Skocz do zawartości
cromags

Awaria prądu

Rekomendowane odpowiedzi

I zawsze moga "smignąć" po raz ostatni.. :)...

Bez obawy, co najwyżej zmieni się sinusoida co wiąże się ze zmianą pola magnetycznego wokół wirnika i albo się zatrzyma albo będzie wolniej kręcił, to nie są pompy zasilane silnikiem szczotkowym, gdzie jest duże prawdopodobieństwo przepalenia uzwojenia na komutatorze.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Widzę, że nie tylko ja mam problemy przez brak prądu.

U mnie przez dwa dni elektrownia wyłączała prąd po 10 godzin dziennie.

Straty: 8 antiasów, acropory xxl bieleją i lecą od środka (już wywaliłem 5 sztuk, reszta chyba też padnie :thumbdown: ).

Ratowaliśmy z synem ryby, mieszając wodę przez dwie i pół godziny nonstop.

Nauka: kupiłem agregat i już zdążył popracować przez cały dzień.

Pozdrawiam.

jaki agregacik kupiłeś?

mieszkasz w bloku?


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w domku, kupiłem taki agregat:

http://www.mojahonda.pl/agregaty-pradotworcze/z-silnikami-benzynowymi/jednofazowe/380-agregat-honda-eg5500cl

Duży, ale zasila mi cały dom i uważam, że przynajmniej połowa ceny mi się już zwróciła, bo akwarium nie wytrzymało by kolejnej przerwy w dostawie prądu, która miała być tylko przez godzine, a nie było znowu 8 godzin. (prace remontowe sieci)

Jak bym mieszkał w bloku, to bym kupił coś takiego i dał na balkon:

http://www.mojahonda.pl/agregaty-pradotworcze/z-silnikami-benzynowymi/jednofazowe/190-agregat-honda-ex7

pozdr.

Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrócę do tematu,

mam agregat ale to nie jest rozwiązanie 100% dobre. Problem w tym że "ON" mnie nie obudzi jak wyłączą prąd o 23. do 6 rano i nie zadzwoni po mnie do pracy .

musze kupic przetwornicę na takie właśnie okoliczności i tu proźba o potwierdzenie czy taka będzie opowiednia.

wcześnie piszecie że nadająca się zaczyna się od 700zł.

http://allegro.pl/przetwornica-napiecia-pelna-sinusoida-12v-230-500w-i2707430496.html


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

założ sobie alarm na który będzie wysyłała sms lub dzwonił gdy nie będzie prądu .ja taki mam cena ok 400 zł

jak cos się dzieje dzwoni do mnie i do mojego ojca max 8 numerów

ja mam podłączona pod akumulator koralie 11tys i po 10 godzinach braku prądu mimo ze koralia chodzi ryby są podduszone

-chyba przerybione akwa

akumulator żelowy od 80amperogodzin w zwyz mniejszy nie ma sensu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro sa tanie powiadomoenia sms na akumulator.


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepsza będzie z wbudowaną ładowarką np. http://allegro.pl/za...2752905305.html Po ostatnich śniegach nie miałem prądu 17 godzin. Całą noc akwarium hulało na przetwornicy i akumulatorze a rano po śniadaniu odpaliłem agregacik :).

wrócę do tematu,

mam agregat ale to nie jest rozwiązanie 100% dobre. Problem w tym że "ON" mnie nie obudzi jak wyłączą prąd o 23. do 6 rano i nie zadzwoni po mnie do pracy .

musze kupic przetwornicę na takie właśnie okoliczności i tu proźba o potwierdzenie czy taka będzie opowiednia.

wcześnie piszecie że nadająca się zaczyna się od 700zł.

http://allegro.pl/pr...2707430496.html

Edytowane przez Artur32 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi ale na tym "sztucznym" sinusie śmigają wszystkie pompy, niestety problem jest ze świetlówkami, ale to jest chyba najmniejszy problem. Co do aku to polecam tak powyżej 50 Ah.

Pozdrawiam

ja też tak myślałem, miałem or3500 i chodziła na sztucznym sinusie, zmieniłem na mocniejszą i nie ruszyła po wyłączeniu prądu ....

na szczęście oprócz pompy obiegowej podłączyłem też 1 cyrkulacyjną,

zmieniłem na czystą sinusoidę i chodzi na niej ta pompa obiegowa (SICCE 9000 e), która nie ruszyła na sztucznym sinusie

i byłem spokojny .... do czasu aż prąd wyłączyli po awarii lini elektrycznej na 20 godzin (drzewo spadło na wysokie napięcie), miałem akumulator 100 ah i przetwornicę i to wytrzymało 12-14 godzin, rano pojechałem do castoramy i kupiłem agregat ,

od tej pory awarii nie miałem :)

ale mam spokój

troche mnie to kosztowało, ale jak policze inne wydatki na 1000 litrowe akwarium to okazuje się że warto

przetwornicę mam taką:

http://allegro.pl/przetwornica-ups-600w-ladowarka-10a-pelny-sinus-i2631735893.html

Edytowane przez tmag (wyświetl historię edycji)

220x80x60 (ok 1000 l), obieg AN 10000, cyrkulacja 2 x Tunze 6105 + 2 x Jebao WP 40

odpieniacz made by Gienek (na walcu 30 cm) + AN10000+tunze silent, reaktor Ca Deltec zmodyfikowany by Gienek, FR 509 na węgiel, Profilux, lampa ATI 8x80W T5 + led 4x75W, od 19.02.2014 zeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepsza będzie z wbudowaną ładowarką np. http://allegro.pl/za...2752905305.html Po ostatnich śniegach nie miałem prądu 17 godzin. Całą noc akwarium hulało na przetwornicy i akumulatorze a rano po śniadaniu odpaliłem agregacik :).

i o to właśnie chodzi, po ostatnich śniegach nie miałem prądu 40 godz. agregat okazał się niezbędny, ale przez niezapowiedziane awarie straciłem już w tym roku troche obsady i tylko z racji nieobecności!!! dlatego musze cos z tym zrobic.


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.