Skocz do zawartości
inmar

Projekt Inmar - 1000 w obiegu

Rekomendowane odpowiedzi

Pompy będą tylko na bocznej ścianie gdzie jest przelew dlatego,aby woda bardziej się mieszała mają być te dwa wyjścia na drugim końcu akwarium.Będzie jeszcze duży wawebox i Tunze 2 x 20 000.Na magnesy ma Wojtes,fajnie to wygląda i jest praktyczne,ale odkładanie tych wielkich płyt u mnie przy małym dziecku się nie sprawdzi a do sumpa zaglądam raz na godzinę,bo lubię.Ja jakoś nie widzą problemu w tych przesuwnych w końcu i tak na środku jest słupek to co mi to zmienia ? Jak będzie otwór 85 cm to prawie tak jak mam teraz w starym i cały sump z jednej strony ogarnę a z drugiej reszta gratów,czyli pojemnik na solankę,komputery....Chcę dla wygody zrobić jeszcze otwierany bok,ale to już w praniu wyjdzie.

U mnie rzadko jest brak prądu,ale może na wszelki wypadek położę schowany przewód za okno by w razie czego wystarczy podłączyć do niego agregat.Ciekawe czy taki agregat zmieści się na parapecie za oknem,balkonu niestety nie mam.

musisz zrobic taką barierke jak na kwiaty balkonowe,żeby sie nie zsunął :thumbup:

fajny agregacik


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Decyzja zapadła,że drzwi będą suwane,z resztą łatwo je wyjąć jak co.Co do obiegu zdecydowałem się na NJ 8000 L/h jest chyba w miarę tania i oszczędna.Dostałem namiary na firmę produkującą akwaria z wysyłką na cały kraj,wstępna wycena jest bardzo dobra i w tej chwili prowadzę z nią rozmowy.

http://allegro.pl/akwarium-250x70x60-przednia-szyba-opti-white-i1999879906.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem najtańszy, kompaktowy:

http://allegro.pl/ag...2005772034.html

ze wszystkich które miałem okazję obejrzeć - był najcichszy.

Niestety to dwusów - ale benzyna ;D( hehe)

Osobiście chodzi mi po głowie coś takiego(na stałe, z ATS gdyż instalację mam wyprowadzoną i przygotowaną pod agregat):

http://allegro.pl/ag...1953912790.html

ale to też nie jest jakiś top.

Niestety - w miejscu gdzie mieszkam - prądu dosyć często nie ma (XXI wiek) - a to kłopot - bo całość domu chodzi na prąd(urządzenia, pompa ciepła) - więc na tym małym to mogę choć bujnąć akwarium - oraz zasilanie pomp od kominka i elektronikę sterującą kotłownią(czujniki w pokojach, zasilanie buforów itd).

Ogólnie - za te pieniążki - polecam.

Ja mam podobnie - szczególnie zimą zaniki zdarzają się często :(.

Też mam wyprowadzenie pod agregat i na razie kupiłem takie coś:

http://allegro.pl/agregat-pradotworczy-generator-6-5km-sila-3-faz-i1988825908.html

tyle, że jednofazowy. Zmostkowałem wszystkie trzy fazy na wejściu do domu i większość odbiorników hula. Niestety OR3500 odmawia współpracy, tak samo jak wszelkie UPSy, które mam (od tanich do APC Smart).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi pompa główna co kilkadziesiąt sekund robi "trr, trr" i dalej działa - choć zachowuje się jakby był chwilowy zanik napięcia(pompa to NewJet) - ale chodzi.

Pomp cyrkulacyjnych to nie dotyczy - działają bez zarzutu, to samo odpieniacz.

Podobnie klawisze :D - działają bez zarzutu, można sobie pograć przy świecach :D

A cena za ten faktycznie uczciwa - gdyby był w tek cenie jak brałem swój - to pewnie bym wybrał tego co Ty..:)

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powstał dziś pomysł na nowe,większe akwarium i jak na razie jest to tylko pomysł a motywem jest między innymi artykuł w Magazynie Akwarium Nr.10 / 2011r. Łukasza Kura i Pawła Zarzyńskiego.Każdy z nas ma chęć na większe i dość często te chęci przechodzą w praktykę.

