Skocz do zawartości
inmar

Projekt Inmar - 1000 w obiegu

Rekomendowane odpowiedzi

O to jakby jeszcze metr szerokości miało to by było ;).


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inmar a takie pytanie: jaka będzie wysokość słupa wody po odjęciu piachu i górnego kawałka akwarium.


Pozdrawiam

Robert "Hełmofon"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pety,klej,wiertła i część jest już połączona,ale potem dałem za wygraną i powkładałem skałę.Na żywo wygląda to trochę ładniej.Wysokość słupa wody jest 65cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy mógłbyś wkleić fotki z rozwiązaniem technicznym komina - jak on jest doklejony i co aktualnie się w nim znajduje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nad skałą bym jeszcze popracował. Jak przyjdą zwierzaki to będzie tylko gorzej jeśli chodzi o zmiany w jej ułożeniu.

Pytałeś wcześniej o pompy. Jeśli ma być Tunze i dwie pompy, to niczego słabszego, niż model 6155 bym nie brał.

P.S. Jaką łączną grubość ma tylna (czarna) szyba?


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chmm nie ma źle i tak wszystko zarośnie koralami :yes ,problem polega na tym ,ze do dużego zbiornika lepiej duże głazy, okrąglaki płaskie i w tedy można ułożyć konkret "przewiewną" konstrukcje bez bawienia się w wiercenie, klejenie, pręciki itd .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek

Ta czarna szyba to Antisol ( szkło barwione w masie) i ma grubośc 6 mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym mam zamiar nic tam nie grzebać jak w starym zbiorniku w myśl zasady im mniej grzebierz tym lepiej wygląda.:thumbup:

Swiete slowa,

zapowiada sie ciekawie


Akwarium wystartowalo

120x60x50 + sump.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos zupelnie z innej beczki ... duza banka duze parowanie nie za dobrze dla sprzetu (rtv) obok


ponad 1000l wody w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grubość bocznej szyby to 12+4+silikon więc gdzieś 18mm.

12+4 ? tzn


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12+4 ? tzn

To odpowiedz dla Snocho,ale jest sprostowanie 12+6+silikon czyli 20mm może być dlatego magnes tunze ledwo trzyma.

Mateusz,z wilgocią nie miałem wcześniej problemu.Srednia zalecana wilgotność w pomieszczeniach to 50-70% a ja miałem wcześniej z baniaczkiem góra 70%.Jak nie było zbiorniczka było 35% a teraz jest 54%.Kiedyś miałem w tym pokoju dwa akwaria 240L i 600L.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypomniałem sobie stare czasy jak regulowałem poziom w kominie,trwało to.....tygodniami.Od dziś mam znów ten sam problem.Rewizja zdaje zadanie,ale siorpanie w rurze jest niesamowite.Na noc wyłączę obieg bo raczej bym nie pospał.

Ktoś używa tego z powodzeniem ?

http://erybka.pl/product-pol-1601-Maggie-muffler-Tlumik-splywu-32-mm.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw układ tak aby całość szła głównym spływem a rewizją tylko odrobina. Będzie cisza jak makiem zasiał. Ja tak mam i jest OK.

T


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rewizje zetnij pod kątem 45 stopni i ustaw tak jak pisał tomcio.

Patent najprostszy i działa , ja mam waveboxa i w ciągu dnia fala trochę dosięga rewizji a w nocy przez rewizję tylko się sączy i jest cisza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja, zapomniałem. Też mam ściętą ukośnie rewizję.

T


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek ,durso,durso rozwiąże sprawe!!!

nie kupuj żadnych kapturków hehe


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,mam rewizję ściętą pod skosem i poziom ustawiony na minimalne sączenie się przez rewizję,ale ciężko ustawić to minimalne sączenie.W rewizji jest jeszcze dodatkowe nacięcie V.

W sumie gdzieś w nocy udało mi się ustawić tak,że zasnąłem.No to zaczęło się wstawanie jak do dziecka.:rofl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marku a jaki masz zrobiony splyw (sorry moze opisales ale nie szukalem :-)

Durso odpowiednio zanuzone i wezyk odpowietrzajacy z koncowka zanuzona w wodzie zalatwi sprawe

tak jak w tym poscie dokladnie jest to opisane http://nano-reef.pl/topic/22617-durso-patent-na-zapowietrzanie-sie/page__p__204164__hl__durso__fromsearch__1#entry204164

O maggie mufler jest jesli sie nie myle osobno temat chyba kolega Skoczek takie cudo ma.


500L OptiW.12mm +sump112L

Odpieniacz BubbleKing mini200.Pompa obegowa New Jet 4500L/h , cyrkulacja 2xTunze6095 + multicontroler7096+JEBAO RW15 .oswietlenie Giesemann Infinity 2x250W+4xT5 ok 35kg skaly + 20kg Livesand+ Sera Siporax 3l.Automatyczna doleweka i inne duperele + TM Bio NP Pellets sie kreca.Reaktor Wapnia ala Dastaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e8e24a852443507c.jpg

Najprościej będzie wymienić główny zawór na bramowy.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

500L OptiW.12mm +sump112L

Odpieniacz BubbleKing mini200.Pompa obegowa New Jet 4500L/h , cyrkulacja 2xTunze6095 + multicontroler7096+JEBAO RW15 .oswietlenie Giesemann Infinity 2x250W+4xT5 ok 35kg skaly + 20kg Livesand+ Sera Siporax 3l.Automatyczna doleweka i inne duperele + TM Bio NP Pellets sie kreca.Reaktor Wapnia ala Dastaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ zasilam Algaescrubber z powrotu miałem problem z utrzymaniem stałego poziomu wody w kominie. Teraz Już nie mam.

post-10464-0-87622500-1331801862_thumb.jpg post-10464-0-57320300-1331801946_thumb.jpg



140l + 42l + 12l podmiana; obiegowa NJ4500; cyrkulacja JVP-101;

DSR

UAPS

Zalane 18-11-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaczal ciekawy patent z tą rurą stabilizującą odpływ, tylko jako pływaka zamiast gąbki zastosowałbym styropian.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten tłumik to fajna sprawa - nie widziałem jeszcze takiego patentu. Zastanawiam się jednak co by było, gdyby w durso zrobić dziurkę w górnym korku i wystawić go trochę ponad poziom wody - zadziałałby jak ten muffler? Fotka przedstwai durso pracujące w moim akwarium.

post-7785-0-34247600-1331807783_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.