Skocz do zawartości
inmar

Projekt Inmar - 1000 w obiegu

Rekomendowane odpowiedzi

Inmar ja wczoraj przeglądałem zdjęcia z początków ze swojego poprzedniego akwarium dla przypomnienia i troche mnie to pocieszyło, bo obecnie też mam cyjano, też były glony, też coś padło: strigosus, Lobophyllia. Generalnie załamka. Jednak przypomniałem sobie że na początku system dojrzewa i to całkiem sporo, u mnie zanim zwalczyłen wszyskie plagi minęło 8 miesięcy.

Pamietasz obraz akwarium na jego finiszu, było super ale zapominasz jak było na początku..

Głowa do góry i bez gwałtownych ruchów. Daj się systemowi ustabilizować. Z piasku też dino i cyjano poschodzi :) ja tylko trochę z góry odsysam przy podmianie.

To tyle, powodzenia!

Edytowane przez grzegorz.k (wyświetl historię edycji)

250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek daj dojrzeć zbiornikowi. Odczekaj, nie reaguj gwałtownie. Wywaliło ci "film" bakteryjny to od razu radykalnie zmieniłeś filtracje, wyłączyłeś ozon, dałeś ampułki itp.

Moim zdaniem przekombinowałeś trochę - podajesz ozon a zarazem bakterie i pożywkę - mi się wydaję że to się wyklucza.

Kiedyś, przy tym tempie wprowadzania zwierzaków, to by ci łeb na forum urwali....


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek daj dojrzeć zbiornikowi. Odczekaj, nie reaguj gwałtownie. Wywaliło ci "film" bakteryjny to od razu radykalnie zmieniłeś filtracje, wyłączyłeś ozon, dałeś ampułki itp.

Moim zdaniem przekombinowałeś trochę - podajesz ozon a zarazem bakterie i pożywkę - mi się wydaję że to się wyklucza.

Kiedyś, przy tym tempie wprowadzania zwierzaków, to by ci łeb na forum urwali....

Ale dlaczego? Ozon zajmuje pierwsze miejsce w "grupie preparatów" mikrobójczych, w szczególności bakterio-, wiruso- i grzybobójczych więc uzupełnianie bakterii wydaje mi się bardzo na miejscu. A i pytanie czy przypadkiem nie natlenia wody?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ozon masz tak podawać żeby nie wyjałowić wody - nie wyzbyć się wszystkich bakterii.

Klasyk tematu za miedzy, twierdzi nawet, że ozon powoduje powstanie rozłożonej materii z redukcji bakterii itp., jednocześnie pozostałe bakterie żerują na tym "odpadzie".


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypomnę jak było.Skała ogdazowywała się w beczce z odpieniaczem 6 tygodni,potem w akwarium minął jeszcze dobry miesiąc czy półtora zanim wpuściłem żółtka.Następnie za kolejny tydzień 5 anthiasków i po kolejnym tygodniu centropygę,diacanthusa i premnasa plus ślimaki.Nie wiem czy błędem nie było stosowanie ozonu prawie od początku.Bakterie były lane razem z ozonem,jedynie co zmieniłem teraz to odłączyłem ozon,to wszystko.Napowietrzam jeszcze wodę w sumpie wodę.Mam jeszcze problem z odpieniaczem,który nie zawsze pracuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypomnę jak było.Skała ogdazowywała się w beczce z odpieniaczem 6 tygodni,potem w akwarium minął jeszcze dobry miesiąc czy półtora zanim wpuściłem żółtka.Następnie za kolejny tydzień 5 anthiasków i po kolejnym tygodniu centropygę,diacanthusa i premnasa plus ślimaki.Nie wiem czy błędem nie było stosowanie ozonu prawie od początku.Bakterie były lane razem z ozonem,jedynie co zmieniłem teraz to odłączyłem ozon,to wszystko.Napowietrzam jeszcze wodę w sumpie wodę.Mam jeszcze problem z odpieniaczem,który nie zawsze pracuje.

...czemu odpieniacz nie zawsze pracuje co sie dzieje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ozon masz tak podawać żeby nie wyjałowić wody - nie wyzbyć się wszystkich bakterii.

Zgadzam się. W tym cała sztuka jego podawania ażeby wszystkich nie wybić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek wstydu nie ma, choc szkoda zycia.

