Skocz do zawartości
inmar

Projekt Inmar - 1000 w obiegu

Rekomendowane odpowiedzi

W marketach typu leroy są rurki z PVC o średicy 5 - 8 mm.

Ale również uważam, że to jest bez sensu - kilka kawałków tak połączyłem i teraz jest to nierozbieralne, no i babranina z wierceniem... nigdy więcej.

Ale podziwiam Cię za cierpliwość, ja już bym to szkiełko z AM przywiózł pociągiem i zalewał... :thumbup:

Pozdrawiam

T


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkło jeszcze nie sklejone.Co do klejenia to mam zamiar zrobić jako nierozbieralne i mają być jak już pisałem konstrukcje przestrzenne.Pamiętajcie,że czerpię dużo wiedzy z projektu Snocho,który jest dla mnie wzorem i strasznie mi się on podoba.Tam też tak jest połączona skała.Dziś zamówiłem do tego klej Milliput,który ma dużo wspólnego z klejem Delteka.

Znam temat klejenia zaprawą Cersanitą,fajna sprawa,ale zdecydowałem inaczej.Skiba ma te pręty wysokiej klasy więc i drogie,szukam czegoś tańszego.Na remont zamiast zmieścić się w 12 tys. wydałem 18 tyś. i część kasy z puli akwarystycznej odpłynęła w tamtym kierunku.

Za radami zaleję zbiornik na soli IO,którą jeszcze mam bo na takiej soli długo jechałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

każdy robi jak zechce tylko że milliput jest fajny do klejenia korali a do skały to jednak ceresit jest najlepszy , możesz ze skałą robić co chcesz ,konstrukcje jakie chcesz koszt klejenia nie porównywalny oraz łączenia za miesiąc nie rozróżnisz od skały więc po co komplikować sobie życie taka luźna sugestia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek przyznam sie szczerze ze nie brnalem dokladnie przez cala relacje i nie wiem czy masz jeszcze mozliwosc domowienia jednej rzeczy u firmy klejacej baniak.

Dobor pompy obiegowej idzie pod katem odpieniacza i by detrytus jak naszybciej szedl w komin i ladowal w jego kubku.

Czesto kupujemy przewymiarowana, a nawet dodatkow pompe cyrkulacyjna by pchala wode w kierunku grzebienia.

Rozwiazanie jakie planuje u siebie to komin dwuscienny. Wsztko wyglada normalnie. Zrzut, rewizja powrot oklejone tradycyjnie sciankami ze szkla. Natomiast caly bajer polega na doklejeniu np ze spienionego PCV drugiego komina tej samej wysokosci w malej odleglosci (0,5-1cm) od komina ze szkla. W dolnej czesci komiana z PCV wycina sie otwory i wstawia kratki 2-3 nad powierchnia piasku.

Moc pomyslu polega na tem ze caly syf leci przez kratke znacznie szybciej niz przez grzebien.

Efekt mozna okresowo potegowac montujac grzebien regulowany. Unoszac go do gory zatrzymujesz przeplyw przez niego i cala waoda leci przez kratki. Efekt jest taki jak bysmy odetkali korek w akwarium a tak samo cicho i bezpiecznie. 5-10 minut i po pracach porzadkoowych nie ma sladu, nie wspominajac o szybszym eliminowaniu zrodla No3 i Po4. Pomysl jest naprawde skuteczny i pozwala na montaz pomp o znacznie mniejszm wydatku :thumbup:

Czy możesz wrzucić jakieś fotki lub link do tematu gdzie można obmacać to wzrokiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkło jeszcze nie sklejone.Co do klejenia to mam zamiar zrobić jako nierozbieralne i mają być jak już pisałem konstrukcje przestrzenne.Pamiętajcie,że czerpię dużo wiedzy z projektu Snocho,który jest dla mnie wzorem i strasznie mi się on podoba.Tam też tak jest połączona skała.Dziś zamówiłem do tego klej Milliput,który ma dużo wspólnego z klejem Delteka.

Znam temat klejenia zaprawą Cersanitą,fajna sprawa,ale zdecydowałem inaczej.Skiba ma te pręty wysokiej klasy więc i drogie,szukam czegoś tańszego.Na remont zamiast zmieścić się w 12 tys. wydałem 18 tyś. i część kasy z puli akwarystycznej odpłynęła w tamtym kierunku.

Za radami zaleję zbiornik na soli IO,którą jeszcze mam bo na takiej soli długo jechałem.

Podpytaj tutaj. Mają tego sporą ilość w różnych długościach. Cen nie pamiętam, ale nie były jakieś szalone. Mają również tanie węże i dużo innych ciekawych rzeczy przydatnych do akwarystyki.

Mój odnośnik

Co do NJ. Mam u siebie małą 2300 do baniaka 200 litrów. Jak była na zewnątrz to po pół roku zaczęła hałasować i w końcu pękła ośka. Po wymianie i schowaniu do zbiornika - cisza jak makiem zasiał - zero hałasu. Teraz sam się przymierzam do 4500, aby wymienić wysłużonego Grundfosa 25-60 w akwarium 650 l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inmar poszukaj w sklepach modelarskich prętów węglowych cena dobra a jak dobierzesz rozmiar to resztę na zapasowe ośki wykorzystasz.


