Skocz do zawartości
inmar

Projekt Inmar - 1000 w obiegu

Rekomendowane odpowiedzi

Marcin,obiecałem rodzinie,że będę pił połowę piwa ile dotychczas piłem więc wychodzi na równo.

Piję dziś dopiero pierwsze,ale to dlatego,że zamarzło mi w bagażniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Załatwiam też zakup nowej lampy Pandora.

:thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek,przy zakupie świetlówki były w komplecie lub jeśli nie to jakie kupiłeś i w jakiej masz kolejności od przodu a ledy jak ustawiłeś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Darek,przy zakupie świetlówki były w komplecie lub jeśli nie to jakie kupiłeś i w jakiej masz kolejności od przodu a ledy jak ustawiłeś ?

inmar

jeżeli zamówisz ze świetlówkami to lampa przyjedzie wyposażona w świetlówki :welcome:

ja miałem w domu 4 nowe świetlówki ATI więc nie zamawiałem

mam włożone 2 białe i dwie niebieskie,

niebieskie skrajne, białe w środku

jeśli chodzi o ustawienia lampy to nie wiem jak Ci napisać bo nie wiem który zamówiłeś model,

generalnie jest tak dużo możliwości że książkę można napisać :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś miało być szkło,przynajmniej tak było wstępnie planowane,ale jedna osoba zachorowała i produkcja AM stanęła :whistle: Poczekam bo chcę mieć wszystko na tip-top,ale taka firma nie może polegać na 1-2 osobach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w AM zamawiasz, to będziesz miał dużo czasu zeby sobie wszystko jeszcze raz przemyślec :D

ale odwdzięczą się wykonaniem, tak że będzie dobrze :thumbsup:

Inmar tak jak pisałem terminy u nich to zgroza :wallbash: będą cię zwodzic jeszcze długo ale akwa powinno być wykonane super chociaż widziałem już jeden zbiornik spieprzony przez nich kompletnie.

ale do dużych akwari podchodzą pewnie trochę inaczej:D


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba bylo napisac umowe terminowa na papierze i wrazie nie wykonania na czas umiescic odpowiednia klauzure np .5% upustu za kazdy dzien zwloki .

ciekawe cza tak mozna zrobic? jak myslicie

Ja czekalem na swoje 10 miesiecy tak to jest jak sie robi u znajomego kolegi - co tydzien nowy bajer byl az wkoncu siadlem mu na ambicje i zrobil


500L OptiW.12mm +sump112L

Odpieniacz BubbleKing mini200.Pompa obegowa New Jet 4500L/h , cyrkulacja 2xTunze6095 + multicontroler7096+JEBAO RW15 .oswietlenie Giesemann Infinity 2x250W+4xT5 ok 35kg skaly + 20kg Livesand+ Sera Siporax 3l.Automatyczna doleweka i inne duperele + TM Bio NP Pellets sie kreca.Reaktor Wapnia ala Dastaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak,ale jest opcja by wygonili do innego wykonawcy i tu nie piję do AM,ale do wielu innych wykonawców.Jak klient problemowy to odpuścić sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parametry w beczce z skałą NO3-0 PO4-0,05.Tak jeszcze z tydzień i do baniaczka będzie można wkładać.Czekam jeszcze z utensknieniem na moje szkło bo po pierwsze przed zalaniem słoną wcześniej na słodkiej chcę przetestować hydraulikę,może coś trzeba będzie poprawić,wyciszyć itd. a po drugie RO będzie się napełniać chyba z 10 dni.:crybaby:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AM to dobra firma i pracują tam ludzie, którzy nie są przecież robotami zasuwającymi piątek-świątek. Jest zima jak cholera to tez może wpływać na produkcję, trzeba cierpliwie poczekać, jest też od razu czas na przemyślenie wszystkiego dokładne i przygotowanie się. Jak to mawiają gdzie się człowiek śpieszy tam się diabeł cieszy :).

Pozatem, to tylko akwarium :) są ważniejsze rzeczy w życiu :)


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem,wiem,ale jednak klient powinien dostawać bieżące informacje.Wiem,że będę zadowolony,jak bym nie miał zaufania to bym zamówił gdzie indziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam na szkło,reszta gotowa.Obsuwa będzie większa bo nikt ze mną jeszcze nie ustalił projektu sumpa a zamówiłem też u nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiem,wiem,ale jednak klient powinien dostawać bieżące informacje.Wiem,że będę zadowolony,jak bym nie miał zaufania to bym zamówił gdzie indziej.

...właśnie... coś mi się wydaje że ONI wiedzą iż mogą sobie robić z klientem co chcą, kiedy chcą i jak chcą...

bez informacji, tłumaczenia, przeprosin, na zasadzie "...jak będzie to będzie czego się Pan klient czepia skoro się nie pali??.."

Kurde jakoś nie mogę pojąć takiego olewania klienta. Osobiście?? nie odebrałbym zrobionego szkła a zaliczkę odebrał z procentem z powodu niedotrzymania terminu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sump może mi skleić nawet kolega,szklarz,ale AM zaoferował cenę niewiele wyższą więc wybrałem ich i tak za jednym transportem byłby komplet.Do Milówki jednak chyba nie zaleję baniaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Jak tam szkiełko ?? Gotowe czy nie ??

Pozdrawiam

T


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek już bym nie wytrzymał i odebrał zaliczkę :wallbash:

łaske robią, to inny się ucieszy i sklei


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miało być tamten tydzień,potem ten a wczoraj dowiedziałem się,że jednak przyszły.W sumie jest jeszcze z tego co wiem niesklejony więc jak skleją na koniec tygodnia i przywiozą powiedzmy w poniedziałek to i tak nie zaleję go bo silikon raczej nie będzie miał pełnej wytrzymałości.

Waldi ja jestem morszczak a więc cierpliwy człowiek.:wallbash:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja to dopiero jestem Marku cierpliwy na swoje szklo czekalem 10 miesiecy - tak to jest jak znajomy kolega robi :lol: ale ze mi na czasie nie zalezalo to bylem cierpliwy teraz to ja zwodze go z odbiorem haha ale chyba w czwartek znajde czas i przywioze je do domu


500L OptiW.12mm +sump112L

Odpieniacz BubbleKing mini200.Pompa obegowa New Jet 4500L/h , cyrkulacja 2xTunze6095 + multicontroler7096+JEBAO RW15 .oswietlenie Giesemann Infinity 2x250W+4xT5 ok 35kg skaly + 20kg Livesand+ Sera Siporax 3l.Automatyczna doleweka i inne duperele + TM Bio NP Pellets sie kreca.Reaktor Wapnia ala Dastaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś to tak mało poważnie wygląda. Moje miało być za tydzień a było za trzy dni :smoke:

Podziwiam za cierpliwość. :czapki z głów:)


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.