Akwarium by hulalo i bez ozonu , nawet bez baktrii na samym Bioptim. Skala swieza na cholere tyle roznych szczepow nitryfikacyjnych i innych przy jednoczesnym stosowaniu ozonu i problemie z pienidlem.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się,że to był normalny start akwarium,odgazowanie skały,bakterie startowe.........Ten ozon coś mnie martwi,choć Snocho wystartował podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek oczywiście za duża mieszanka różnych bakterii !!!!!!!

jak prodibio to tylko to!

a nie jakieś inne wynalazki

a przede wszystkim te 15kg skały co tam masz,(bo nie wierze że jest wiecej), to za mało stanowczo

na czym ty chcesz opierać tą filtracje?

chyba że odpieniacz do 8 tys litrów kupisz

:rofl: faktycznie Kiflu ma racje ,pare lat temu łeb by ci urwali

Edytowane przez Waldi (wyświetl historię edycji)

900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inmar, czytajac twoje posty odnosilem wrazenie ze jestes bardzo doswiadczonym akwarysta - jak widac przerzywasz wlasnie zalamke i placzesz jak kazdy nowicjusz na tym forum. Nie sadziles chyba ze wsadzajac te wszystkie gadzety ery kosmicznej, odgazowujac skale i lejac wszelka dostepna chemie ominiesz dojrzewanie - ilosc zwierzakow ktore od poczatku plywaly tez byla zbyt duza jak na moj gust i to co wyczytalem na tym forum zanim zabralem sie do zakladania zbiornika. Nie martw sie i spokojnie odczekaj tak jak radza ci inny koledzy - wszystko minie w swoim czasie, ja do swojego akwarium dopiero po 2 miesiacach wpuscilem pierwsze zwierzaki a tez mialem podobny sajgon - glony nitkowe, briaerium, cyjano, dino a teraz plaga aipitasi z ktorych powoli zaczynam wychodzic.

Napij sie dobrego drina i daj akwarium dojrzec na spokojnie a glowa do gory bo nie ma co sie tak stresowac poczatkami :) (ja sam zalamywalem sie tyle razy i chcialem likwidowac zbiornik ze glowa mala).

Co do twoich fotek - u mnie na skalach tez bylo cos takiego, piasek caly pokryty glutowatywmi pajeczynami jak u ciebie - co mi pomoglo? Algeax i ograniczenie swiecenia do 6h dziennie sama aktynika. po tygodniu akwarium bylo czysciutkie a jako ze srodek jest raczej malo inwazyjny polecam ci sprobowac.

Pozdrawiam i zycze powodzenia w walce!


zoasy to kwintesencja koralowców

solanka ponownie kreci się od czerwca 2016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skały jest 50 kg i na te obciążenie zbiornika na pewno wystarcza.Preparaty Microbe Lift są lepsze od prodibio,poza tym można wymiennie zmieniać bakterie a nawet powinno się tak robić by szczepy jednej bakterii nie skolonizowały całego baniaczka.Ja dawałem je na zmianę i jak wspomniałem wcześniej w mniejszych dawkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki tam odpieniacz teraz masz ? Chyba go nie wypisales w stopce ?:welcome:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki tam odpieniacz teraz masz ? Chyba go nie wypisales w stopce ?:welcome:

samorobny

Marek skąd wiesz że inne bakterie są lepsze??

w sklepie powiedzieli? :w00t:

chyba jednak nie masz racji skoro masz kibel w zbiorniku

Edytowane przez Waldi (wyświetl historię edycji)

900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i te 15kg skały stanowczo za mało!!


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waldek,ja Ci ten kapelusz na lewą stronę odwrócę,mam 50kg skały :harhar:

Teraz jest po ptokach,trzeba zbiornik naprowadzić na prostą.

Jest jeszcze opcja jakiegoś wirusa,że tyle ryb padło.Oprócz tego,że niektórym bielały oczy to teraz mają skórką lekko świecącą na srebrno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie sa obiawy przegiecia z ozonem?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marku, myślę że te gluty wywaliło jak załączyłeś świetlówki. Od początku jechałeś na samych ledach, a teraz włączyłeś świetlówki i dałeś do gara.

Zaciemnij baniak na dwa dni - powinno wszystko zejść ( te gluty galaretowe odessij ) i stopniowo zacznij świecić.

