Skocz do zawartości
Eqilibrum

Trudne koralowce miekkie: Scleronephthya, Nephtea, Dendronsphtya

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem miłośnikiem miękasów i ostatnio udało mi się zdobyć kilka szczepek pięknych kolalowców, które sklasyfikowałem jako:

http://pl.reeflex.net/tiere/2451_Scleronephthya%20_gracillimum.htm

http://pl.reeflex.net/tiere/3895_Nephthea_sp..htm

http://pl.reeflex.net/tiere/2738_Dendronephthya_habereri.htm

A przynajmniej podobnie wyglądają :)

Problem polega w tym, (za reeflex) że podobno nie da się ich utrzymać w akwarium. Słyszałem jednak o osobach, które z powodzeniem je hodują te zwierzaki, jednak nie mam kontaktu żadnego.

Może ktoś z Was ma wiedzę na ten temat i zechce sie podzielić?

Pozdrawiam


160l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wszystko niefoto, piekne korale i zycze powodzenia :)


ff37c322e831cc203da4ccb0e5154311u1046a915.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam doświadczenia z azoox, ale jak kolega kokoz ja również życzę powodzenia. Podejrzewam, że karmić trzeba dość często, nie za duża cyrkulacja...pisz relację z tego jak Ci się korale trzymają


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problemem bedzie dostarczenie odpowiedniego pozywienia. FM produkuje pokarm dla azooxow i filtratorow, jednak latwo nie bedzie. zwlaszcza w akwarium ktore nie jest nastawione na NP.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to wszystko korale niefotosyntezujące/bez zooksanteli. Karmić trzeba dużo - kilka razy na dobę, bardo urozmaicenie i z tego też powodu dobrze jest posiadać dobry, bardzo wydajny odpieniacz. Woda dla takich korali musi być, hmm... "błotnista" - pełna drobnego pokarmu przez cały czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że własna hodowla wrotki, fitoplanktonu i podobnych by się przydała.


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciagla obecnosc jedzenia zoo, fito i innego papu w wodzie przy niewykrywalnych poziomach NO3 i PO4. Tu odpieniacz nie pomaga ani w jednym ani w drugim. Cyrlulacja laminarna i zaczyna sie zabawa.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze, że chyba akwarium nr 2 będzie trzeba przeznaczyć na te koraliki, bo w ogólnym nic z tego nie będzie :)

Co do pokarmu to oczywiście wiem, że to NF i na początek mrożony plankton będzie musiał wystarczyć. Jeżeli się utrzymają to pewnie jakiś reaktor fito będę musziłą uruchomić.

Lekko nie będzie.. Ale wiecie jak jest.. Są tak śliczne, że nie mogłem sie oprzeć ;)

No i faktycznie skoro to ma byc planktonowa zupa, po co odpieniacz?


160l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też zacząłem się zastanawiać nad palniętą "głupotą" ale jak inaczej usunąć masę PO4 i NO3? Gdzie nie czytam na forach za morzem, kto ma NPSy, ma z reguły mocno przewymiarowany odpieniacz. Może włączają go tylko na kilka godzin nocą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

mam BK200 na 490L obiegu

chodzi cały czas mam sps i niefoto - NO3 , PO4 - minimum ale nie zero

Koraliki tak jak widać karmie tylko w ton nic punktowo :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tuby to tak mozna trzmac, ale nie korale o ktorych tu mowa. Gorgonie na dluzsza mete tez tak nie :harhar:


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

Tuby to tak mozna trzmac, ale nie korale o ktorych tu mowa. Gorgonie na dluzsza mete tez tak nie :harhar:

:clap:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... może pytanie nie do mnie ale napisze o mojej przygodzie z Gorgoniami NP. Zbiornik miałem bez plag , zoa porastały wszystko ( o to mi właściwie chodziło ) , lps'y czuły się świetnie / dzieliły się jak głupie / sielanka w zbiorniku ... więc podkusiło mnie zakupić Menelle ( kilka gatunków ) i BB. Efekt po kilku miesiącach - dino i cyjano. Owszem Menellki i BB pięknie się obsypywały polipami a tkanka pozarastała łyse szkielety i skałki - niestety system tego karmienia nie wytrzymał. Zmniejszenie karmienia spowodowało że szkieleciki zaczęły wychodzić na wierzch a polipowanie miało miejsce raz na kilka tygodni - i decyzja zapadła - NP rozdane kolegom a zbiornik prostowany już kilka miesięcy cały czas odczuwa skutki obfitych karmień.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak karmiłeś korale, z filtracji tylko odpieniacz? BB to Gorgonia Blueberry? Masz może jakieś glony w refugium?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karmiłem wszystkim - suche dla lps , zoa , mrożonki max urozmaicenie , fluily , bostery itd. Tak jak pisałem - one będą żyć i się nawet rozrastały ale kosztem jakości wody w zbiorniku. U mnie z filtracji oprócz odpieniacza były jeszcze Biopellety , bakterie lane co dwa tygodnie i węgiel aktywny. Dla mnie one miały być wisienką na torcie wśród tysięcy zoanthusów i ładnych , kolorowych lps'ów a stały się zakałą mojego zbiornika - przyczyny dlaczego? .... wyjaśnione wyżej.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślisz ze to z nagromadzenia azotanów/fosforanów i mikroelementów czy raczej organiki czy z innego powodu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piotr_piter

Te akwarium pokazuje że da się:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.