Akwarium będzie stało bokiem do ściany,gdzie będzie spływ,powrót i tylko tam będą pompy cyrkulacyjne bo zależy mi na estetyce,baniaczek będzie widoczny z trzech stron.Z starego będzie przeniesiona skała,cyrkulacja,oświetlenie i oczywiście życie.Planuję zrobić z skały dwie wysepki nad którymi bezpośrednio będą świecić Black Pythony XM 140W a reszta baniaczka będzie lekko niedoświetlona na korale mniej wymagające oświetlenia,choć jest opcja doświetlenia świetlówkami,które mam,ale nie używam.Obieg mam teraz na AB300 i planowałbym dołożenie drugiej pompy o mocy 5000.(były dziś na targowisku Red Dragony 5000 i już myślałem czy nie kupić)Planowane wymiary zbiornika to 190x70x60h cm.Będzie stał na stelażu metalowym,choć często propagowałem szafki z płyty meblowej jednak w tym przypadku będzie inaczej.Mam automatyczną dolewkę,ale będzie trzeba pomyśleć o odpływie do kanalizacji do której mam około 15 metrów.Nowy zbiornik pojedzie na VSV lub samej wódce,jeśli chodzi o odpieniacz to zastanawiam się,czy nie będzie ich dwóch bo mam Sebastkowy stożek,ale też leży mi ATI BM200,którego planowałem sprzedać.Może sprzedam oba a Sebastek zrobi mi giganta ? Jeśli są błędy w moim myśleniu chętnie wysłucham,ale przyznam szczerze nie szukałem wątków o podobnych zbiornikach.Zapraszam do komentowania.

Specjalne podziękowania dla mojej żony Ingi,która przystała na pomysł bez zastanowienia a wręcz mnie namawia.Czeka nas remont pokoju więc w tym przypadku można to wszystko połączyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem z sąsiedniej wsi i z checią bym kiedy wpadł do pana na pogaduchy. Ja zaczynam z morskim a fachowośc w pana osobie mile widziana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam się uczę cały czas,ale służę swoją dotychczasową wiedza,zapraszam.

Ps.Jednak Erybka chyba mnie nie lubi i nie chce mi zrobić baniaka bo za chwilę miną 3 tygodnie oczekiwania na wycenę akwarium,która trawa z kalkulatorem 3 sekundy.:crybaby: Jak trzy lata temu.Pozdrawiam tą firmę i chyba na tym koniec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Marku nie żebym bronił Erybki ale sam pracuję w sklepie i wiem jak to jest z wycenami.Jak załatwiamy akwaria na wymiar to czasem parę dni czekamy na wycenę usługi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę dni a parę tygodni to różnica,Ja projekt mebli kuchennych robię w dzień,dwa a to 10 0000 % więcej pracy niż wycena m2 szyby i silikonu.Mnie to nie przekonuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu mam wycenę stelaża i tak Myciok z Mikołowa chce mi zrobić za 700zł,kolega z Jastrzębia za 500zł,ale malowanie w własnym zakresie i dzisiejsza oferta.która mnie najbardziej przekonuje to już z profili aluminiowych.Interesuje mnie tylko ta pierwsza wycena,ale jeśli profil gr. 2,5mm jest za cienki to się zdecyduję na stalowy od kolegi.

> - 915 PLN (profil 50x50x2,5)

> - 1225 PLN (profili 50x50x5)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu mam wycenę stelaża i tak Myciok z Mikołowa chce mi zrobić za 700zł,kolega z Jastrzębia za 500zł,ale malowanie w własnym zakresie i dzisiejsza oferta.która mnie najbardziej przekonuje to już z profili aluminiowych.Interesuje mnie tylko ta pierwsza wycena,ale jeśli profil gr. 2,5mm jest za cienki to się zdecyduję na stalowy od kolegi.

