Skocz do zawartości
cromags

Awaria prądu

Rekomendowane odpowiedzi

A jak go uruchomić jak nie ma komu go uruchomić, jest jakiś z autostartem???

Oczywiscie ze sa - ale nie za taka kase ;) ;)

Przy wszelakich UPSach sprawdzajcie jedno - czy daja sinusoide na wyjsciu czy prostokat ;) 230V to jedno - wazny jest ksztalt napiecia. Nie wszystko pojdzie na prostokacie ! Gro tanich UPSow nie daje czystej sinusoidy na wyjsciu ! Urzadzenia takie jak silniki (w szczegolnosci asynchroniczne) moga w ogole nie dzialac, albo beda pracowaly z duza nizsza sprawnoscia, co z kolei moze skutkowac awaria - tak samo zasilacze transformatorowe (impulsowki dzialaja raczej ok) itp. Warto zwrocic uwage.


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

du...pa południowe obrzeża Wawy też bez prądu... wczoraj wieczorem bzzzzzz i zgasło około 23 do dziś do 10 z minutami

i jak w wakacje moje akwa zaliczyło podobny brak elektryczności bez żadnego zająknięcia (ale było ciepło i temp wody nie spadła) tak teraz boję się, że zaliczę zonka ;( woda robić się zaczyna biała...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam niedaleko ale u mnie wszystko było OK


Akwarium 150x50x55 412 L, sump 140 L, oświetlenie CRP Metis 3x100W, obieg NJ 4500, cyrkulacja 2xAquael 10000, pienidło TS1060

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam niedaleko ale u mnie wszystko było OK

ta najlepsze, że z okien domu widziałem, że tez nieopodal mieli światło... ale jak zadzwoniłem z rana do PGE Dystrybucja to mym uszom "ukazał" się... i dowiedziałem się, że od Nadarzyna po Sękocin przez... do Raszyna nie ma prądu. Więc jakoś całkiem rozległy obszar ale jakoś wybiórczo...

co do akwa chyba będzie ok... zaczyna się klarować!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre rozwiązanie... kupuje agregat za 2k jestem od domu 100km, info w TV "Warszawa bez prądu" Ale jestem spokojny, bo mam agregat... tylko że stoi wyłączony i nie ma komu go włączyć... :harhar::thumbup: Rozwiązanie pierwsza liga... :)

Kolego Raszyn masz zasilany przez 3 magistrale energetyczne z czego 2 dochodzą z Warszawy, 1- zasila Paluch i Rybie. Druga zasila część Raszyna niedaleko Rybia zaś trzecia dostarcza prąd do całego Raszyna po prawej stronie Al. Krakowskiej jadąc od Warszawy...


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Warszawiak - dziękuje, wiem bo mieszkam tam od urodzenia ;) a mieszkam obecnie w takim miejscu gdzie widzę światła wszystkich 3 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego chyba najlepszy będzie agregat nawet na balkonie

a jak sąsiadom się nie spodoba to mogą zgłosić

ale nawet z mandatem za zakłócanie ciszy nocnej i tak się będzie opłacało :thumbsup:


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w zeszłym roku po 8 godzinach wszystkie ryby padły.

Teraz stoi EVER CDS 1000 i mam podpiętą pod niego pompę obiegową wavemakera i paletki.


Pozdrawiam

Robert "Hełmofon"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w zeszłym roku po 8 godzinach wszystkie ryby padły.

Teraz stoi EVER CDS 1000 i mam podpiętą pod niego pompę obiegową wavemakera i paletki.

ale wątpię w to że ci ten ups pochodzi 8 godz :coffee:


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zawsze coś


Pozdrawiam

Robert "Hełmofon"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj ratowałem 5-letnią rafę. Brak prądu od 4 nad ranem do 22. O 17 zaczęły zdychać ryby, chodził brzęczyk na baterie, ale uruchomiony za późno. W koncu udało się podpiąć pompę Tunze pod zwykły akumulator samochodowy. Działało idealnie :) Ze strat Centropyga i jeden Anthias. A wszystko dosłownie po drugiej stronie ulicy. U mnie prąd był przez cały czas, a blok obok 18 godzin bez prądu. Trzeba pomóc szczęściu - kupuję zapasowy akumulator i może Safety Connector od Tunzego?


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nowym baniaku mam zamiar podłączyć pod obieg i cyrkulację dedykowane UPSy, ewentualnie filtry.


Pozdrawiam

Robert "Hełmofon"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj ratowałem 5-letnią rafę. Brak prądu od 4 nad ranem do 22. O 17 zaczęły zdychać ryby, chodził brzęczyk na baterie, ale uruchomiony za późno. W koncu udało się podpiąć pompę Tunze pod zwykły akumulator samochodowy. Działało idealnie :) Ze strat Centropyga i jeden Anthias. A wszystko dosłownie po drugiej stronie ulicy. U mnie prąd był przez cały czas, a blok obok 18 godzin bez prądu. Trzeba pomóc szczęściu - kupuję zapasowy akumulator i może Safety Connector od Tunzego?

Michał ale jak ja mam zwykłe wtyczki od pomp tunze to jak to podłączyc?


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpinasz akumulator prosto do sterownika pompy (małe czarne pudełeczko, w starszych modelach większe aluminiowe pudełko). Trzeba tylko mieć końcówkę, w nowszych modelach to po prostu większy jack.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpinasz akumulator prosto do sterownika pompy (małe czarne pudełeczko, w starszych modelach większe aluminiowe pudełko). Trzeba tylko mieć końcówkę, w nowszych modelach to po prostu większy jack.

mam pompy tunze 8500 modele i one nie maja pudełeczek tylko zwykła wtyczkę do kontaktu :whistle:


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo są na prąd zmienny pewnie.

