Skocz do zawartości
Michal (suchy)

Mój pierwszy projekt akwarium morskiego 200L

Rekomendowane odpowiedzi

Długość nie ma związku z grubością szyby, tylko wysokość, zakladając oczywiście że damy wzmocnienia tam gdzie byc powinny, jeśli akwarium będzie mialo 50 cm wysokości to 10, jeśli 40 to 8 spokojnie. Jeszcze nie łączyłbym świetlówek 10kk z reef blue, zamiast 10kk dałbym 15 kk.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seba - ja mu jedynie dałem przykład finansowy. Zrobi jak uważa w kwestii doboru kolorystyki oświetlenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja znowu podam jak zwykle link:

http://www.thewald.orangespace.pl/grubosc.szyb.htm

Przy wysokosci 50cm wystarczy 8mm nawet przy duzo dluzszym baniaku, oczywiscie z listwami poprzecznymi i wzdłużnymi :) Moj baniak 110x50x50 ma wzmocnienia, jest z 8mm i nie widze aby cokolwiek sie wybrzuszalo ;)

Co do TheWalda jestem pewien - nie jeden baniak postawil ;)


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś dostałem do ręki szyby wystarczające na zbudowanie akwarium o wymiarach 120x60x55. Skleiłem, może brzydko i niedokładnie ale stał. W moim przypadku pokój z akwariami mieścił się w piwnicy i miał kratkę spływową więc mogłem sobie pozwolić na to żeby spróbować takie akwarium zbudować z szyby 6mm. Stał i funkcjonował jako zbiornik kwarantannowy.

Powiem, bo z doświadczenia wiem że szyba szybie nie równa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych morszczaków po krótkiej przerwie.

Musiałem jeden dzionek odetchnąć bo natłok myśli związanych z wyborem zbiornika spowodował krótkotrwały strach i niepewność "Czy dam rade..." Tak więc po krótkiej pauzie podjąłem pewne decyzje.

Zbiornik 250L 100x50x50 - jednak mnie przekonaliście :) jakoś go wcisnę :)

Znalazłem w sklepie (to nie jest reklama) aquamedic zbiornik z szyby 10mm (bo z takiej robią ten wymiar tylko)full optiwhite w cenie 988,92, zdecydowałem się na full Opti ze względu na dwie sprawy:

1. Nie chcę później myśleć czy zwykły float wyglądałby lepiej

2. Być może będę się za kilka lat przeprowadzał i nie wiem gdzie wtedy stanie zbiornik i z których stron będzie eksponowany.

I tutaj pojawia się kolejne pytanie, czy jest w ogóle możliwe przeniesienie zbiornika do innego mieszkania bez wyrządzania wielkich szkód dla zwierzaków?

Chciałbym jeszcze raz serdecznie podziękować wszystkim którzy śledzą wątek, bez tych ludzi już pewnie popełniłbym kilka błędów mimo iż czytam na okrągło forum, a nawet jeszcze nie kupiłem akwa... Więc wyobraźcie sobie co będzie za parę miechów :p

Czy jest ktoś kto może polecić zakład bądź sklep w którym mogę kupić zbiornik? Najlepiej jak najbliżej Bydgoszczy lub chociaż w Kujawsko-Pomorskim :)

Pozdrawiam,

Michał (suchy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brniesz Michał do przodu widzę :thumbsup: i dobrze :welcome:

Co do tych Twoich punktów :

1. Nie chcę później myśleć czy zwykły float wyglądałby lepiej

Opti stanowczo będzie lepiej wyglądał - to nie ulega wątpliwości żadnej

2. Być może będę się za kilka lat przeprowadzał i nie wiem gdzie wtedy stanie zbiornik i z których stron będzie eksponowany.

No i tu też się zgodzę. Tylko dno w opti jest Ci kompletnie do szczęścia nie potrzebne - tu możesz zejść z ceną.

Poszukaj może u siebie dobrego i sprawdzonego szklarza bo mój zbiornik w sklepie roslinyakwariowe.pl kosztował by mnie 560 zł, a u zaufanego szklarza zapłaciłem 400 zł (z matowym tyłem i czarnym kominem czego tam tego bym nie miał). Jak będziesz składał zamówienie u szklarza to przed złożeniem zamówienia kup wcześniej śrubunki i daj je szklarzowi żeby wiedział którą otwornicą to zrobić.

I widzę że zrobił Ci się taki sam litraż co u Amnora więc zerknij sobie na jego dziennik bo warto (jaki przepływ pompy powrotnej, jakie cyrkulacje, wysokość komina, długość grzebienia itd).

Ja będę śledził Twój wątek i postaram Ci się pomóc jak najwięcej. Krakusy już tak mają. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.