Skocz do zawartości
inmar

Projekt Inmar - 1000 w obiegu

Rekomendowane odpowiedzi

wielki szacun. Efekt koncowy (dotychczasowy) bardzo efektowny.

Pozdrawiam

Maciej


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, no :thumbsup: :thumbsup: myślę, że niewiele osób specjalnie robiło remont żeby postawić większy baniak;) Super. Ja jeszcze bym zrobił silnik do podnoszenia lampy.


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem tylko czy przy tym parowaniu jakie będzię nie powinieneś dać płyt KG zielonych


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiar zbiornika 170x70x70 cm.Na razie w koronie będzie to oświetlenie 2 x http://reefshop.pl/s...roducts_id=7931 które mi zostało z starego zbiornika.Każda z lamp ma świecić nad swoją wyspą,reszta zbiornika lekko niedoświetlona z mnóstwem miejsca do pływania dla ryb.W razie czego doświetlę T5.

Na przyszłość jeśli zachce mi się oświetlenia wiszącego to nie ma problemu bo zasilanie w tym daszku do lampy jest przygotowane.Ta płyta meblowa w nim też jest do szybkiego demontażu.Oświetlenie w nim jest bardziej dla ozdoby.

Z wilgocią nigdy nie miałem problemów a miałem kiedyś dwa zbiorniki o łącznym litrażu podobnym do tego.

Fugi w płytkach są do poprawy jak by kto pytał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie podprowadziłeś zimnej wody, miałbyś komplet.

Ja doprowadziłem z balkonu węże od chłodziarki i węzyk do powietrza + kanalizacja + zimna woda do dolewki i do zbiornika na solankę.

I szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie teraz biegania z beczką czy wiadrami. Uzupełnianie automatyczne, podmiana 2 pompkami, cisza bo chłodziarka na balkonie i wysokie oraz stałe PH.

post-8617-0-43572700-1328450125_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wodę,przy stelażu wala się wężyk RO i przewód elektryczny do sterowania elektrozaworem.Nie postanowiłem jeszcze czy filtr będzie w szafce czy tam gdzie jest.Nie chcę słyszeć cykającego elektrozaworu.:welcome: Nie będę biegał z żadnym wiaderkiem,też bym sobie tego nie wyobrażał już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz to do akwarium doprowadź tylko czystą RO a filtry i membranę np w kuchni, na wężu doprowadzającym wodę do prefiltrów podczas pracy membrany skapla się woda z otoczenia (wąż wtedy jest bardzo zimny), tyle tylko że będziesz musiał przemyśleć jak doprowadzić sterowanie elektrozaworu do kuchni który będzie przed prefiltrami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba wszystko pozostanie po staremu,czyli doprowadzenie tylko czystej wody RO,ale jeszcze nie zdecydowałem.Tak było po staremu,wszystko w pawlaczu.

7350d43c53d8cd60med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Coraz bardziej mi się podoba... :)

Pozdrawiam

T


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszła teraz kolej na pompę obiegową.Miała być NJ 8000,ale ktoś mi napisał,że jest głośna.Czy ktoś to może potwierdzić,może zaproponujecie inną pompę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki Sebastek planuje odpieniacz. NJ 8000 wydaje za duza. Podnoszenie prawie na 4 metry. U ciebie wydzie jakies poltora m. Pytanie wiec czy potrzebne 5000l na zrzucie?

Z drugiej strony OR 6500 bierze dwa razy wiecej energii niz to co podaje NJ.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NJ8000 jest bardzo głośna ja nie polecam,

Pozdrawiam

Mariusz


Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrą pompą jest eco runner 6000 AM wbrew pozorom cicha wydajna i energooszczędna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzisz Marku, dobra rada cenniejsza od złota :)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Staram się poznać inne opinie użytkowników.Zależy też mi na oszczędności prądu.Oprócz szkła w AM zamówiłem też już waweboxa 6215 i wyceniam jeszcze sumpy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek przyznam sie szczerze ze nie brnalem dokladnie przez cala relacje i nie wiem czy masz jeszcze mozliwosc domowienia jednej rzeczy u firmy klejacej baniak.

Dobor pompy obiegowej idzie pod katem odpieniacza i by detrytus jak naszybciej szedl w komin i ladowal w jego kubku.

Czesto kupujemy przewymiarowana, a nawet dodatkow pompe cyrkulacyjna by pchala wode w kierunku grzebienia.

Rozwiazanie jakie planuje u siebie to komin dwuscienny. Wsztko wyglada normalnie. Zrzut, rewizja powrot oklejone tradycyjnie sciankami ze szkla. Natomiast caly bajer polega na doklejeniu np ze spienionego PCV drugiego komina tej samej wysokosci w malej odleglosci (0,5-1cm) od komina ze szkla. W dolnej czesci komiana z PCV wycina sie otwory i wstawia kratki 2-3 nad powierchnia piasku.

Moc pomyslu polega na tem ze caly syf leci przez kratke znacznie szybciej niz przez grzebien.

Efekt mozna okresowo potegowac montujac grzebien regulowany. Unoszac go do gory zatrzymujesz przeplyw przez niego i cala waoda leci przez kratki. Efekt jest taki jak bysmy odetkali korek w akwarium a tak samo cicho i bezpiecznie. 5-10 minut i po pracach porzadkoowych nie ma sladu, nie wspominajac o szybszym eliminowaniu zrodla No3 i Po4. Pomysl jest naprawde skuteczny i pozwala na montaz pomp o znacznie mniejszm wydatku :thumbup:


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nj 8000 rzeczywiscie dosc glosna jest ja w swojej 800 netto zastosowalem nj 6000 i jest wystarczajaco, wiec i tobie spokojnie styknie, a kultura pracy znaczaca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To właśnie są fotki z pod okna,pokój jest mały.

Ps.szukam prętów akrylowych do łączenia skały przez nawiercanie i klejenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego sobie chcesz utrudniać po prostu sklej skałę na podłodze i powkładaj elementami ,dla bezpieczeństwa na dnie połóż cienką plexę aby chronić baniak podczas wkładania skały i już

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.