Ja mam mały UPS tylko pod cyrkulacje tunze 6055.

Pozdrawiam


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po ostatniej awarii akwa prądu nie było przez weekend i oczywiście nikogo w domu ,

zakupiłem taki zestawik

1: http://allegro.pl/przetwornica-autostart-awaryjny-zasilacz-jak-ups-i1943839058.html

2:http://allegro.pl/prostownik-ladowarka-akumulator-zelowy-12v-automat-i1915884362.html

3: akumulator 100 AH samochodowy

pompka Maxijet 250 pociągneła na nim ok 5 dni .

teraz kiedy wiem że mnie nie będzie dłuższy czas w domu załączam sobie taki zestawik i spię spokojnie. :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po ostatniej awarii akwa prądu nie było przez weekend i oczywiście nikogo w domu ,

zakupiłem taki zestawik

1: http://allegro.pl/przetwornica-autostart-awaryjny-zasilacz-jak-ups-i1943839058.html

2:http://allegro.pl/prostownik-ladowarka-akumulator-zelowy-12v-automat-i1915884362.html

3: akumulator 100 AH samochodowy

pompka Maxijet 250 pociągneła na nim ok 5 dni .

teraz kiedy wiem że mnie nie będzie dłuższy czas w domu załączam sobie taki zestawik i spię spokojnie. :thumbup:

ALE akumulator też trzeba co jakiś czas ładować to i prostownik trza miec do tego zestawu


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tutaj masz do tego ten zasilacz-prostownik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ALE akumulator też trzeba co jakiś czas ładować to i prostownik trza miec do tego zestawu

Prostownik może być podłączony cały czas (tak jak mój) i ładuje kiedy jest potrzeba.

Jeśli jesteś w domu to warto mieć pod ręką przetwornicę samochodową (allegro) np. 150W i akumulator i w razie braku prądu nie siedzimy bezczynnie tylko podpinamy co trzeba.

Dobry elektronik podłączył by to wszystko przez przekaźnik 230V i działa w pełnym automacie :coffee:

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość tanich przetwornic nie ma czystego sinusa na wyjściu i z pracą części sprzętu może być różnie.

Jednym z rozwiązań jest zakup UPSa, jak np. wcześniej wspomniany Ever, i podłączenie do niego żelowego aku o dużo większej niż nominalna pojemności - fabryczne 5 czy 7 Ah to zdecydowanie za mało.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jestem zadnym elektrykiem ani elektronikiem. Co prawda ja z przerwami dostaw pradu nie mam ale jak juz cos to jest sposob bez zadnych tam akumulatorow i tym podobne. Ba, Nawet za darmo! Jako inzynier telekomunikacji powiem wam jedno. Telefon ma kazdy w domu. Nie mam pojecia jakie napiecie jest w polskiej sieci ale cos tak sobie mysle ze 20V. Moze inne, naprawde nie wiem dokladnie. W GB mamy 50 VDC. Wystarczy przetwornica i maly dlawik DIY jesli zbyt wysokie napiecie, no i jazda z tym do gniazdka telefonicznego. Telefon jak bedzie dzwonic to troche pomiga swiatlem, ale niewiele, Jak bedzie komus przeszkadzac to mozna wcisnac w obieg prostownik i maly akumulator. Internet bedzie dzialac dalej na 100 procent. popytajcie na elektrodzie za dlawikiem i po sprawie. No chyba ze ktos ma 1000 l baniak i przelew jak Niagara do sumpa...to juz tylko turbina wodna pomoze :thumbup:

pozdrawiam


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość tanich przetwornic nie ma czystego sinusa na wyjściu...

Uwierz mi ale na tym "sztucznym" sinusie śmigają wszystkie pompy, niestety problem jest ze świetlówkami, ale to jest chyba najmniejszy problem. Co do aku to polecam tak powyżej 50 Ah.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi ale na tym "sztucznym" sinusie śmigają wszystkie pompy,

I zawsze moga "smignąć" po raz ostatni.. :)

nie jestem zadnym elektrykiem ani elektronikiem. Jako inzynier telekomunikacji powiem wam jedno. Telefon ma kazdy w domu. Nie mam pojecia jakie napiecie jest w polskiej sieci ale cos tak sobie mysle ze 20V. Moze inne' date=' naprawde nie wiem dokladnie. W GB mamy 50 VDC

[/quote']

Oj darecky, darecky ;) Napiecie to nie wszystko. A co z pradem maksymalnym ? Co z moca jaka mozna "podlaczyc" do takiego zrodla "zasilania" ? Juz widze jak z sieci telefonicznej pracuje 65W OR3500.

Masz wytyczne dla sieci TP (zarowno analog jak i stara cyfra - choc nie wiem czy ISDN to jeszcze dziala ;P).

http://www.tp.pl/b/binaries/PL/355424/WTO_dostep_PSTN_363954229.pdf

http://www.tp.pl/b/binaries/PL/356568/WTO_dostep_ISDN_365126343.pdf


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Widzę, że nie tylko ja mam problemy przez brak prądu.

U mnie przez dwa dni elektrownia wyłączała prąd po 10 godzin dziennie.

Straty: 8 antiasów, acropory xxl bieleją i lecą od środka (już wywaliłem 5 sztuk, reszta chyba też padnie :thumbdown: ).

Ratowaliśmy z synem ryby, mieszając wodę przez dwie i pół godziny nonstop.

Nauka: kupiłem agregat i już zdążył popracować przez cały dzień.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.