Pozdrawiam

Robert "Hełmofon"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pręty mają być o przekroju 8-10 mm.Niedawno byłem na jakiejś stronce z nimi w cenie po 15-25 zł za 2mb,ale nie umiem jej teraz znaleźć.Zobaczę jeszcze dziś w tych marketach.

Grzegorz,widziałeś gdzieś ten patent ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Pręty mają być o przekroju 8-10 mm.Niedawno byłem na jakiejś stronce z nimi w cenie po 15-25 zł za 2mb,ale nie umiem jej teraz znaleźć.Zobaczę jeszcze dziś w tych marketach.

pewnie ta strona

http://akces.sklep.pl/pl/kategorie/Prety_z_PLEXI_(PMMA)/79/

bywam u nich co tydzień w piątki jak chcesz mogę Ci kupić i wysłać :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafiłeś Darek w 10-siądkę.Będę dziś w markecie więc sprawdzę co jest na miejscu.Chyba sam mogę tam sobie zamówić ?

Może być chyba problem z wysyłką tak długich elementów,ale pewnie można poprosić o przecięcie.Napisałem do nich czy nie mają odpadów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam za offtop

Który ceresit nadaje się do klejenia skały ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do dwusciennego komina to obawiam sie ze fotek i projektow jeszcze nie ma. Ktos musi byc pierwszy. A moze juz ktos gdzies na swiecie tez mial "zwarcie" jak Dyzma :smoke: Za kilka lat bedzie to ogolnie stosowany patent jak Durso z tym ze bedzie widnial napis Polska :harhar:

Narysuje to wkleje o co mi biega


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

a co na to wujek Google :welcome:

http://www.akwapodlasie.org/viewtopic.php?t=3566&sid=ef5322787dc1f53ef74685df37907431

http://www.kfa.org.pl/articles.php?id=44

71162375kr1qi9.png

Picture%20768m.jpg

Picture%20753m.jpg

Picture%20751m.jpg

Trafiłeś Darek w 10-siądkę.Będę dziś w markecie więc sprawdzę co jest na miejscu.Chyba sam mogę tam sobie zamówić ?

Może być chyba problem z wysyłką tak długich elementów,ale pewnie można poprosić o przecięcie.Napisałem do nich czy nie mają odpadów.

Jak nic nie załatwisz to daj znać, w piątek u nich będę :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jednak ktos mial juz zwarcie :unworthy:

Generalnie rysunek przedstawia o co mi chodzi z tym ze warto to miec dopracowane i mozliwosc regulacji.

Darek podlinkuj jak to wyszlo koledze do konca :thumbup:


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co na to wujek Google

No tylko, że tutaj druga szybka jest wyżej niż pierwsza. A według Dyzma

Natomiast caly bajer polega na doklejeniu np ze spienionego PCV drugiego komina tej samej wysokosci w malej odleglosci (0,5-1cm) od komina ze szkla. W dolnej czesci komiana z PCV wycina sie otwory i wstawia kratki 2-3 nad powierchnia piasku.

mają być tej samej wysokości. Jak wtedy grzebień kleić i gdzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do dwusciennego komina to obawiam sie ze fotek i projektow jeszcze nie ma. Ktos musi byc pierwszy.

Moja Percula 90 tak ma (z regulacja) - AM byl szybszy :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a fotek nie chcialoby Ci sie zrobic?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafiłeś Darek w 10-siądkę.Będę dziś w markecie więc sprawdzę co jest na miejscu.Chyba sam mogę tam sobie zamówić ?

Może być chyba problem z wysyłką tak długich elementów,ale pewnie można poprosić o przecięcie.Napisałem do nich czy nie mają odpadów.

TUTAJ masz taniej, sam zamierzam tam zamawiać, tyle że 15mm. Myślałem jeszcze o TAKICH PRĘTACH, ale nie mogę znaleźć płyt z laminatu na podstawy, ktoś wie czy fiberglass da się skleić trwale z PVC lub PMMA? :question:


Keep an open mind, but not so open that your brain falls out

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a fotek nie chcialoby Ci sie zrobic?

Dobra znalazlem jakies stare - szklo zaraz po zakupie, przed szorowaniem :p

Slabo widac, ale na dole znajduje sie sitko 40mm

DSCN0601a-43.jpg

DSCN0591a-83.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O pretach później poczytam.Teraz mam problem bo przywiozłem z erybki 50kg skały i ledwo się zmieściła do beczki 80L,o odpieniaczu nawet nie wspomnę którego chciałem tam jeszcze włożyć.Skała ma się tam wyczyścić przed włożeniem do akwarium.

Może ktoś blisko mieszka i ma na pożyczenie jakiś zbiornik 200 L lub beczkę 120L ?

Zakupiłem też 50kg soli IO,bakterie na start i kilka innych drobiazgów.A więc start już nastąpił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam beczkę od Darka DMT i jemu 50kg weszło z odpieniaczem,czyli trafiła mi się lekka skała i objętościowo więcej wyszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam na pożyczenie 150l beczke (duża) ale trzeba by było sobie po nią podjechać.

Mam też 240l akwarium po starym sumpie.

Do wyboru do koloru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.