Ja zauważyłem że te gluty co masz na skałkach u mnie robiły się tam gdzie pompa bezpośrednio dmuchała na skałkę. Wyglądało tak samo jak u ciebie - bardzo łatwo odchodziło odsysając wężykiem.


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś w tych świetlówkach może być,z tym,że ledy miałem na 80%,ale jak zaświeciłem świetlówkami to ledy poszły na 50%.Szykuję wodę do podmiany.Sprawdzę też czy da się odessać ten syfek z skał.

Nie wiem Grzegorz czy pytałeś przewrotnie czy poważnie,ale tu jest opis przedawkowania ozonu. http://nano-reef.pl/topic/31054-czy-moze-ktos-wie-jaka-przyczyna/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytajac watek od poczatku stawiam na ozon (bardzo silnie bakteriobojczy) ... odlaczyles to i bakterie zaszalaly (stad film na skalach i piachu) ... poszly bakterie i poszla "przyducha" (a jeszcze odpieniacz nie natlenial wody i goraco bylo - ile miales stopni w akwarium jak ryby lecialy?) i padly rybole .... podkrec odpieniacz (dolozylbym tez napowietrzecz na kilka dni) ... odpusc z bakteriami i ozonem (z tym to na stale dalbym sobie spokoj)... reszta wg mnie bez znaczenia dla opisanych przez ciebie plag ... powodzenia ... ps nie szalej jak to masz w zwyczaju :coffee:

Edytowane przez matejoz (wyświetl historię edycji)

ponad 1000l wody w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Przypomnę jak było.Skała ogdazowywała się w beczce z odpieniaczem 6 tygodni,potem w akwarium minął jeszcze dobry miesiąc czy półtora zanim wpuściłem żółtka.Następnie za kolejny tydzień 5 anthiasków i po kolejnym tygodniu centropygę,diacanthusa i premnasa plus ślimaki.Nie wiem czy błędem nie było stosowanie ozonu prawie od początku.Bakterie były lane razem z ozonem,jedynie co zmieniłem teraz to odłączyłem ozon,to wszystko.Napowietrzam jeszcze wodę w sumpie wodę.Mam jeszcze problem z odpieniaczem,który nie zawsze pracuje.

normalnie jestem w szoku :wallbash:

inmar do jasnej cholery weź Ty się ogarnij i zacznij myśleć a nie skakać po łebkach,

prowadziłeś już ładne akwarium, a teraz jak czytam te wpisy to mam wrażenie że się cofasz jeśli chodzi o akwarystykę,

zacznij myśleć samodzielnie a nie testować na swoim akwarium to co tylko dzieś przeczytasz albo usłyszysz, ten preparat to na to a ten to na tamto itd....

przestań kombinować z "wynalazkami" zrób kilka dużych podmian wodą z działającego zbiornika i ustabilizuj 'biologię" na początek bo z glonów nie wyjdziesz przez najbliższy rok

ps

przepraszam poniosło mnie

ale nalezało Ci się za te wszystkie głupoty których narobiłeś

:popo::popo::popo::popo::popo::popo::popo::popo:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasyfianie skały postępowało od dłuższego czasu,nie stało się to nagle.Trochę mnie to uśpiło bo pomyślałem,że to jakieś powtórne dojrzewanie.Ozon był podawany w ilości 35mg/l i tylko w dzień.Taka dawka na mój zbiornik jest bardzo malutka.Jak odłączałem ozon to wszystko to co mam już dawno było.Może nie umiem Wam tak nakreślić dokładnie całej sytuacji stąd część pomocy czy określenia moich błędów jest nietrafiona.W każdym razie dziękuję za pomoc,wspólnie wyprostujemy baniak.

Na pewno na jakiś czas odłożę ozon i bakterie,to sensowna propozycja.Zmniejszyłem oświetlenie,zapodałem węgiel.Jutro zrobię podmianę wody.Znany sklep zaproponował bym po podmianie zapodał Biodigest jednak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inmar,

czy dawka ozonu i jednostka, którą podałeś powyżej jest prawidłowa ??

35 miligram na litr (czyli przy 800 litrach dawałeś 28000 miligram ozonu :thumbsup: )??? ale w jakim czasie ??? czy też 35 miligram na godzinę ???

Czy mierzyłeś redox ??

Pozdrawiam

T

PS

DarekB30.... brawo... :clap: :clap: :clap: należało mu się.

Edytowane przez tomcio (wyświetl historię edycji)

akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.