkę 300 l

Jest taka możliwość?

Sprawdz czy oryginalny wirnik igiełkowy Tunze, nie bedzie pasował do twojej pompy.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waldek,

jak juz bedziesz mial wirnik igielkowy, to zwezka nie bedzie potrzebna (i odwrotnie). :welcome:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem teraz w pracy więc jak wrócę do domu i będzie chwilę to podeślę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacz miał być docelowo w małym akwarium które jednak nie założyłem .Fotkę zapomniałem pstryknąć jak go testowałem :) , może przy okazji podmiany foto zrobię.Jak na tak malutką pompę to pieni ładnie. Odpieniacz raczej powędruje na targowisko.

Witam

Nie wiem ilu włścicieli miał do tej pory ten odpieniacz ,ale ok. 2 tygodnie temu trafił do mnie i pracuje z dobrym skutkiem w 100 l akwarium.

pozdrawiam jego twórcę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.