> - 915 PLN (profil 50x50x2,5)

> - 1225 PLN (profili 50x50x5)

Moim zdaniem profil 50x50x2,5 wystarczy, podejrzewam ze stelarz bedzie mial 6-nog


Akwarium wystartowalo

120x60x50 + sump.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

profile prostokątne są wytrzymalsze od kwadratowych. Ten stelaz o który pytałem u znajomego (ceny już nie pamiętam) był 70x40x4mm i wydaje mi się że nie ma co kombinować bo i tak koszt samego materiału to stosunkowo niewielkie różnice w porównaniu z robocizną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym teraz robił, zdecydowanie brałbym aluminiowy. Mój jest stalowy, ma cztery miesiące i już go lekko rdza nadżera (choć był oczywiście malowany). Pewnie go nie zeżre od razu, ale brałbym alu :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja polecam cynkowanie stali koszt nie wielki a rdza nie ma szans,tylko cynkowanie galwanizacyjne w ostateczności ogniowe


gallus in suo sterquilinio plurimum potest

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabezpieczeń jest dużo,ale ja potrzebuję kupić stelaż i przywieźć do domu,nawet nie mam gdzie pomalować a nie mówię już o malowaniu proszkowo i innych rzeczach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marku znajdź jakiegoś ślusarza on zrobi i załatwi wszystko i wyjdzie taniej niż w rybce. Dla ślusarza to pikuś taki stelaż jak robi to ma znajomości w cynkowniach itp :whistle:


gallus in suo sterquilinio plurimum potest

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze stal nierdzewna,bedzie na lata,bez malowania i fajnie wyglada


Akwarium wystartowalo

120x60x50 + sump.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam cynkowanie. Mój stelaż z profilu 40x40x3, do tego kąpiel cynkowa i malowanie wyszedł 430zł (robiony po kosztach).


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi w e-rybce w Markach wycenili stelaż 130x70x90 z profili 50x50x2,5 malowany proszkowo z kręconymi nóżkami na 550 PLN - jakiś gość w Częstochowie im to robi, choć musze przyznać że aby wydusić od nich wycenę - osobiście się tam musiałem pojawić...niezły młyn tam mają... Twierdzą że stal nierdzewna - ale im nie wierzę :thumbdown: , pewnie zwykła stal malowana proszkowo - ale i tak chyba warto. Natomiast o dziwo najlepsza cenę dostałem na akwa w aquamedic, do końca roku mają jakąś promocję - no ale bez transportu... :veryangry:.

pozdrawiam


---------------------------------------

Powoli ale do przodu: Mój projekt

130x70x65+sump 100x50x40; Schuran 120, oświetlenie 3xKessila150w 10000k,obieg NewJet4500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się leci na wodzisław to obok bożrj góry jest firma LAZAR produkują piece i inne elementy stalowe spawaja itp . Tam skocz zapytac o wycenę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się leci na wodzisław to obok bożrj góry jest firma LAZAR produkują piece i inne elementy stalowe spawaja itp . Tam skocz zapytac o wycenę

Dzięki,faktycznie coś jest,ale w międzyczasie znalazłem firmę na Ruptawie,która też ocynkuje.Czekam do 15-nastej na wycenę.

Już dostałem wycenę i stelaż z profili 40x40 z ocynkiem 690zł z profili 50x50 790zł.

W tym cynkowanie kosztuje 170zł.

Edytowane przez inmar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi w e-rybce w Markach wycenili stelaż 130x70x90 z profili 50x50x2,5 malowany proszkowo z kręconymi nóżkami na 550 PLN - jakiś gość w Częstochowie im to robi, choć musze przyznać że aby wydusić od nich wycenę - osobiście się tam musiałem pojawić...niezły młyn tam mają... Twierdzą że stal nierdzewna - ale im nie wierzę :thumbdown: , pewnie zwykła stal malowana proszkowo - ale i tak chyba warto. Natomiast o dziwo najlepsza cenę dostałem na akwa w aquamedic, do końca roku mają jakąś promocję - no ale bez transportu... :veryangry:.

pozdrawiam

sprawdz magnesem jak sie nie przyczepi to nierdzewka 316L


Akwarium wystartowalo

120x60x50 + sump.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po czasie użytkowania jednak zdecydowałbym się na nierdzewny pomimo że droższy,nie wymaga konserwacji ,Marek możemy go skalkulowac jeszcze raz:))))


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam,że tak mieszam z tym stelażem choć sprawa wydaje się prosta,ale nie umiem się zdecydować.Będzie też musiał wytrzymać waweboxa a do ściany go nie będę mocował.

Mam ostatnią ofertę na aluminiowy z profili 50x50 za 1000zł w moim mieście,BRAĆ ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.